Skocz do zawartości

Czy Mgr Inż. Jest Uznawany W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Warto przetłumaczyć dyplom+suplement nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. Mnie w Navy już awansowali o dwa stopnie w góre (= większa pensja) za skończone studia.

Tez tak zrobie, jeszcze 3 tyg do wyjazdu więc napewno zdąże, a nóz się kiedyś przyda!

A pamiętacie takie coś jak na uczelniach pytali czy chcemy za dodatkową opłata dostac dyplom po angielsku?

Moze poprostu zadzwonie do szkoły i wydadza mi po ang? (za opłatą oczywiście)

Kaer ciekawe jak mi go przetłumaczą mgr. inż z mechaniki lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów (2006) była możliwość dostania dyplomu po angielsku na PW. Kosztowało to 50 czy 60 zł. Z jakiegoś powodu nie wziąłem go z uczelni tylko przetłumaczyłem przez tłumacza. Teraz pytanie brzmi dlaczego. Albo był ograniczony czas na to, żeby dostać dyplom po angielsku a mi był potrzebny w 2007, albo miało być tłumaczenie przysięgłe co powoduje, że koszt był dość duży. Te tabelki przeniesione na stronę mazynopisu trochę zajmują.

System u nas jest inny. PW nie ma ME, ale dyplop mówi mgr inż mechanik. Dlatego musisz dopasować co mówisz, żeby zrozumieli Cię ludzie po amerykańskim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie przysięgłe to był koszt idący w setki złotych (50 zł strona). Ode mnie i tak chcieli przysięgłe chyba.

dyplom to jedna strona ALE ...

suplement to ok 9 stron.. wszystko z 600zł wyjdzie :/

chyba pozostane na przetłumaczeniu tylko dyplomu (chyba ze szkoła mi wyda po ang)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyplom to jedna strona ALE ...

suplement to ok 9 stron.. wszystko z 600zł wyjdzie :/

chyba pozostane na przetłumaczeniu tylko dyplomu (chyba ze szkoła mi wyda po ang)

No właśnie o suplement chodzi, bo to taki odpowiednik transkryptu w USA. Ta książeczka, ze zdjęciem to odpowiednik tego co ludzie sobie na ścianach tu wieszają. Suplement jest tu istotny. Mój znajomy kończył studia przed wprowadzeniem suplementów, to z indeksem kombinował, kiedy ubiegał się o przyjęcie na studia. Do pracy może to być mniej istotne, ale do weryfikacji dyplomu już bardziej potrzebne pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde sporo kasy do wydania jak na poczatek :( chyba sobie narazie odpuszcze i przetłumacze sam dyplom "ten co sie wiesza na ścianie"

W razie zcego przetłumacze na miejscu, albo wysle do polski by przetłumaczyli

p.s.

szkoda ze w ambasadzie jak się składało wszystkie dokumenty że nie wydaja jakiego potwierdzenia co do doplomu po ang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...