Skocz do zawartości

Powrot Do Polski, Wazna Decyzja Zyciowa !


niunia88

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zboczył na samochody. Jako ciekawostkę mogę napisać, że średni wiek samochodu w Polsce wynosi ponad 15,5 roku a więcej niż 70 % aut w naszym kraju ma więcej niż 10 lat. Po szczegóły odsyłam do tego artykułu - http://www.motofakty...cza-15-lat.html

Porównajcie jakie auto możecie kupić za 20 tys. PLN w Polsce a jakie w USA za 20 tys. USD. Zazdroszczę Amerykanom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

"German Americans are citizens of the United States of German ancestry. They comprise about 50 million people, or 17% of the U.S. population, the country's largest self-reported ancestral group"

"A Polish Americanis a citizen of the United States of Polish descent. There are an estimated 10 million Polish Americans, representing about 3.2% of the population of the United States."

Hey,

informacje zawarte w cytowanym fragmencie niczego nie dowodzą - przykład - stoimy w kolejce do kolejki w Disney World, za nami dwie starsze dziewczyny (kobiety w wieku mojej mamy), widzę że się nam przysłuchują, zrobiłem "rises eyebrows inquiringly", one na to - "skąd jesteście", "z Polski", jedna z nich "aaa to świetnie bo ja jestem w 1/16 Polką i jestem z tego dumna". Po dłuższej rozmowie ustaliłem, że nie zna ani w ząb języka polskiego, jezt też w 1/32 pochodzenia indiańskiego... Tam po prostu różne osoby przyznają się do różnych korzeni, niekoniecznie utrzymując jakąkolwiek więź z krajem, ba nieznając nawet podstawowoych danych nt. kraju przodków. Znam osobiście gro osób, które przyznają sie do pochodzenia od potomków niemieckiej emigracji z lat 20tych XX wieku (wielki kryzys) posiadając własnie 1/16 lub 1/32 tych "niemieckich" genów - ale w dalszym ciągu w róznego rodzaju censusach zaznaczają, że są "german origin".

btw. z tematu OP zrobił się mały flame board...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat argumenty maciopy były rzeczowe, a nie tak jak maćka2012, który się frustrował, bo ludzie mu auta zazdrościli i jaka to nienawiść i zawiść w Polsce panuje... Biedactwo...

No właśnie wychodzi, jak to Polacy nie są złośliwi...... Nieładnie Joanno, a już prawie dałem się nabrać, że taka "miła, grzeczna" z Ciebie osóbka... Pewnie w życiu realnym zupełnie inaczej się zachowujesz niż to co piszesz na forum...

Odpowiem Ci jeszcze na Twoją wcześniejszą wypowiedz, gdyż według mnie Twoje spostrzeżenia dość mocno mijają się z prawdą i stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inny pogląd na ten temat. Zawiść wcale nie bierze się z wielkiej nędzy, bo ludzie biedni raczej nie są zawistni. Wśród 20-30 osób, z którymi spotykam się codziennie, bo z nimi pracuję, dwie osoby wykazują cechy zawistne, o których mówisz. I - paradoksalnie - są to osoby, które mają więcej niż reszta, bo piastują stanowiska kierownicze.

Reszta słodko godzi się na te śmieszne warunki płacowe, które mają.... z pieśnią na ustach wykonują swoje obowiązki i jeszcze składają ręce do Boga, że szanowne managiery ich jeszcze trzymają w tej robocie...

OK, chyba naprawdę jakieś proszki zażywasz....

A co samochodów... Wiem, że Tobie się nie podoba, że ludzie jeżdżą małymi samochodami za 20 tysięcy. Ale nie wszystkim potrzebne są wielkie wozy za 300 tysięcy. I raczej nie do końca dlatego, że ich nie stać, ale po prostu nie są im potrzebne. Czy to tak trudno zrozumieć? Po co komu wielki wóz, jak nie ma wielkiej rodziny, którą mógłby wozić? Ma wozić powietrze? Czy może chodzi o to, żeby inni mu zazdrościli? ;) Niektórzy po prostu mają inne priorytety i patrzą pod kątem siebie, a nie tego, co pomyślą o nich inni...

Czy naprawdę sądzisz, że jakby ludzi było stać na bardziej luksusowe samochody to by ich nie kupili, bo przecież nie mają WIELKIEJ rodziny? No proszę Cię... Ludzie jeżdzą starymi gratami nie dlatego, że tak lubią, albo że inne im nie są potrzebne, tylko dlatego że ich NIE STAĆ na inny samochód.

Dlaczego w Stanach większość aut to auta nowe lub prawie nowe?

Mnie nie przeszkadza, że ktoś jeździ luksusowym autem z salonu i mieszka w pałacu pod miastem. W oczy mnie to nie kole. Stać ich, mają taką potrzebę, to sobie budują, co chcą i jeżdżą czym chcą. Co mi do tego?

A nie zastanawiałaś się kiedyś dlaczego przeciętnego Polaka nie stać na żaden nowy samochód albo porządne mieszkanie? Przecież chyba jasne skąd mają pieniądze ci o których piszemy... napewno przecież nie z ciężkiej, uczciwej pracy. Moja matka przepracowała ciężko 40 lat i dostała nagrodę w postaci 1000 złotych emerytury....

Czy naprawdę nie widzisz, albo nie chcesz widzieć, że w Polsce żyje tylko ku... i złodziej?

A prezes Amber Gold to akurat nie jest dobry przykład, bo gościu może i ma łeb jak sklep, ale trochę się przeliczył.

On ma nie tyle łeb co mafijne układy, ale Ty pewnie jeszcze zaraz napiszesz, że obrotny był.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak poraz kolejny juz na forum TEMAT polskosci, powrotow do pl, emiracji z pl PRZERADZA się w debate kija w mrowisku, o marce Polski, Polskosci........temat rzeka.

mi za bardzo nie chce sie pisac o moim wlasnym stosunku do kraju, dlatego daje spokoj...

Ale chyba przyznasz mi też rację, że zawiść wśród Polaków (on/ona ma lepszy samochód, lepiej mieszka, lepiej wygląda) w Polsce jest ogromna, a telewizja jeszcze tylko podkręca takie nastawienie... a wszystko to bierze się po prostu z ogromnej nędzy.

blagam, nie ogladaj polskiej tv

Szanowna Joanno. Filmy maja to do siebie, ze na ich podstawie mozna sie tylko zakochac w danym kraju. Nie slyszalem jeszcze aby np komus obrzydla mysl o emigracji do Ameryki po obejrzeniu "American Beauty" :)

na tym forum jest pare osob chcacych wyemigrowac na podstawie amierican pie, i.....uwaga.....zielonej karty....ogladacie jeszcze ? pamietacie ? w zime to bylo modne na forum hehehe

losy naszych bohaterow...ciekawe co z nimi teraz ? ktos ma jakies info ?

Przynajmniej raz - kiedy jeszcze pisałeś na forum, jako makdonald - pisałam, że nie znam takiego człowieka. Dlaczego ciągle prosisz, abym go pozdrowiła, nie mam pojęcia...

hehehe - pamietam, kornel morawiecki - duzy wklad w walke polski z komunizmem [chyba],

w 2002 czy bodajze 2001 bylem na jakims seminarium na uniwersytecie warszawskim z fizyki, ktoryms tam juz moim, no i kornel tam tez byl...

a pozdrowic ? moze dlatego ze on matme wyklada na polibudzie wroclawskiej, a ty tez z wroclawia hehe

Ja mieszkając w Polsce przez wiele lat takiego właśnie nabrałem przekonania -- że normalnemu, przeciętnemu Polakowi Polska kojarzy się z wielkim syfem i dziadostwem.

zgadza sie bo ''MY Polacy'' tylko narzekamy...ktos juz tak pisal tu kiedys tam...potrafimy tylko kombinowac, krasc, obrabiac tylki, i kur...nic nie robic, bo po co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nowych aut.kiedys ktos napisal w pewnej ksiazce ze Amerykanie sa nie ktorzy biedniejsi od nie ktorych Polakow a dlaczego

bo samochody nowe nie sa Ich wlasnoscia i wiele osob na tym forum o tym zapomina,bo kto ma wylozyc nawet te 15 tys dol na zakup ?spytajcie sie kogos kto kupuje samochody za cos odlozone-i to nowe ..fakt kupuje sie uzywane ;)

A wiec maja lepszy system bankowy-mniejsze oplaty-procenty dla nie ktorych osob ,wyobrazmy sobie ze ktos placi za honde 200-300 zl w Polsce ,ile takich samochodow bedzie jezdzic po Polsce ;)

To samo z domami itd

Tak wiec jest wiele nowych samochodow ale wlasnoscia sa bankow itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogubilam sie juz z tym porownywaniem i bardziej lub mniej trafnym opisem rzeczywistosci. Nie chce pisac juz nawet ze sa ludzie biedni w USA, bezdomni, sa tez tacy w Polsce... a sa i tacy, ktorzy w jednym jak i w drugim kraju zyja na poziomie bez wzgledu na to, co wladze robia z panstwem... banał jakich mało.

Zanstanawia mnie tylko fakt, ze moi rodzice ze swoich "głodowych" pensji postawili sobie w Polsce wlasny dom, a rodzice mojego meza w Stanach caly czas placa za wynajem domu, bo nigdy nie bylo ich stac na kupno, a bylo to spowodowane faktem, ze caly czas splacali kredyty za swoje studia. Przy tym mama mojego meza naprawde dobrze zarabia, nie chce tutaj mowic ile, ale prawie tyle ie zarabiaja doswiadczeni ludzie w brazny IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...