Skocz do zawartości

Podróż A Zielona Karta.


Martinoz93

Rekomendowane odpowiedzi

wojtkow-Zielona karta to nie jest wiza pobytowa upoważniająca do imigracji.Absolutnie . Zielona karta to plastikowy dokument wielkości karty kredytowej potwierdzający stałą rezydenturę na terenie USA upoważniający do stałego zamieszkania i pracy na terenie całych Stanów Zjednoczonych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posypuję głowę popiołem, zbytnio uprościłem swoją wypowiedź.

Nie zmienia to jednak faktu, że nie można Zielonej Karty traktować jak uniwersalnej wizy turystycznej.

Druga czesc jak najbardziej sie zgadza - poniewaz nia nie jest...;) a jak ktos traktuje ja w taki sposob to na 100% predzej czy pozniej straci status jaki ona gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Szybkie pytanie:

mam 10-letnia GC, pojechalam do PL na wakacje i pobyt mi sie przedluzyl. Czytalam na stronie USCIS, ze pobyt poza USA powinien byc nie dluzszy, niz rok (jesli dluzej, niz rok, to trzeba sie starac o bialy paszport). Slyszalam rowniez, zeby nie pozostawac dluzej, niz pol roku poza USA, jesli sie planuje skladac papiery o obywatelstwo. Jesli wroce do USA po pol roku i dwoch dniach, to czy bede miala jakies klopoty? Nigdy wczesniej nie wyjezdzalam z USA, to moj pierwszy wyjazd od czterech lat, nigdy nie mialam problemow, w papierach mam czysto, itd. Czy ten okres roku/pol roku jest orientacyjny, czy licza co do dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam troche info:

rezydent nie moze byc poza krajem wiecej, niz 180 dni. Dlaczego wiec na stronie USCIS mowia o roku? Jakie sa teraz przepisy?

Returning Resident

Any Lawful Permanent Resident who has been outside the United States and is returning to the U.S. Also defined as a "special immigrant." If outside of the U.S. for more than 180 days, must apply for readmission to the U.S. If outside of the U.S. for more than one year and is returning to his or her permanent residence in the United States, usually must have a re-entry documentation from USCIS or an immigrant visa from the Department of State.

Does travel outside the United States affect my permanent resident status?

Permanent residents are free to travel outside the United States, and temporary or brief travel usually does not affect your permanent resident status. If it is determined, however, that you did not intend to make the United States your permanent home, you will be found to have abandoned your permanent resident status. A general guide used is whether you have been absent from the United States for more than a year.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...