Jump to content

Powrót Do Usa Po 3 Tygodniach


Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie odnośnie kolejnego pobytu w USA.

Pod koniec marca tego roku wyjechałam z zamiarem zostania 4 tygodni. Dostałam pozwolenie pobytu na okres 6 miesięcy do 25 września. Po upływie 2 miesięcy opuściłam Stany na weekend, przy powrocie dostałam pozwolenie pobytu również do 25 września. Następnie po upływie 1,5 miesiąca znów opuściłam Stany na tydzień, wracając otrzymałam pozwolenie pobytu na kolejne 6 miesięcy (początek stycznia). Od tego czasu zostałam w Stanach przez następne 2,5 miesiąca.

Wyjechałam do Polski 21 września.

Teraz, po upływie 3 tygodni w Polsce znów chciałabym wyjechać z tym że na okres 3 tygodni.

Jestem studentką na 2 kierunkach studiów dziennych. Wyjazd sponsorują moi rodzice. Nie mam nic na sumieniu, wyjazd był turystyczny i teraz również mając możliwość, chciałabym jeszcze wykorzystać trochę wolnego do końca października.

Moje pytanie brzmi, jakie są szanse na wpuszczenie mnie do Stanów? Zdaję sobie sprawę, że powrót po tak krótkiej nieobecności wygląda podejrzanie, jednak czy fakt iż studiuję oraz pieniądze na koncie nie zwiększają trochę szansy? Czy urzędnik będzie patrzył na mój ostatni pobyt jako pół roku czy ostatnie 2,5 miesiąca?

Czy lepiej jest zabrać ze sobą większą gotówkę, czy pieniądze na koncie oraz karta kredytowa z polskiego banku wystarczą? Dodam, że mój lot jest do Atlanty, czyli do tego samego miejsca co przy przylocie 6 miesięcy temu. W jaki sposób udowodnić, że poprzedni pobyt był turystyczny i planowany również nim jest?

Link to comment
Share on other sites

Na granicy nikt nie będzie patrzył na fakt studiowania ani posiadania gotówki - zresztą historia ze studiami nie będzie się trzymała żadnej kupy jak w Marcu siedziałaś dwa miesiące..

Loteria i tyle, przygotowałbym się na powrót do Polski.

Link to comment
Share on other sites

Przy bardzo dużym szczęściu masz szanse na krótkotrwałą wizę. Czasami w takich przypadkach dają pobyt na tydzień lub dwa . A co będzie ? Na kogo trafisz ? Wszystko w decyzji urzędnika imigracyjnego.Czy będzie miał dobry humor tego dnia i Cię wpuści ? Bardziej się przygotuj na powrót tym samym samolotem.

Link to comment
Share on other sites

Może być również tak, że dostaniesz stempelek na 6 miesięcy i nikt nie będzie robił żadnych problemów. Jak już mówione było wcześniej, wszystko zależy od urzędnika na granicy.

Pozdawiam!

Link to comment
Share on other sites

wazne jest co mowilas przedtem na granicy,co teraz powiesz,na ile bedziesz miec wazny bilet,do kogo lecialas i latasz..

Co jest wazne a o tym nie piszesz to jak przekraczalas granice pod czas tych powrotow ,bo chyba na 1 tydzien czy na weekend nie wracalas do Polski ;)

Link to comment
Share on other sites

Przylatując za pierwszym razem mówiłam że zostaję na miesiąc. Za drugim już, że do września. Nie był to mój pierwszy raz w Stanach - w 2009 i 2010 byłam na Work and Travel i za każdym razem wylatywałam ponad miesiąc przed ukończeniem się ważności mojej wizy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...