Skocz do zawartości

Pobyt Na Komisariacie W Usa A Zielona Karta.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy w moich wątpliwościach:

byłem przez kilka godzin na komisariacie w stanach za jazdę po paru piwach :(

Dostałem termin sprawy ale nie stawiłem się tam ponieważ poleciałem na tydzień i musiałem wracać do kraju. Było to ponad 15 lat temu. Czy w związku z tym faktem będę miał problemy gdybym wylosował zieloną kartę? Ciekawe czy jestem w systemie komputerowym? Drugie pytanie: Czy miałbym problemy z dostaniem teraz wizy? Czy wpuścili by mnie do USA czy zawrócili z lotniska? Przecież nikogo nie zabiłem, nie handlowałem prochami czy tego typu rzeczy. Czy takie rzeczy w ogóle przedawniają się w prawie amerykańskim?

Proszę o jakieś info.

pozd serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w związku z tym będę miał problem z ewentualnym dostaniem GC w Polsce - jestem w ich komputerze? Czyli tak samo wygląda sprawa wizy? Jak napisałem wcześniej to wykroczenie to nie morderstwo, narkotyki czy prostytucja na które w USA bacznie zwracają uwagę. Poza tym nie było sprawy w sądzie więc nie wiem jak wg amerykańskiego ale wg polskiego prawa jestem do momentu wyroku niewinny. Proszę o konkretną odpowiedź czy definitywnie jestem przekreślony w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie moze powiedziec 'definitywnie' - jak my mamy wiedziec czy jestes w komputerze? Prawdopodobnie jest 'arrest warrant' na Ciebie bo nie pokazales sie w sadzie. Ale czy te dane byly przekazane do wladz imigracyjnych to nie wiadomo.

PS To moze nie byc "morderstwo, narkotyki czy prostytucja na które w USA bacznie zwracają uwagę" -- ale DUI jest tu traktowane raczej powaznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaczniesz się martwić dopiero jak wylosujesz GC to taka moja rada .Do wylosowania a później do interview daleka droga i chyba niepotrzebnie się zamartwiasz.

A jeśli chodzi o Twoją sprawę to z całą pewnością się nie przedawniła .Nie zostałeś skazany bo nie mogłeś zostać skazany gdyż jak piszesz wyjechałeś.

Gdybyś został wylosowany to tak jak każdy będziesz rutynowo sprawdzony przez FBI i moim zdaniem to wyjdzie.

Ponadto z tego co pamiętam przy wypełnianiu dokumentów starając się o wizę imigracyjną będzie pytanie m.innymi czy kiedykolwiek byłeś aresztowany w USA i będziesz musiał odpowiedzieć . Jeśli skłamiesz a kłamstwo wyjdzie na jaw to na 100% wizy imigracyjnej nie dostaniesz ,jeśli napiszesz prawdę to moim zdaniem ( podkreślam -moim zdaniem) też wizy imigracyjnej nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że naciskam ale nie wiem jak sobie dalej życie układać :)

Zdajesz sobie sprawę z tego jakie są szanse na wylosowanie GC? Bardzo niewielkie. Ja również układałem sobie różne plany w razie wylosowania zielonej karty w DV-2013 mimo iż zdawałem sobie sprawę z tego, że na ~ 98% mi się nie uda. Planowałem ponieważ to było przyjemne, można wręcz powiedzieć, że w zasadzie to marzyłem a nie planowałem. Traktuj loterię co najwyżej jako zapasowy plan na życie.

Ciężko udzielić Ci porady w Twojej sytuacji. Jednym z warunków udziału w loterii wizowej jest niekaralność. Karany nie jesteś ale z drugiej strony po wylosowaniu prędzej czy później może wyjść na jaw, że miała miejsce sytuacja którą opisałeś. Nawet jeśli byś bezproblemowo przeszedł przez interview w ambasadzie to po przylocie do USA istniałoby ryzyko, że ta sprawa ujrzy światło dzienne i kto wie jakie mogłyby być tego konsekwencje.

Sam zdecyduj jak zrobisz, jest ryzyko jest zabawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie było sprawy w sądzie więc nie wiem jak wg amerykańskiego ale wg polskiego prawa jestem do momentu wyroku niewinny.

Nie bylo sprawy w sadzie bo sie tam nie pojawiles i juz to samo czyni cie winnym. Gdybys poszedl dostalbys jakies $500 kary i 30 godzin prac spolecznych, a tak prawdopodobnie jestes poszukiwany za failure to appear in court bo zostal na ciebie wydany nakaz aresztowania.

Jak piszesz wszystko to bylo wieki temu i nikt ci nie odpowie czy cie szukali, czy dalej cie szukaja i co z tego bedzie. Moze najjpierw wylosuj te karte i potem sie bedziesz martwil bo cala ta dyskusja jest lekko bezprzedmiotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...