Skocz do zawartości

Dlaczego Chcecie Wyjechać Z Pl?


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

dragony a jednak musisz poczytac troche o zasadach na obywatelstwo USA,sponsorowaniu :)

I tak Twoja Corka po slubie z obywatelem moze dostac obywatelstwo po 3 latach a juz zaraz potem moze zlozyc papiery na sponsorowanie a teraz to trwa kolo 1 roku czasu a wiec nie 20 lat a troche mniej jesli bedzie miec lata swoje

a moze zmiana wejdzie w prawie i szybciej beda obslugiwac wnioski jak kiedys ze to trwalo i 3-4 miesiace ;) na takie sponsorowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja przyznaję że na temat sponsorowania rodzinnego niewiele wiem, a właściwie nic :) Do tej pory jakoś nie brałam tego pod uwagę. No to może faktycznie - mam szansę wyrobić sie nieco szybciej niz 20 lat

Tylko pytanie czy życie potoczy się tak jak zakładamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przyznaję że na temat sponsorowania rodzinnego niewiele wiem, a właściwie nic :) Do tej pory jakoś nie brałam tego pod uwagę. No to może faktycznie - mam szansę wyrobić sie nieco szybciej niz 20 lat

Tylko pytanie czy życie potoczy się tak jak zakładamy ;)

Osobiście jestem pewna, że jeżeli Twoja córka tam się uczy, tam ma znajomych, to tam też wyjdzie za mąż ;) Polskie dziewczyny są w końcu najlepsze! :D a szkołę, która da jej scholarship na pewno jakąś znajdziecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D a szkołę, która da jej scholarship na pewno jakąś znajdziecie ;)

Mam nadzieję :) Na razie jest jedną z najlepszych uczniów na swoim roku, wszystkie klasy powyżej 90 :) a jest w bardzo dobrym HS o wysokim poziomie. W przyszłym roku AP z Global History i Honors z English :) Tyle że wszystko może zawsze się zmienić ;)

Osobiście jestem pewna, że jeżeli Twoja córka tam się uczy, tam ma znajomych, to tam też wyjdzie za mąż ;) Polskie dziewczyny są w końcu najlepsze!

:) mimo wszystko wolałabym, żeby nie za wcześnie ;) No nic, pożyjemy, zobaczymy jak wszystko będzie sie układać. Na loterie nie ma juz co liczyć bo ta pewnie była ostatnia... także póki co to poza małżeństwem czekanie to moja jedyna opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bądź dobrej myśli Dragony ;) może trudno w to uwierzyć, ale ja na swoją szansę czekać już prawie 10 lat. Jest ciężko, ale nadziei nie tracę, po prostu będę do tego dążyć, póki mi się nie uda, nie obchodzi mnie ile to jeszcze czasu zjamie, uda mi się (i innej myśli nie dopuszczam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka praktyczna uwaga, im później przyjedziesz, tym krócej odkładasz na emeryturę, tym mniej na stare lata będziesz miała. Tu jest trochę inaczej niż w Polsce. Nie ma czy się stoi czy się leży....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeR - chyba dawno w Polsce nie byłeś - juz dawano nie jest tak ze czy sie stoi czy sie leży... Niestety co do emerytury to nawet jak zapieprzasz i dobrze zarabiasz, to emeryturę i tak bedziesz miał głodową. Ja zarabiam dobre pieniądze, nie wiem jaka jest teraz średnia krajowa ale zarabiam grubo ponad to, a i tak wiem ze moja emerytura to bedą grosze za ktore ciezko bedzie mi przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu byłem wystarczy? ;)

Ja wiem, jak jest w Polsce, coś tam jest. Tu... no cóż widział tu ostatnio zdziwienie ludzi co GC wygrali, jak kzielu powiedział, że nie ma emerytur per se. "Matchowanie" pracodawcy to opcja, nie obowiązek.

Zakładam się, że niewielu ludzi tu wie jak działa system socjalny w USA i benefitów dostępnych od pracodwacy. Ja jeszcze tego nie ogarniam do końca, a kilka umów widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...