Skocz do zawartości

Powrot Do Polski, Wazna Decyzja Zyciowa !


niunia88

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o polskie filmy to polecam "dzien swira", "wesele" i "bar pod mlynkiem"

Raczej tych akurat nie ogladalas, bo gdybys obejrzala to inaczej bys tu pisala :)

No popatrz, a my się dziwimy, że młodzież naoglądała się amerykańskich filmów (więc wierzy, że tak tam musi być) i marzy jej się wyjazd do Stanów, a ty na podstawie filmów odradzasz przyjazd do Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No popatrz, a my się dziwimy, że młodzież naoglądała się amerykańskich filmów (więc wierzy, że tak tam musi być) i marzy jej się wyjazd do Stanów, a ty na podstawie filmów odradzasz przyjazd do Polski...

Szanowna Joanno. Filmy maja to do siebie, ze na ich podstawie mozna sie tylko zakochac w danym kraju. Nie slyszalem jeszcze aby np komus obrzydla mysl o emigracji do Ameryki po obejrzeniu "American Beauty" :)

Poza tym, w moim glownym poscie czyli tym adresowanym do "op" ja raczej zachecam nasza abiturientke do powrotu na lono Ojczyzny...

Jakby malo tego bylo,w innym poscie watku (bedacym odpowiedzia na post "adki") cytuje krytyczne opinie roznych osob wlasnie odnosnie Ameryki. Czyli posrednio znowu zachecam do powrotu do Polski.

Prosze pozdrowic ode mnie Dr Kornela Morawieckiego z Wroclawia ( jesli jeszcze zyje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jestes poprostu w tym wszystkim bardzo samotna. Zeby nie okazalo sie, ze po przyjezdzie do Polski zmienisz zdanie i bedziesz zalowac decyzji. Ja tez kiedy wyjechalam z PL bardzo tesknilam za rodzicami. Tez sie starzeja. Bylo mi ciezko do czasu kiedy nie zalozylam wlasnej rodziny. Teraz w zyciu bym nie wyjechala do Polski na stale. Mimo ze tesknie za rodzina to moj syn i maz sa dla mnie rownie wazni i jakos ta tesknota za rodzicami zeszla na drugi plan. Mysle ze gdybys miala w swoim zyciu (w Usa) "tego kogos" to byloby ci latwiej. Wiadomo ze tesknota za rodzina jest straszna, ale czasami trzeba byc troszke samolubnym i inwestowac w siebie ile sie da zeby cos osiagnac. Mysle ze twoi rodzice byli by bardziej szczesliwi jesli osiagnelabys wiele bedac w US niz wrocila do Polski i sie rozczarowala... Jesli mialabys zielona karte to moglabys ich odwiedzac. Ja na twoim miejscu bym postarala sie o karte bo z tego co widze to Ameryka nie jest ci az tak obojetna :) W Polsce wiadomo jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej raz - kiedy jeszcze pisałeś na forum, jako makdonald - pisałam, że nie znam takiego człowieka. Dlaczego ciągle prosisz, abym go pozdrowiła, nie mam pojęcia...

oh........... Morawiecki byl zawsze takim wroclawskim celebryta.

To tak jakbym prosil pozdrowic Tuska, gdybys mieszkala w Warszawie :)

hope it helps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mam 67 lat.

Po drugie moj "zly chlesterol" jest w granicach 120 czyli trudno byloby nazwac mnie "wapniakiem"

A po trzecie to w Waszym wieku a nawet jeszcze niedawno robilem w zyciu rzeczy, o ktorch Wam nigdy nawet sie nie bedzie snic.

A wiecie dlaczego ? Bo sny sa jedynie odbiciem naszych codziennych doswiadczen. Moze odbiciem w krzywym zwierciadle, a jednak ( jak to mowia "powyzej jaj nie podskoczysz")

Woda/mac zyje zupelnie w przeszlosci. Swiat sie zmienil, idzie do przodu ale on twardo siedzi w latach 80-90tych. Nie ma co jak rady oparte o przezyciach 30 lat temu :)

W "latach 80-90tych" to ja zylem w latach 70-tych.

Obecnie twardo siedze w latach myzle, ze 2020-2030.

Dzieweczko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...