Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa


Albertinho7

Rekomendowane odpowiedzi

heh no dzieki wielkie:) w koncu jakies porządne sensowne wypowiedzi jakich oczekiwalem:) szkoda ze troche mnie podlamaly i moj zapal tam wypalily no ale racja skoro tak jest z ta nielegalnoscia to nie ma co rzykowac i w tych czasach żyć nielegalnie:) ale szkoda bo zawsze się mi marzyło takie coś :) coś innego :) heh:( strasznie wielkie dzieki za udzielone wypowiedzi i pomoc;) bo szczerze gdyby nie wy to juz za niedlugo glupi bym tam wylądował :) a wy rozjaśniliście mi to wszystko:)

jeszcze takie pytania dwa.

ta loteria DV-2014 to kto wylosuje to jest jako legalnie w sensie praca itd? bo czytalem o tym ale nie doczytalem tego:)

a jak z praca w uk mowisz ze nie narzekasz czyli raczej bardziej mocno przecietnie sie tam zyje?

aha no i szukałem ale nie znalazłem co to te IEC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

szczegolnie ze masz wujka i ciotke w Kanadzie, wiec na miejscu oni beda wiedzieli jak zalegalizowac Twoj pobyt na stale...

od tego nalezy zaczac czy Wujek oraz Ciocia wie jak takie cos sie robi,czy zna sie na przepisach ale terazniejszych a nie ktore byly pare lat temu a to jest dosc istotne ,bo czasami sa ludzie co mysla ze sa przepisy nadal takie same a w Kanadzie duzoo sie pozmienialo w samym skilled worker a co dopiero w innych programach a tutaj nalezy byc na bierzoca,,no i najwazniejsze czy taka Ciocia czy Wujek cos beda chcieli zrobic,pomoc

ja mam taki przypadek i wole do obych jechac ,do nikogo niz do takich osob...odrazu odpisze jakby sie pojawialy pytania -tak pomagalem tym osobom i pomagam,-wiem po co ale pomagam nadal ale w 2 strone to nie zadziala,,to byly CUD jakby sie cos zdarzylo..

a teraz co do IEC to widze ze nie umiesz szukac po googlach,forach co to jest

a to jest..

http://forum.usa.inf...dych-obywateli/

poczytaj o pracy wakacyjnej

http://www.canadaint...lang=pol&view=d

to nie jest na stale ale po 1 roku zobaczysz co bedzie dalej,,co jest wazne w jakiej Prowincji bys byl..

loteria to musisz sie kwalifikowac a masz moze srednie wyksztalcenie,poczytaj na fourm o wymaganiach z dv 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta loteria DV-2014 to kto wylosuje to jest jako legalnie w sensie praca itd? bo czytalem o tym ale nie doczytalem tego:)

Jeśli wylosujesz (co nie jest takie oczywiste) i przejdziesz wszystkie procedury związane z otrzymaniem wizy imigracyjnej (co też nie jest takie oczywiste), to będziesz mógł wyjechać do Stanów, tam na miejscu otrzymasz zieloną kartę i będziesz legalnie.

Ale pracy nie rozdają. Aby ją dostać to sam będziesz musiał się natrudzić, pozdobywać wszystkie niezbędne licencje czy certyfikaty, żeby móc pracować w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nikt CI nie da zadnej wizy....

Nie znam cie stary ale twoje riposty mnie rozwalaja.... naprawde daja rade. Co do tematu, to zgadzam sie z kzielem bo takie dyskusje do niczego nie prowadza. Mozemy doradzac i odpowiadac na pytania ktore prowadza do niczego bo emigracja to nie zjedzenie loda tylko powaza rzecz i myslac o czyms takim nalezaloby poczytac forum najpierw a nie zadawad dziwne pytania. wiem ze tak najlatwiej ale po prostu zasmiecamy forum. Sam emigrowalem, moze nie do konca droga ktora powinienem wybrac, ale przynajmniej czytalem czy moj plan ma szanse powodzenia i gdy doczytalem sie ze tak to wtedy zadawalem niezbedne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie klasyczny przykład na prawdziwość amerykańskiego powiedzenia, że "the grass is greener on the other side" :wacko: Polska to syf, politycy beznadziejni, zarobki marne, więc wyjadę na turystycznej, będę zasuwał nielegalnie i żył jak król. Tylko czy zdajesz sobie sprawę, że:

1) Będąc nielegalnie byle co może doprowadzić do Twojej deportacji. Byle co to jest stłuczka, wyjazd po kogoś na lotnisko albo podróż do innej strefy nadgranicznej albo po prostu donos "życzliwego".

2) Będąc nielegalnie będziesz skazany na najgorzej płatne zajęcia, musząc konkurować o miejsce pracy z przybyszami z krajów o stopie życia wielokrotnie niższej od Polski (myślisz, że TU jest bieda? To sprawdź, jak się żyje np. w Bangladeszu).

Nie wspomnę o takich "detalach", jak ubezpieczenie zdrowotne (wszystko fajnie póki jesteś zdrowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz samochodu nie masz ubezpieczenia nie możesz kupić lub nawet wynając mieszkania(chyba że po znajomosci) nie możesz chodzić do lekarzy? z pracą też jest lipa bo nie każdy chce nie legalnego zatrudnić ja na twoim miejscu bym poczekał kilka lat aby legalnie wyjechac a nie pakować sie nielegalnie bo po co ci to ? skoro jestes młody to całe zycie przed tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie, tyle jest argumentów przemawiających przeciwko nielegalnej imigracji... a jednak mimo to Ameryka nielegalnymi stoi. Słyszałam nawet opinię, że Amerykanom nie byłoby tak do końca na rękę pozbywanie się nielegalnych, bo byłby wtedy spory problem z zatrudnieniem na najniższych, najsłabiej płatnych stanowiskach. Ja osobiście jestem panikarą - nie wyobrażam sobie życia w strachu przed deportacją, ale znam takich, którzy są w USA po naście lat, nielegalnie, i żyją. Nie są to moi bliscy znajomi, więc nie pytam jak dają radę, gdy muszą np. iść do lekarza, ale naprawdę się nad tym zastanawiam jak strasznie trzeba być zdesperowanym, żeby siedzieć w Stanach bez papierów taki szmat czasu, bez nadziei na cokolwiek. Dlatego Albertihno, posłuchaj dobrych rad, i uderzaj do Wielkiej Brytanii albo Irlandii - no chyba, że nie przeraża Cię wizja bycia więźniem w Ameryce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wlasnie sobie z ciekawosci sprawdzalam ile zarabia fryzjer w Ohio. Wszystko orientacyjnie wiadomo...niestety jest to ponizej $2000 i to legalnie...pracujac nielegalnie zapewne robilbys za najnizsza stawke (jakos $7.25/h). Jak dla mnie stawka glodowa. Musisz jeszcze wiedziec ze w USA wszystko jest dosc duzych odleglosciach od siebie, wiec musisz miec prawo jazdy i samochod. Zeby kupic auto trzeba byc legalym (no chyba ze kupujesz od osoby prywatnej). Mieszkania bedzie ci bardzo ciezko wynajac mieszkanie w porzadnej dzielnicy bedac nielegalnie a uwierz mi nie chcesz mieszkac w zlej dzielincy :P Ceny oczywiscie nie sa niskie. Co jesli zachorujesz? Jako nielegalny nie masz prawa do zadnego ubezpieczenia! za samo wejscie na ostry dyzur beda wolac ponad $300. Bedzie bolal cie zab i trzeba bedzie isc do dentysty to zaplacisz majatek! przynajmniej polowe twojej wyplaty. Watpie zebys chcial tak zyc. Jesli twoi znajomy sa zadowolni z $2000 miesiecznie to uwierz mi ze klamia :) jak dla mnie to bardzo malo! nic sobie sie odlozysz bedzisz zyc od wyplaty do wyplaty. No i najwazniejsze jest to ze jak bedziesz mieszkac w Usa nielegalnie to chyba juz nigdy nie bedziesz mogl odwiedzic swojej rodziny w PL. Czy warto? Jedz do tej Anglii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...