Skocz do zawartości

Powrot Do Polski, Wazna Decyzja Zyciowa !


niunia88

Rekomendowane odpowiedzi

A co do tego credit score to nie za bardzo mogę się zgodzić -- niejaki kzielu mnie tu ostrzegał że nic nie kupię w Ameryce, ani na raty ani na leasing bo nie mam credit score. Jakos kupiłem BARDZO luksusowy samochód na kredyt bez credit score -- wystarczył im tylko employment contract. Dlatego pewnie chodzi o to, dla kogo się pracuje i co się robi. Oczywiście, że lepiej mieć dobry credit score, ale wbrew pozorom jak się robi trochę wydatków to nietrudno sobie taki dobry score wyrobić...

Cóż - może samochody rządzą się innymi prawami... Ja po 9 miesiącach istnienia w US mam credit score powyżej 700 a wciąż niektóre rzeczy są dla mnie niedostępnę (z powodu długości historii kredytowej), a zaręczam Ci że mój pracodawca nie jest mniej renomowany niż Twój (hint - jedyna firma na NYSE od początku jej istnienia).

Btw - obczaj "Operation Repo", bedziesz wiedział dlaczego sprzedali (i tak btw - jaki financing dostałeś ?) Ci ten bardzo luksusowy samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

krowa ale jak tak myślę o tym to może i sam się zainteresuje żeby sobie kupić jakieś meble za gotówkę. 12 miesięcy x $330 to już trochę kasy jest :)

Mi sie nie oplacalo wynajomwac bo nie dosc ze za duzo sobie zyczyli to na dodatek kanapa byla w beznadziejnym stanie. Z pol roku czekalam az mi wymienia poduszki na nowe bo byly podarte. Ale jesli ktos nie planuje zostac w Usa i przyjechal tu do pracy i zamierza wracac do PL to po co kupowac jak mozna wynajac. A nowe meble do salonu mozna juz kupic za ok.$1000 (sofa, loveseat, stolik, 2 stoliki na lampy i w pakiecie maly dywanik ;) )

Cóż - może samochody rządzą się innymi prawami... Ja po 9 miesiącach istnienia w US mam credit score powyżej 700 a wciąż niektóre rzeczy są dla mnie niedostępnę (z powodu długości historii kredytowej), a zaręczam Ci że mój pracodawca nie jest mniej renomowany niż Twój (hint - jedyna firma na NYSE od początku jej istnienia).

Btw - obczaj "Operation Repo", bedziesz wiedział dlaczego sprzedali (i tak btw - jaki financing dostałeś ?) Ci ten bardzo luksusowy samochód :)

Mnie dziwi jedno. Kiedy chcemy wynajac mieszkanie to za kazdym razem sprawdzaja credit score i jak im nie pasuje to mowia ze nie mozesz u nich wynajac mieszkania. Wszystko zawsze bazuje na tym credit score. Zastanawia mnie tylko w jaki sposob nielegalni imigranci wynajmuja takie mieszkania?! Jest ich pelno wszedzie. Nawet na moim osiedlu. Ja osobiscie nie mam jeszcze credit score bo dopiero nad nim pracuje. Mi nie chcieli wynajac mieszkania, wiec trzeba bylo brac na meza. Znam polska rodzinke bez credit score a mieszkanie sobie wynajeli w dosc drogim osiedlu...nie rozumiem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba. Wiekszosc osob ktore pisza ze w Usa jest zle to osoby, ktore nie maja szans na legale zycie i na poziom na jakim zyja amerykanskie rodziny.

wiesz, tu jestes w bledzie... Ja jestem legalnie i zyje na poziomie wyzszym niz wiele rodzin tutaj

Uwazam ze ta cala dyskusja jest zbedna bo ile osob tylko roznych opini.

Chcecie sobie rozmiawiac o kredytach,dentyscie czy samochodach to zalozcie nowy temat.

Podejrzewam ze wielu z was jest taka sama jak opisujecie innych polakow ktorzy zostali w polsce. Chocby przykladem byl "woda" ktory mial do mnie pretensje ze mam dom nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, tu jestes w bledzie... Ja jestem legalnie i zyje na poziomie wyzszym niz wiele rodzin tutaj

Uwazam ze ta cala dyskusja jest zbedna bo ile osob tylko roznych opini.

Chcecie sobie rozmiawiac o kredytach,dentyscie czy samochodach to zalozcie nowy temat.

Podejrzewam ze wielu z was jest taka sama jak opisujecie innych polakow ktorzy zostali w polsce. Chocby przykladem byl "woda" ktory mial do mnie pretensje ze mam dom nad morzem.

Chyba zle mnie zrozumialas....ale nad jakim morzem w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adka o ile sie nie myle sama zaczelas watek o dentyscie. Nie poszedl po twojej mysli to uwazasz, ze dyskusja jest zbedna? Oj nieladnie.

Jak juz kiedys wspomnialam, nie kazdy jest stworzony do emigracji. Mam znajomych ktorzy wrocili do PL, poniewaz zycie bez rodziny im nie odpowiadalo, dostali dobre prace, zyje im sie dobrze i nie narzekaja. Mam rowniez znajomych, ktorzy ledwo lacza koniec z koncem. Kazdy jest inny i kazdy ma inne podejscie do zycia i inne potrzeby. Jesli kazdego dnia jest ci trudniej zyc z dala od rodziny, to wracaj do Polski i zobacz czy bedzie lepiej, szczegolnie gdy jest mozliwosc powrotu do USA, jesli jednak lepiej nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze dodać ze nigdy nie mówiłam ze w USA jest złe. Jedyne co chciałam powiedzieć to to ze w Polsce nie jest najgorzej.

A jeśli chodzi o dentyste, wcale wątku nie zaczęłam. Był to podpunkt w długim poście którego większość z was olala...

Niewiem dlaczego tez "nie poszedł po mojej myśli"... Z tego wycignelam pozytywne wnioski jako iż dowiedziałam sie ze w przyszłości mogę wyleczyć zeby taniej ( JEŚLI będzie taka potrzeba bo o zeby dbam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze dodać ze nigdy nie mówiłam ze w USA jest złe. Jedyne co chciałam powiedzieć to to ze w Polsce nie jest najgorzej.

A jeśli chodzi o dentyste, wcale wątku nie zaczęłam. Był to podpunkt w długim poście którego większość z was olala...

Niewiem dlaczego tez "nie poszedł po mojej myśli"... Z tego wycignelam pozytywne wnioski jako iż dowiedziałam sie ze w przyszłości mogę wyleczyć zeby taniej ( JEŚLI będzie taka potrzeba bo o zeby dbam )

Widzisz, kazdego dnia uczymy sie czegos nowego :)

Pozdrawiam wszystkich, woda rowniez ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy maja w jakiejs tam czesci racje.Punkt widzenia jak ktos juz napisal zalezy od punktu siedzenia.Ja nie marudze,napisalam tylko ze wg mnie zycie w Usa ma duze minusy jak i duze plusy.Jednak gdybym musiala wybierac,wybieram Usa.Zyje sie tu poprostu latwiej.Pozdrawiam wszystkich i zycze podjecia dobrej decyzji zalozycielce watku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejna próba sprowadzenia problemu do twierdzenia, że tak naprawdę w obu krajach jest tak samo. Rzecz druga, ciężko nie zwracać uwagi na to co robią władze skoro ich działania dotykają każdego z nas w życiu codziennym.

Ciesze się, że Twoim rodzicom się powodzi ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę, większość ludzi tak nie ma. Z kolei rodziców Twojego męża stać na wynajem domu, mimo tego, że spłacali kredyty za studia. Więc jak widzisz, można na to spojrzeć zupełnie inaczej.

Nie, wlasnie nie jest tak samo. Jest po prostu kilka rzeczy w PL, ktore przenioslabym do USA i odwrotnie :) Zgadzam sie z Toba co do tego drugiego punktu widzenia tez:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesiecy temu bylam w podobnej sytuacji co autorka tego tematu. Zdecydowalam sie na powrot i uderzyla mnie niestety rzeczywistosc. Teraz wiem ze mi to jednak bylo potrzebne aby sie przekonac i przypomniec dlaczego 5 lat temu oposcilam Polske. Teraz po tym kilku miesiecznym doswiadczeniu polskiej rzeczywistosci wiem ze to nie jest miejsce dla mnie. Moze nie bede wracac do USA, bo rowniez mam rodzicow przy ktorych bym chciala byc blizej, ale tutaj napewno nie zostane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...