Skocz do zawartości

Slub Z Obywatelem Usa W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

jestem w nastepujacej sytuacji ,przebywalem w usa 7 lat nielegalnie tj przesiedzialem wize turystyczna .przez ten czas poznalem tam kobiete z obywatelstwem amerykanskim i polskim i mieszkalismy razem w usa przez 3 lata ,jednak nie wzielismy tam slubu co wiecej bylem aresztowany w stanach i spedzilem 5 miesiecy w areszcie pozniej miesiac na osrodku deportacyjnym z ktorego wyszedlem za kaucja wplacona przez ta kobiete.po wyjsciu wrocilem do polski i tutaj planuje z owa obywatelka amerykanska wziac slub cywilny i starac sie juz o dokumenty i legalny powrot do usa.prosilbym o pomoc w nakresleniu co i jak po kolei powinienem zalatwiac poniewaz chcemy wziac ten slub niedlugo i niewiem czy starac sie o wize narzeczenska i brac slub w usa oile jest taka szansa czy moze slub tu w polsce i odrazu tutaj w konsulacie o zielona karte z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta Twoja przyszla zona ma paszport polski,ma moze nowy dowod osobisty..Idz do swojego USC i sie dowiedz co Wam bedzie potrzebne do takiego slubu

gorzej bedzie z powrotem bo raz mam zakaz wjazdu na okres 10 lat a do tego miales cos z prawem i bez dobrego prawnika nie ruszaj nic z pobytem stalym .I nie chodzi tutaj ze masz zakaz wjazdu a ze cos nie tak miales z prawem,do tego jak sie skonczyla Twoja sprawa ?

jak bedziesz po slubie to nie dostaniesz wizy narzeczenskiej ,starasz sie o wize na pobyt staly dla malzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konsulacie o nic nie mozesz sie starac. Jak dawno to wszystko sie stalo - zakladam ze masz aktualnie zakaz wjazdu na 10 lat ?

Slub w Polsce -> wyslac I-130 do Chicago - jak po ~8 miesiacach trafi do naszej ambasady na interview dostaniesz denial -> skladasz waiver (musisz udowodnic hardship dla obywatela US - jak Twoja zona mieszka w Polsce to bedzie dosc ciezko) - jak dostaniesz approval waivera to wtedy dopiero mozesz dostac wize imigracyjna. O narzeczenskiej to raczej zapomnij.

Generalnie bez sensownego prawnika od spraw imigracyjnych sie nie obedzie i przygotuj sie na co najmniej rok-poltora zalatwiania spraw wizowych od momentu wyslania I-130 po slubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja przyszla zona ma paszport amerykanski ,jest w trakcie oczekiwania na polski paszport gdyz stry zgubila ,nie ma dowodu osobistego ,ona mieszka w usa od prawie 20 lat ,jesli chodzi o moje problemy z prawem w usa to byla sprzedaz nielegalnych papierosow i sprawa na dzis dzien jest zamknieta,a z usa wrocilem dobrowolnie na poczatku tego roku.czyli z tego co tu koledzy piszecie nie bedzie mi latwo dostac legalnego pobytu w usa nawet pomimo slubu z obywatelka amerykanska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby slub z obywatelka cos pomagal a tak nie jest

tutaj nalezy zobaczyc Twoja sprawe dokladnie aby zobaczyc czy masz jakies szanse i jak ta sprawe dalej poprowadzic a bez dobrego adwokata od spraw imigracyjnych sie nie obedze a to sa koszta wtedy ..a masz wieksza kase na to czy tez Twoja zona,nie mowimy tutaj o 2-3 tys dol us..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie mam wiekszej kasy i nawet gdybym mial to nie zamierzam placic wiecej niz 2 tys $ ,tyle przynajmniej powiedzieli mojej kobiecie jak rozmawiala tam z ludzmi od immigration w usa ,oni z kolei twierdzili ze slub wszystko zalatwia bez problemu pomimo moich problemow prawnych i dlatego troche zdziwily mnie wasze opinie ze to moze byc spory problem .z ludzi ktorzy sie pohajtali z obywatelami ktorych ja znam to praktycznie kazdy dostawal z marszu dokumenty a sporo z nich to byly sluby fikcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój główny problem polega na tym że nie jestes na terenie USA. Ślub z obywatelem "kasuje" niektóre przewinienia, ale TYLKO wówczas gdy legalizacja pobytu jest na terenie USA. Wg. amerykańskiego prawa jestes obecnie inadmissible, i musisz się starać o waiver, o który nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie mam wiekszej kasy i nawet gdybym mial to nie zamierzam placic wiecej niz 2 tys $ ,tyle przynajmniej powiedzieli mojej kobiecie jak rozmawiala tam z ludzmi od immigration w usa ,oni z kolei twierdzili ze slub wszystko zalatwia bez problemu pomimo moich problemow prawnych i dlatego troche zdziwily mnie wasze opinie ze to moze byc spory problem .z ludzi ktorzy sie pohajtali z obywatelami ktorych ja znam to praktycznie kazdy dostawal z marszu dokumenty a sporo z nich to byly sluby fikcyjne

To nie sa tylko opinie, jak napisala Jackie jestes inadmissible. $2k to oplaty urzedowe, na prawnika to zaplanuj ze trzy razy tyle albo wiecej...

US nie chce u siebie przestepcow, nawet jak sa malzonkami obywateli - dodatkowo pozwala im czasami wjechac tylko wtedy kiedy udowodni sie ze obywatel US nie moze zyc za granica - jak Twoja zona mieszka z Toba w Polsce, to ten plan raczej nie wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...