Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej no i sie zaczelo -wypelniam wniosek i mam kilka pytan

jesli znajdzie sie ktos kto udzieli mi odpowiedzi z gory dziekuje -DODAM ZE CALY CZAS SZUKAM INFORMACJI NA FORUM

1)czy w DS-230 PART 1 -odnosnie adresu gdzie bede mieszkala w USA po przylocie -musze podac go juz teraz ?

-czy adres pod ktory maja przeslac mi zielona karte -musze podac teraz wypelniajac aplikacje

czy moge podac je na rozmowie z konsulem

2)obecnie przebywam na terenie UK( pracuje tutaj ), na stale mieszkam w Polsce czy jeko aktualny adres powinnam podac ten z UK czy ten z Polski (rozumiem ze jako obecny to ten z Uk ale nie jestem pewna)

3)czy w DS -230 PART II 43b - zaznaczyc yes lub no

4) dokument DS 230 PART II wypelniam ja i dla osoby ktora leci ze mna ,P

DS -230 PART I wypelniam ja i dla osoby ktora leci ze mna , czy tylko ja

DSP-122 WYPELNIAM TYLKO JA

:) DZIEKUJE ZA POMIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dobre pytanie

Też już je zadawałem ale nikt nie udzielił odpowiedzi

Pozdrawiam

Do potwierdzenia wykształcenia trzeba mieć w ambasadzie oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej bądź świadectwo maturalne lub dyplomu - do wglądu. Trzeba mieć ze sobą również ksero, które zostaje w ambasadzie.

Jeżeli ktoś nie ma przynajmniej średniego wykształcenia musi mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe, a z tym może być już ciężej, bo piekarz czy mechanik samochodowy się nie załapie.

Poza tym drodzy młodzi wylosowani polecam wątek o zeszłorocznej loterii, bo pytania które zadajecie tam również padały.

nie jestem specjalistą, ale pewnie chodzi o ksera/skany dyplomów? Szkoły też chyba mogą wystawić potwierdzenie.

Szkoły wystawiają potwierdzenia, nazywają się świadectwami/dyplomami! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do potwierdzenia wykształcenia trzeba mieć w ambasadzie oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej bądź świadectwo maturalne lub dyplomu - do wglądu. Trzeba mieć ze sobą również ksero, które zostaje w ambasadzie.

Jeżeli ktoś nie ma przynajmniej średniego wykształcenia musi mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe, a z tym może być już ciężej, bo piekarz czy mechanik samochodowy się nie załapie.

Poza tym drodzy młodzi wylosowani polecam wątek o zeszłorocznej loterii, bo pytania które zadajecie tam również padały.

Szkoły wystawiają potwierdzenia, nazywają się świadectwami/dyplomami! ;)

Oczywiście wszystko w jęz. angielskim musi być prawda? Czy w przypadku ukończenia studiów muszę mieć dyplom i świadectwo z liceum czy wystarczy tylko dyplom? No i pytanie techniczne czy formularze się drukują w kolorze niebieskim czy coś mam nie tak z drukarą? :)

P.S Rozumiem że to może irytować zadawanie tych samych pytań co roku ale tu chodzi o czas a wertowanie dziesiątek stron w poszukiwaniu odpowiedzi na konkretne pytanie procesu raczej nie przyspieszy. Zatem prosimy o wyrozumiałość. :D

I możecie mnie zabić później ale żeby już było jasne do końca bo wróciłem od fotografa bez niczego, TRADYCYJNE ZDJĘCIE NA WIZĘ AMERYKAŃSKĄ TAK ?? Teraz możecie rzucać we mnie :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko w jęz. angielskim musi być prawda? Czy w przypadku ukończenia studiów muszę mieć dyplom i świadectwo z liceum czy wystarczy tylko dyplom? No i pytanie techniczne czy formularze się drukują w kolorze niebieskim czy coś mam nie tak z drukarą? :)

P.S Rozumiem że to może irytować zadawanie tych samych pytań co roku ale tu chodzi o czas a wertowanie dziesiątek stron w poszukiwaniu odpowiedzi na konkretne pytanie procesu raczej nie przyspieszy. Zatem prosimy o wyrozumiałość. :D

I możecie mnie zabić później ale żeby już było jasne do końca bo wróciłem od fotografa bez niczego, TRADYCYJNE ZDJĘCIE NA WIZĘ AMERYKAŃSKĄ TAK ?? Teraz możecie rzucać we mnie :)

Pozdro

Nie, tłumaczenia robisz tylko i wyłącznie jeżeli masz jakiekolwiek wyroki sądowe ale oprócz wyroku rozwodowego, którego nie trzeba tłumaczyć! Pozostałe dokumenty mogą być polskie, ale będziesz je potrzebował dopiero jak dojdzie do rozmowy w ambasadzie! Nie ma sensu wydawać pieniędzy na formalności teraz. Jak dostaniesz maila, że wyznaczyli ci datę, to będziesz miał przynajmniej 1,5 miesiąca na załatwienie dokumentów, badań, itp, a przy dobrych wiatrach możesz załatwić wszystko w jeden dzień!

Nie ma znaczenia czy formularze będziesz miał niebieskie czy różowe! ;)

Nie musisz się tak spieszyć, pomimo że tak piszą, że dużo od tego zależy. To czy wyślesz papiery do KCC dziś czy np. za dwa tygodnie nic nie zmieni i tak na rozmowę dostaniesz zaproszenie dopiero jak "Current" dojdzie do twojego numeru. Bylebyś nie wysłał ich za pół roku!

Oczywiście zdjęcia jak do wizy amerykańskiej, bo to właśnie wizę będziesz miał w paszporcie! ;)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej wysłać te DS-230 i DSP-122. Pocztą? :)

Oczywiście, że pocztą wystarczy - w zupełności!

Po jakiś dwóch tygodniach możesz wsłać maila z pytaniem, czy dokumenty dotarły. Możesz też zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pocztą wystarczy - w zupełności!

Po jakiś dwóch tygodniach możesz wsłać maila z pytaniem, czy dokumenty dotarły. Możesz też zadzwonić.

A co sie stanie gdyby ktos kurierem wyslal np. UPS lub DHL ? Raczej nie powinni tego wyrzucic.

Gdzies na zagranicznych forach czytalem ze ludzie tez tak wysylali, ale to chyba z poza Europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie stanie gdyby ktos kurierem wyslal np. UPS lub DHL ? Raczej nie powinni tego wyrzucic.

Gdzies na zagranicznych forach czytalem ze ludzie tez tak wysylali, ale to chyba z poza Europy

Możesz wysłać, nie ma problemu, ale rozważ dwa razy czy chcesz wydawać tyle kasy. Ja wysłałem poczta, było OK, wiza w paszporcie, niedługo wyjazd!

Zawsze możesz do nich napisać, czy papiery doszły! Ja tak zrobiłem i potwierdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...