Skocz do zawartości

A Moze Studia Na Wizie Turystycznej?


pawelzusa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest szansa z wizy turystycznej przejsc na wizę studencką. I czy moze posiadacie jakies linki o szkołach w kierunku maklera gieldowego?

Przebywam w USA od 9miesiecy , posiadam małą firmę ale chcialbym sie uzupełnic w tym kierunku dodatkowo. Prosze o opinię i porady :))) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizę studencką w USA nie przejdziesz. Co najwyżej uzyskasz status studenta, jeśli szkoła wystawi Ci odpowiednie dokumenty.

Jeśli jesteś w Stanach od 9 miesięcy, to znaczy, że już przedłużałeś swój turystyczny pobyt, tak? Czy już jesteś nielegalnie? Bo jeśli jesteś już nielegalnie, to nie wiem, czy uda Ci się uzyskać status studenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisales w innym temacie ze masz legalny pobyt do sierpnia wiec za duzo nie zostalo Ci czasu aby zmienic status w USA

a jak masz legalny to starasz sie o I-20 oraz ten druk masz wypelnic i wyslac ..

http://www.uscis.gov...00045f3d6a1RCRD

wiele tez moze pomoc Ci dana szkola jesli zna sie na tym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie jak pracuje na turystycznej to przebywa nielegalnie bez względu na to jaką datę ma na I-94 - w związku z tym nie dostanie żadnej wizy i nie zmieni statusu na żaden inny.

Dokładnie tak jak pisze kzielu ale ma duże szanse na dostanie deportacji ( wystarczy jeden telefon życzliwego ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi...

Wiza kończy mi sie pod koniec sierpnia. Byla juz przedłuzana. Chcę isc do jakiejs szkoły w kierunku brokera gieldowego. Rynki finansowe to moja pasja. Pomózcie, bo nikogo tu nie znam zebym mógł sie dowiedzieć o takiej szkole. Jesli mam sobie tym zaszkodzić deportacją , to nie będę ryzykował. Choc słyszałem , ze takie mozliwosci są z turysty na studenta :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest ale czasu bardzo malo. Musialbys znalezc szkole i skompletowac dokumenty jak najszybciej, tak zeby USCIS potwierdzilo, ze dostali komplet dokumentow przed wygasnieciem Twojej wizy.

Znam kogos kto z J1 skoczyl na F tak rzutem na tasme ale kosztowalo to sporo nerwow.

Wez rowniez pod uwage, ze nauka w szkole rozpoczyna sie kolo wrzesnia-pazdziernika a raczej na pewno nie dostaniesz decyzji od USCIS tak szybko. W tej kategorii nie ma chyba premium processing, zeby to przyspieszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisales w innym temacie ze masz legalny pobyt do sierpnia wiec za duzo nie zostalo Ci czasu aby zmienic status w USA

a jak masz legalny to starasz sie o I-20 oraz ten druk masz wypelnic i wyslac ..

http://www.uscis.gov...00045f3d6a1RCRD

wiele tez moze pomoc Ci dana szkola jesli zna sie na tym..

Czy ten druk wysłac od razu, czy zacząć wpierw od szukania szkoły ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...