Skocz do zawartości

Czy Mgr Inż. Jest Uznawany W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

O zawodzie technik mechanik nic nie wiem, wiec sie nie wypowiadam.

Na uczelniach, tytul magistra przewaznie - ale nie zawsze - jest tu traktowany jako odpowiednik amerykanskiego bachelor's, czyli stopien otrzymany po pierwszych 4 lat nauki. Program master's to dodakowe 2 lata. Jezeli chcesz sie dalej uczyc w USA to prawdopodobnie bedziesz musial robic jeszcze master's a potem doktorat.

Nie zawsze tak jest, bo gdyby tak było to mój stopień doktora nie byłby uznawany a jest. Magistra np. biologii też uznają bez dorabiania lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zadzwoniłem na Uczelnie i niestety dyplom po ang mozna było wyrobic do pół roku po obronie :(

Wiec dzisiaj poszedłem do przysięgłego tłumacza i za tłumaczenie dypolmu zapłaciłem 38zł, jutro mam odbiór!

Ogólnie cana to ok 38 zł za strone, ale mówili coś o max 1000 znakach.

Jezeli chodzi o suplement to sobie odpusciłem i w razie czego to przyśle go do polski do przetłumaczenia bo koszt to min 300-350 zł zależy od ilości stron

robiłem to w "Agicie" moze się komuś przyda (region Lubelszczyzna) ---- http://www.tlumacz.tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Ha, kzielu! Jestem po filologii polskiej (co prawda ze specjalizacją "dziennikarstwo", ale jednak po filologii). Przed przylotem tutaj byłam święcie przekonana, że z takim dyplomem będę co najwyżej wykładać towar w Wal-Marcie. Przysięgam, że przed wylotem szukałam ogłoszeń typu "entry level", grzebałam po stronach supermarketów i fast foodów. Wszystko przez to, że pewien "życzliwy" Polak powiedział mi, że z takim dyplomem nigdy nie dostanę tu "normalnej" pracy. Nie chciałabym na forum ujawniać, gdzie ostatecznie "wylądowałam" - powiem tylko tyle, że to jednak jest Ameryka, tu się może zdarzyć wszystko, o ile mamy odpowiednie podejście, wierzymy w siebie i swoje umiejętności, mamy odpowiednią etykę zawodową, itd. PS. Oczywiście nie jest tak, że u mnie się na tej filologii skończyło - po drodze dokształcałam się w kilku dziedzinach, w których dyplomów jednak nie mam. Na szczęście udało mi się tu znaleźć pracodawcę, który we mnie uwierzył (dobrze napisane, wręcz uszyte na miarę CV to podstawa, tak samo odpowiednia autoprezentacja). Właśnie dostałam kontrakt na kolejny rok (pięć miesięcy przed upływem bieżącego, na dużo lepszych warunkach finansowych) - więc chyba mogę służyć za przykład, że i z dyplomem filologii polskiej można się w Ameryce odnaleźć :)

Hej, mam pytanie odnosnie dyplomu i edukacji na uczelni w usa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...