Skocz do zawartości

Czy Mgr Inż. Jest Uznawany W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z naszymi studiami i technikami? Czy kończąc w polsce studia i mając mgr inż. jest to tak samo traktowane jak bym skonczył studia w usa? Czy musze jakos doddatkowo iść tam do szkoły (na co mnie pewnie nie bedzie stać)

Tak samo czy jak mam zawód technik mechanik to jest to coś wart? Czy dla nich bardziej licza sie umiejętności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

O zawodzie technik mechanik nic nie wiem, wiec sie nie wypowiadam.

Na uczelniach, tytul magistra przewaznie - ale nie zawsze - jest tu traktowany jako odpowiednik amerykanskiego bachelor's, czyli stopien otrzymany po pierwszych 4 lat nauki. Program master's to dodakowe 2 lata. Jezeli chcesz sie dalej uczyc w USA to prawdopodobnie bedziesz musial robic jeszcze master's a potem doktorat.

Ale jezeli chodzi o szukanie pracy w zawodzie, to amerykanski 'master's' moze byc nie potrzebny. Przynajmniej amerykanie ktorzy zrobili tu studia inzynierskie przewaznie nie maja problemu ze znalezieniem pracy bez master's, tylko z bachelor's. No chyba ze pracodawca bedzie wymagac amerykanskiego master's, to wtedy prawdopodobnie bedziesz sie musial doksztalcic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zawodzie technik mechanik nic nie wiem, wiec sie nie wypowiadam.

Na uczelniach, tytul magistra przewaznie - ale nie zawsze - jest tu traktowany jako odpowiednik amerykanskiego bachelor's, czyli stopien otrzymany po pierwszych 4 lat nauki. Program master's to dodakowe 2 lata. Jezeli chcesz sie dalej uczyc w USA to prawdopodobnie bedziesz musial robic jeszcze master's a potem doktorat.

Ale jezeli chodzi o szukanie pracy w zawodzie, to amerykanski 'master's' moze byc nie potrzebny. Przynajmniej amerykanie ktorzy zrobili tu studia inzynierskie przewaznie nie maja problemu ze znalezieniem pracy bez master's, tylko z bachelor's. No chyba ze pracodawca bedzie wymagac amerykanskiego master's, to wtedy prawdopodobnie bedziesz sie musial doksztalcic.

magister inzynier doktor magazynier nie jest ci nigdzie potrzebny, pracodawca najczesciej pyta co umiesz robic.

technik mechanik to mechanical engineering na roznym poziomie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCynieria_mechaniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technik mechanik to mechanical engineering na roznym poziomie.

http://pl.wikipedia....ria_mechaniczna

Zdecydowanie nie. Mechanical engineering z reguly oznacza co najmniej bachelor's degree. Technik mechanik to przeciez odpowiednik high school, tyle ze dosc malo wartosciowym tytulem technika...

Osobiscie bym sie dyplomami specjalnie nie przejmowal - sa pozycje na ktore wymaganiem jest degree, tyle ze to tylko jedno z wymagan - to co jest istotne to co sie wie i jakie ma sie doswiadczenie. Mnie o dyplom nikt tutaj nie pytal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Oczywiscie - dyplom po filologii polskiej to niesamowity atut :) Modzi - jest gdzies dzial humor albo cos ?

A Tobie skąd tutaj się filologia wzięła? Kojarzę, że w innym temacie była o tym mowa tylko jak już coś wklejasz to byłbyś łaskaw powiedział o co chodzi bo większość może nie kojarzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...