Skocz do zawartości

Powrot Do Polski, Wazna Decyzja Zyciowa !


niunia88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oj, wcale nie jest z nami tak źle, nawet ciocia Wikipedia podpowiada, że jesteśmy krajem Drugiego Świata. Podaje również, że istnieje podział aż na kraje Czwartego Świata. Zawsze myślałem, że dzieli się je tylko na trzy. Już mi lepiej, drugie miejsce na cztery z możliwych to nie tak źle.

Faktem jest, że coś z naszym społeczeństwem jest "nie tak". Polska jest krajem chorym, jednakże do nienormalności można się przyzwyczaić. To prowadzi do tego, że to co nienormalne bywa niezauważone. Chciałbym aby było tu lepiej, ale szkoda mi życia na ciągłe oczekiwanie na zmiany. Ten kraj podcina ludziom skrzydła i wysysa całą radość z życia.

Pewnie, że może być dobrze. Niektórym się udaje.

Jednak nie chodzi tylko o pieniądze, są rzeczy których one nie zmienią.

Jest wiele lepszych miejsc do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest wiele lepszych miejsc do życia.

Myślę, że co do tego nikt nie ma wątpliwości.

Jednak gdyby sugerować się niektórymi opiniami, to możnaby pomyśleć, że stoimy wręcz na skraju przepaści i kto natychmiast nie wyjedzie, to po prostu zginie...

Śmieszy mnie taki radykalizm.

No, ale jak co komu wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu kraj Trzeciego Świata ta Polska...

A żebyś wiedziała, że to prawda. Czym się różnimy od innych krajów Trzeciego Świata? Że koło Niemiec Polska leży? Bywając w Niemczech (tych bardziej zachodnich) widzi się taką ogromną różnicę między tym krajem, a Polską, że aż głowa boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie chodzi tylko o pieniądze, są rzeczy których one nie zmienią.

Jest wiele lepszych miejsc do życia.

No właśnie. Tu nawet nie chodzi o pieniądze... Ja w Polsce zarabiałem całkiem nieźle, miałem luksusowy samochód i mieszkałem w nowoczesnym apartamentowcu, ale ogólna atmosfera życia w Polsce, codzienne użeranie się z polskimi absurdami po prostu już mnie dobijało. W Polsce każdy patrzy na każdego z taką zazdrością i nienawiścią, że chyba drugiego takiego kraju nie ma. W Stanach czuje się zupełnie inaczej, atmosfera życia jest zupełnie inna i już to mnie nastraja pozytywnie do życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedziała, że to prawda. Czym się różnimy od innych krajów Trzeciego Świata?

Ty w ogóle wiesz, jak wyglądają kraje Trzeciego Świata?

To świetnie, że dla Ciebie Stany to kraina mlekiem i miodem płynąca, a Polska zieje nienawiścią i zazdrością.

Szkoda tylko, że teraz twierdzisz, że w Polsce zarabiałeś nieźle, a jeszcze nie tak dawno uważałeś, że za 10tys nie da się przeżyć.

Dobrze, że znalazłeś miejsce, w którym możesz się rozwijać i nic Cię nie ogranicza, ale po co tak ziejesz nienawiścią (no popatrz, jeszcze nie wyzbyłeś się tego, czego się w tym kraju nauczyłeś!) do Polski, to tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogóle wiesz, jak wyglądają kraje Trzeciego Świata?

Podróżowałem trochę po świecie i tak szczerze to nie widziałem większego dziadowstwa i klimatu nienawiści niż w Polsce... Obawiam się, że nawet w takich krajach jak Rumunia czy Bułgaria nie ma aż tak wielkiej nienawiści między ludźmi jak w Polsce...

To świetnie, że dla Ciebie Stany to kraina mlekiem i miodem płynąca, a Polska zieje nienawiścią i zazdrością.

Obawiam się, że nie tylko dla mnie. Wystarczy porozmawiać z ludźmi dookoła...

Szkoda tylko, że teraz twierdzisz, że w Polsce zarabiałeś nieźle, a jeszcze nie tak dawno uważałeś, że za 10tys nie da się przeżyć.

Coś się Tobie pomyliło, ale będę tak miły i Ci wytłumaczę, co naprawdę wtedy pisałem. Nigdy nie twierdziłem, że 10,000 pln to mało, twierdziłem jedynie, że za taką pensję nie da się w Polsce żyć na luksusowym poziomie przy cenach porządnych samochodów w granicach 300,000 PLN oraz mieszkań po milion... Taka pensja jest fajna POD WARUNKIEM, że nie mamy na głowie 30letnich kredytów i jeździmy już dobrym samochodem (też nie na kredyt).

Dobrze, że znalazłeś miejsce, w którym możesz się rozwijać i nic Cię nie ogranicza, ale po co tak ziejesz nienawiścią (no popatrz, jeszcze nie wyzbyłeś się tego, czego się w tym kraju nauczyłeś!) do Polski, to tego nie rozumiem.

Czyli co mam cichutko siedzieć i mówić, że w Polsce jest super tak? :D Nie widzisz tego, że zostałaś tak zaprogramowana? Później tacy wachający się i mieszkający w Stanach czytają takie forum i rzeczywiście myślą, że w Polsce to teraz jest raj....

Już niejedni tak się nabrali na Tuskolandię.... a TV i radio cały czas trąbi, że w Polsce jest coraz lepiej, coraz większy dobrobyt, coraz wyższe pensje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek a co chcesz kogos zatrzymac na sile w USA i mu pokazac inny obraz niz sam odczuwa i widzi

moze zostawmy ludziom wybor..Ta osoba i tak zrobi po swojemu i sama za to zaplaci

Mowisz o pisaniu ale ja sam wpadlem tak ,ze mialo byc dobrze a bylo jaki bylo wiec kto popelnil blad,ten co mowil-pisal czy ja ze uwierzylem ze bedzie super,ze za serce dostaje sie serce a nie cos innego..Tak wiem mialem takie szczescie ale ile osob tak ma

tak samo co do ludzi,moze popytaj sie roznych osob co mysla ,ale co mysla naprawde i wytedy jak posluchasz to zobaczysz jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżowałem trochę po świecie i tak szczerze to nie widziałem większego dziadowstwa i klimatu nienawiści niż w Polsce...

Nie widzisz tego, że zostałaś tak zaprogramowana?

Tylko nie przenieś tego klimatu do Stanów, bo z facetem pełnym dziadostwa i nienawiści nikt nie będzie się chciał zadawać ;)

Odprogramuj się z tego, a mnie pozwól pozostać bez dziadostwa i nienawiści. Nie doświadczam ani tego, ani tego (choć nie twierdzę, że tego w ogóle nie ma, bo przecież wszystko zależy od ludzi) i wolałabym, żeby tak pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...