Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa


Albertinho7

Rekomendowane odpowiedzi

No jasne jasne, że uogólniam, ale to pierwszy przykład który mi przyszedł do głowy. Nieważne, że płacą podatki kupując coś w sklepie - jeżeli pracują nielegalnie i przez to nie płacą podatków od swojego dochodu (czyli oszukują państwo i unikają płacenia należnych pieniędzy) a przy tym korzystają z czegokolwiek na co idzie publiczna kasa to są zwykłymi pasożytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No jasne jasne, że uogólniam, ale to pierwszy przykład który mi przyszedł do głowy. Nieważne, że płacą podatki kupując coś w sklepie - jeżeli pracują nielegalnie i przez to nie płacą podatków od swojego dochodu (czyli oszukują państwo i unikają płacenia należnych pieniędzy) a przy tym korzystają z czegokolwiek na co idzie publiczna kasa to są zwykłymi pasożytami.

To zależy, praca bez statusu niekoniecznie musi się równać nierozliczaniu się z IRSem. Każdy amerykanin może pracować na czarno i wtedy jest takim samym szkodnikiem, niestety. Tinki chyba chodzi o argumenty tyczące się wyłącznie nielegali.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi wytlumaczyc w jaki sposob Ty ze swoich podatkow finansujesz nielegalnych??????

Bardzo mnie to ciekawi bo wiekszosc o tym mowi, ale racjonalnie wytlumaczyc nikt nie potrafi?

Placac wyzsze podatki i wyzsze ceny za wszelakie uslugi.

Nielegalna kobieta ktora rodzi tu dziecko i nie placi za ta usluge-placa za to podatnicy.

Nielegalny alkoholik ktory korzysta z uslug policji,lub jedzie w karetce na detoks i pozniej korzysta z uslug osrodka przez kilkanascie dni w miesiacu nie placac za te uslugi -,tez za to placa podatnicy.

To tylko kilka przykladow.Ogolnie podatnicy utrzumuja nielegalnych,ktos musi za to placic,to sie nie wchlonie.I to nie sa male koszty.System jest jaki jest i wielu nielegalnych z tego korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, praca bez statusu niekoniecznie musi się równać nierozliczaniu się z IRSem. Każdy amerykanin może pracować na czarno i wtedy jest takim samym szkodnikiem, niestety. Tinki chyba chodzi o argumenty tyczące się wyłącznie nielegali.

Pozdrawiam!

Czy praca na czarno jest legalna? Nie wyszczególniałem tu narodowości, czy polak czy amerykanin - jeśli pracuje na czarno to ja przez niego muszę dorzucić się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy praca na czarno jest legalna? Nie wyszczególniałem tu narodowości, czy polak czy amerykanin - jeśli pracuje na czarno to ja przez niego muszę dorzucić się więcej.

Oczywiście, w pełni się z Tobą zgadzam :) Niemniej jednak myślałem, że odpowiadamy tinki na pytanie dotyczące finansowania nielegalnych imigrantów, a nie pracujących na czarno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka nie wspominała nic o imigrantach ;) Tak czy inaczej, można łatwo skonstruować najprostszy przykład - jesli ktoś jest nielegalnym imigrantem z Polski, to znaczy, że nie zapłacił za procedurę w USCIS za którą ja zapłaciłem bardzo dużo. Mogę podejrzewać/domniemywać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że jeżeli wszyscy ci którzy są nielegalnie przeszliby przez procedury i zalegalizowali swój pobyt, cena usługi dla mnie byłaby niższa. W takim wypadku czuję, że ja musiałem wyłożyć więcej, niż bym musiał (przez nielegalnego imigranta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka nie wspominała nic o imigrantach ;) Tak czy inaczej, można łatwo skonstruować najprostszy przykład - jesli ktoś jest nielegalnym imigrantem z Polski, to znaczy, że nie zapłacił za procedurę w USCIS za którą ja zapłaciłem bardzo dużo. Mogę podejrzewać/domniemywać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że jeżeli wszyscy ci którzy są nielegalnie przeszliby przez procedury i zalegalizowali swój pobyt, cena usługi dla mnie byłaby niższa. W takim wypadku czuję, że ja musiałem wyłożyć więcej, niż bym musiał (przez nielegalnego imigranta).

Smiem podejrzewac, ze gdyby nielegalni mieli mozliwosc zalealizowac swoj pobyt tylka placac jakas "kare", to pobiegliby z radoscia wypisana na paszczy i zaplacili to co trzeba! Na pewno znalazlo by sie wielu, ktorzy z checia by wplacili wiecej, zeby tylko miec gwarancje ze zmienia status z nielegala na legal.

Ale chyba takiej mozliwosci nie maja? No chyba ze cos przeoczylam ;)

Naprawde myslisz, ze jakby wszyscy nielegale zaczeli legalizowac pobyt, to ceny bylyby nizsze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lochraven, to nie jest prosta kwestia. Ekonomisci madrzejsi niz Ty nie moga sie zgodzic czy nielegalni imigranci kosztuja spoleczenstwo, czy raczej pomagaja (bo wplacaja wiecej w podatkach niz uzywaja - naprzyklad social security.) Sa dane i statystyki ktore potwierdzaja i jedno i drugie. Poszukaj w google temat "economic benefits of illegal immigration in u.s" i znajdziesz duzo sprzecznych faktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu - kolega myśli, że jako fryzjer podbije świat :) A po naszych pięknych szkołach zawodowych fryzjerzy tak naprawde nawet nożyczek profesjonalnie trzymać nie umieją. Bo trzymanie ich tak jak przy cięciu papieru to żadna sztuka :]

Koledze odradzałbym wyjazd do stanów bo jest totalnie niogarnięty - wnioskuję po tym, co pisze i jak to pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...