Skocz do zawartości

Pytania


tutol007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytam codziennie te forum o problemach ludzi o tym że chcieli by wyjechać do USA itp. Tym razem ja mam pytanie, czytałem sporo o tych wizach i kiedyś w moim starym temacie otrzymałem odpowiedź że bardzo ciężko wyjechać do USA na stałe i tam pracować. Wiem że są wizy pracownicze ale musi się znaleźć pracodawca który wyda na mnie pieniądze żebym mógł tam do nich dojechać. Codziennie szukam jakiś ogłoszeń o prace w USA i znaleźć nie mogę.

Szukam na takich jak:

-Pracuj.pl

-Poloniusz.pl

Także poniedziałkowy dodatek do Gazety Wyborczej ale tam nie ma nic ze stanów, w sumie się nie dziwie. Może wy polecicie mi jakieś strony gdzie przez 15 zakładek nie ma tylko Au Pair... strasznie mnie to denerwuje. Zastanawiam się nad programem Work&Travel bo zawsze to jakiś krok do poznania środowiska,kultury oraz nauki języka.

Znajomi mojej babci mieszkają w USA i mają tam obywatelstwo, nawet swoją firmę która dobrze się rozwija. Czy dało by jakoś rade zagadać z nimi i poprosić ich żeby wypełnili te formularze że nie mogą znaleźć pracownika na ten dział, w sumie powinno przejść bo mało kto z obywateli w USA zna język Polski i to może poskutkować ale to tylko moje takie przemyślenia.

Chciałbym także znaleźć informacje po Polsku o loterii Green Card i kiedy się ona zaczyna kiedy kończy, na stronie Amerykańskiej Ambasady nie mogłem nigdzie znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz pracy w USA na polskich stronach? Ciekawe...O wyborczej to nawet nie wspomnę :P A w jakiej dziedzinie chciałbyś pracować na tej wizie pracowniczej? O ile wiem ta wiza jest dla wykwalifikowanych pracowników, najczęściej z dziedzin technicznych. Pracy możesz szukać na stronach konkretnych firm. Są często zakładki "career" albo coś podobnego i masz całą wyszukiwarkę, która powie ci na jakie stanowisko i w jakiej lokalizacji poszukiwani są pracownicy. Jeśli masz czym się wykazać w stosunku do amerykańskich aplikantów (o ile tacy w ogóle będą, bo czasem nikt się do roboty nie zgłasza i firma nie ma za bardzo wyboru) to nic tylko aplikować i czekać na odpowiedź albo telefon. Takie strony jak LinkedIn również są pomocne w szukaniu pracy. Co do tej firmy znajomych babci: nie wiem jakie są wymagania dotyczące firmy, żeby mogła ściągać pracowników na wizie ale to jest zasadniczo zawsze duży koszt dla firmy. Duże opłaty plus prawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebizmba.c...es/job-websites

Tu masz 15 najbardziej popularnych stron z ofertami pracy i tu ich szukaj. Szukanie pracy w USA w Gazecie Wyborczej to tak jakbyś szukał artykułów prasowych w kolorowance dla dzieci ;) Właściwie to dlaczego szukasz pracy w USA na polskich stronach? Czyżbyś nie wiedział, że język to podstawa podstaw podstawowej podstawy, żeby się w ogóle w USA zatrudnić na innym 'stanowisku' niż au pair czy prywatny, domowy housekeeper? A nawet do tego jakieś podstawy trzeba mieć, bo ktoś ci musi powiedzieć którym detergentem umyć toaletę a którym panele podłogowe, a au pair musi wiedzieć pod jaki numer zadzwonić i co powiedzieć gdyby coś stało się dziecku, którym się zajmuje podczas nieobecności opiekunów. Nie ma lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie mogą znaleźć pracownika na ten dział, w sumie powinno przejść bo mało kto z obywateli w USA zna język Polski i to może poskutkować ale to tylko moje takie przemyślenia.

Twoje przemyślenia są, niestety, błędne. Po pierwsze - cała masa obywateli USA mówi perfekcyjnie po angielsku, po drugie - argument z językiem jest na 99% skazany na niepowodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mowi wujek google z ogloszeniami?jest masa stron a ogloszeniami w USA ale na anglojezycznych stronach ,portalach

co do tych znajomych to znaja dobrego prawnika bo nie sadze aby sie znali na prawie a to jest wazne aby papiery byly dobre,poczytaj moze dobrze posty Kariny,pare razy pisala jak sie takie cos robi

mowisz ze nic nie mozesz znalesc na forum o loterii w j.polskim a chociaz widziales temat o dv 2013,2012 lub tez 2014 ..tam masz podane kiedy miej wiecej moze byc cos z loterii,,podane tez bedzie na forum ,na stronie Ambasady bedzie podane wtedy kiedy bedzie wiadome na 100%..

zapoznaj sie tez dobrze na forum i stronie Ambasady jak bylo z dv 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...