Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

dla zainteresowanych tematem tu sa pros and cons, jednym sie oplaci drugim nie, generalnie chyba najwiekszą bolączka amerykańskiego obywatelstwa jest małżeństwo dożywotnie z IRSem nawet jak opuscimy stany

No i w przypadku jakiś problemów jak mamy obywatelstwo amerykańskie polski konsulat juz nam z niczym nie pomoże, nie może sie mieszac...

http://britishexpats..._US_Citizenship

Obywatelstwa USA zawsze się można zrzec. Ale tylko raz w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no tak, abstrachując już tak od sytuacji, jezeli jestem na GC to IRS nic nie ma do moich dochodów poza USA z tego co czytam...ale jak jestem obywatelem to inna sprawa i wszystko musze raportowac nawet z kontami offshore....i teraz taka sytuacja jestem obywatelem usa i mieszkam w USA ale wynajmuje mieszkanko w polsce komus lub dom i teraz to jest moj przychód ale go nie wykazuje ani Rostowskiemu ani IRSowi, i teraz ktos mnie podkabluje lub jakos to wyjdzie to ja rozumiem ze popełniłem przestepstwo federalne w USA ukrywając dochody przed urzedem skarbowym i mam prze.....ne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie pytam, a właściwie to o coś innego:

Mianowicie, nie pamiętam teraz dokładnie, bo było to już jakiś czas temu, ale wydaje mi się, że we wniosku przez pomyłkę mogłem zaznaczyć "High School No Degree" podczas gdy ten 'degree' chyba posiadam (matura). Czy jest to karygodny błąd? Czy będzie go można jakoś sprostować? Można w ogóle teraz jakoś przejrzeć wysłany formularz czy nie da rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sleak a Ty chociaz czytasz uwaznie forum tematy-posty bo widze ze nie bardzo

zobacz sobie dobrze temat o dv 2013 ,z kolo 1 tyg to bylo wyjasnione i pokazane na przykladzie osoby co byla :) to samo list

NIe da rady tego zobaczyc ,,ale jak bedziesz miec duzeee szescie to zostaniesz wylosowany i w formularzach wizowych podajesz co do wyksztalcenia ktore wysylasz do KCC.poczytaj dobrze temat o dv 2013 co sie wysyla ,jakie formularze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wylosują CIę w maju, to (w zależności od numeru, jaki będziesz miał), rozmowa w konsulacie odbędzie się w przedziale październik 2013 - wrzesień 2014, a wyjechać będziecie musieli (choćby na chwilę, żeby aktywować Wasze zielone karty) w przedziale kwiecień 2014 - marzec 2015. To tak w ogólnym zarysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...