Skocz do zawartości

Moje Dylematy Wizowe


Rekomendowane odpowiedzi

tak jak napisal Gucio: "Ogolnie konsul moze powiedziec ze nie widzi wyraznego zwiazku z krajem i przez to jestes dobrym materialem do pozostania tam nielegalnie"

wg mnie rowniez masz male szanse na otrzymanie promesy przez ten brak pracy i te alimenty i ponadto masz ten 20 letni staz pracy i AKURAT kiedy jej nie masz idziesz po promese...

moim zdaniem wez sie zatrudnij [masz silna brazne], popracuj ,....i wtedy twoje szanse podskocza juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moga zadzwonic do miejsca pracy (zdarzalo sie w historii) a zlapanie na klamstwie skutkuje dozywotnim banem.

Zaproszeniem ma znaczenie - pojscie do ambasady z zaproszeniem od kogos z rodziny to jednej z bardziej idiotycznych pomyslow - w przypadku wiz turystycznych trzeba udowodnic zwiazki z krajem - te bezsensowne zaproszenia udowadniaja cos dokladnie przeciwnego.

Zgadam się z tobą w 100%.Czym więcej papierów ty bardziej udowadniasz konsulowi,że na siłę chcesz wyjechać do USA (chyba,że się uczysz lub masz Firmę).Ja poszedłem tylko z paszportem i dostałem na 10 Lat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką miałeś sytuację? Byłeś bezrobotny, a więc bez dochodu, ale ze stałymi zobowiązaniami typu alimenty? Ja też dostałam turystyczną bez problemu, moi rodzice dostali - jako małżeństwo, ale nikt z nas nie kręcił, bo nie było takiej potrzeby. Czytam to forum dość dokładnie i wpis Gierymskiego jest którymś z kolei, gdzie facet przedstawia swoją sytuację, a potem kuzyn okazuje się być tylko znajomym, wyjazd do wujka wyjazdem do dziewczyny, która ma zieloną kartę... i tak dalej. Ludzie kręcą na maksa, a potem się dziwią, że Amerykanie nie chcą nam znieść wiz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigella w przeciagu paru dni masz odpowiedz skad sa te odmowy-ze nie wierza Konsulowie itd,,Fakt nie kazdego nalezy tak widzieci i nie nalezy ale jak sie poczyta takie wpisy jak ten to co mozna sobie pomyslec

I teraz tak ,wpadniesz w klamstwo to kto Ci pomoze zdjac zakaz wjazdu,?to jest podstawowe pytanie

nie tak dawno ktos tak wpadl na klamstwie

Kolejna sprawa nie pisz i nigdy nie mow ze ktos jest rodzina-bo moze ta osoba co miala takie zaproszenie za to wizy nie dostala i lepiej nie brac od tej osoby zaproszenie

Tak to racja ze jak sie leci na szkolenie itd to mozesz dostac lepiej wize ale pamietaj ze wtedy bedziesz na konferencji a nie na zwiedzaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze moi drodzy! My polacy zamiast pomoc blizniemu doradzic to doszukujemy sie kombinacji itp juz tak mamy niestety. A kol. Nigella to jak by z ambasady była :) Tu nie chodzi o klamstwo to raczej pytanie i rozwazanie mozliwosci w danym momemcie jakim sie znalzlem. I Tyle

Zgadam się z tobą w 100%.Czym więcej papierów ty bardziej udowadniasz konsulowi,że na siłę chcesz wyjechać do USA (chyba,że się uczysz lub masz Firmę).Ja poszedłem tylko z paszportem i dostałem na 10 Lat.

Pozdrawiam.

Ale masz prace? Co cie pytal konsul?

Zgadam się z tobą w 100%.Czym więcej papierów ty bardziej udowadniasz konsulowi,że na siłę chcesz wyjechać do USA (chyba,że się uczysz lub masz Firmę).Ja poszedłem tylko z paszportem i dostałem na 10 Lat.

Pozdrawiam.

a masz prace? co pytal cie konsul? co wpisales w rubryce gdzie sie zatrzymasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak Polacy to maja a juz inne Narowosci nie maja tego i sa tacy dobrzy,uprzejmi,podaja rozne rozwiazania,podaja reke,,hehe nie wiem gdzie byles ale zycie Ci pokaze rozne odpowiedzi

a teraz tak jakbys napisal wczesniej ze masz niby kuzyna to moze bylo by inaczej a tak :)

nie dziwi sie ze tak zostalo odebrane,,a Ty jak odbierasz takie osoby-nie mow ze jest wszystko w porzadku i super ,kazda osobe dobrze odbierasz ;)

Co do wizy to jest wiele wyjsc ale najlepsza to taka aby nie zamykac sobie drogi do USA a to tym sie chcesz zrobic jak wpisac co jest nie prawda,ze masz jakies zaproszenie co juz okazalo sie nie zbyt dobre,,lepiej wpisac ze to znajomy niz kuzyn

Jest wiele przykladow ze do przyjaciol sie wpuszcza osoby a do kuzynow juz nie,pamietaj o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz prace? co pytal cie konsul? co wpisales w rubryce gdzie sie zatrzymasz?

Konsul na dzien dobry [ ew. jako 2 ] zadaje pytanie czym sie zajmujesz w kraju....

troche tak glupio powiedziec ze jestes bezrobotny

ponadto pytania przykladowe

czy zonaty

gdzie pan jedzie

czy sam? i czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to w dokumentach sie pisze gdzie obecnie jestes zatrudniony.

Kumpel ok 2 miechy temu byl w ambasadzie usa w londynie po wize turystyczna. Nie nie mial oprocz paszportu. Dostal 3 pytania:

1. Po co chcesz jechac do usa

Zobaczyc usa i pozwiedzac

2. Jak dlugo jestes w UK

Ponad 4 lata

3. Jak dlugo pracujesz jako IT dla firmy X (pracujemy dla bardzo znanej na swiecie firmy)

ok 2 lat

OK. Wiza na 10 lat

Tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak Polacy to maja a juz inne Narowosci nie maja tego i sa tacy dobrzy,uprzejmi,podaja rozne rozwiazania,podaja reke,,hehe nie wiem gdzie byles ale zycie Ci pokaze rozne odpowiedzi

a teraz tak jakbys napisal wczesniej ze masz niby kuzyna to moze bylo by inaczej a tak :)

nie dziwi sie ze tak zostalo odebrane,,a Ty jak odbierasz takie osoby-nie mow ze jest wszystko w porzadku i super ,kazda osobe dobrze odbierasz ;)

Co do wizy to jest wiele wyjsc ale najlepsza to taka aby nie zamykac sobie drogi do USA a to tym sie chcesz zrobic jak wpisac co jest nie prawda,ze masz jakies zaproszenie co juz okazalo sie nie zbyt dobre,,lepiej wpisac ze to znajomy niz kuzyn

Jest wiele przykladow ze do przyjaciol sie wpuszcza osoby a do kuzynow juz nie,pamietaj o tym

Przeciez ja napisalem o sobie prawde tak jak jest i tylko sie zastanawiam czy mam szanse dostac wize i tyle i czytam wasze porady i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...