Jump to content

Co Można Zabrać Na Pokład/do Luku Gdy Się Leci Do Nyc


Recommended Posts

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Za dwa tygodnie lecę LOTem do NYC, lotnisko Newark. Wybieram się tam z moją siostrą i mam kilka pytań.

Rozumiem, że jeżeli limit bagażu rejestrowanego wynosi 20 kg, to ja osobiście mogę mieć walizę ważącą 20 kg, a siostra drugą, również ważącą 20 kg? Podobnie z bagażem podręcznym-każde z nas może mieć torbę ważącą 6 kg?

Interesuje mnie również kwestia przewożenia alkoholu? Ile go można przewieźć, czy trzeba jakoś specjalnie zapakować? I jak przewieźć oscypki?

Link to comment
Share on other sites

Zapakuj gdzies prozniowo te oscypki ( jak sie uda jeden dla mnie :) ) , to moze w razie kontroli piesek nie wywacha , podobnie z innymi np krakowska suszona ( tez bym sie pisal ) , czy inne produkty spozywcze , a no i zeby walizka nie byla wybrzuszona , ma sie nie wyrozniac z tlumu

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to wolno zabrać bagaż lecąc do USA 50 funtów tj.23 kg i nie radzę aby był cięższy bo teraz chyba wszystkie linie lotnicze tego przestrzegają .Natomiast bagaż podręczny jak będzie miał 10 kg to też będzie dobrze. Jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło aby ważono bagaż podręczny. Alkohol możesz zabrać tylko do bagażu rejestrowanego ( musisz tylko wiedzieć ,że w USA alkohol jest tańszy niż w Polsce oraz to ,że w NYC kupisz prawie każdy gatunek polskiego alkoholu) .

A jeśli chodzi o żywność to albo się uda albo nie .Z całą pewnością ani kiełbasy ani innej żywności w Twoim bagażu nie będzie szukał żaden pies a jedynie możesz zostać losowo wybrany do kontroli bagażu. Pies jest prawie zawsze puszczany do obwąchiwania bagaży ale w celu znalezienia narkotyków a nie kiełbasy .

Gdyby miał szukać kiełbasy to miałby pełne łapy roboty bo prawie każdy przylatujący z Polski ma coś smacznego w walizce :)

Link to comment
Share on other sites

ale czy kazda osoba moze od tak sobie wwiesc alkohol moze od tego zacznijmy

bo takie pisanie ze mozesz wziasc a nie znac wieku osob to ..

nalezy zapytac sie o wiek aby nie narobic sobie problemow.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...