Skocz do zawartości

Wyjazd Na W&t Osoby Z Amerykańskim Obywatelstwem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

mam chyba dość nietypowe pytanie dotyczące programu (w każdym razie nie znalazłam na nie odpowiedzi tu na forum).

Sprawa wygląda następująco: otóż chciałabym wyjechać w wakacje 2013, na co dzień mieszkam i studiuję w Polsce, natomiast urodziłam się w Stanach - z tego tytułu mam amerykańskie obywatelstwo, mam też aktualnie ważny amerykański paszport. Teoretycznie mogłabym więc chyba podjąć pracę w Stanach w każdej chwili i żadna wiza nie jest mi potrzebna (prawda?)

Jak od strony organizacyjnej (mam na myśli również opłaty) wyglądałby wyjazd na W&T mojej skromnej osoby? Czy w ogóle mogę? Może ktoś jest w podobnej sytuacji i mógłby napisać jak to wygląda?

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku W&T może wyglądać tak, że lecisz do USA, znajdujesz sobie jakąś pracę (legalną bo masz obywatelstwo), pracujesz kilka miesięcy, w czasie których odkładasz pewną sumę pieniędzy i wtedy przychodzi czas na część "T" czyli zwiedzanie za te zaoszczędzone pieniądze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W&T to dla ludzi którzy chcą wyjechać do USA za wszelką cenę, trochę popracować i trochę zwiedzić .W&T ułatwia im otrzymanie wizy i przez to podejmują ciężką pracę za psie pieniądze . Ty masz obywatelstwo więc odpuść sobie tą bardzo wątpliwą "atrakcję ".

Zwyczajnie jedź do Stanów ,znajdź sobie na miejscu jakąś legalną pracę ,popracuj ile chcesz a później pozwiedzaj ile chcesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.usa.inf...-kariera-w-usa/

w powyzszym linku podobny temat.

swoja droga to ciekawe,

mozesz np sama sobie zorganizowac taki mini work and travel, jechac do US, pracowac rowno 3 miechy, potem miesiąc zwiedziać, pilnowac oczywiscie czasu 3 miesiace pracy + 1 zwiedzania......poznajac tez w miedzy czasie ludzi, a potem wrocic do PL......[no ale nie wiem czy tak mozna z obywatelstwem US.]

a jesli wogole mozesz to WAT dla twojej osoby wylgadalby tak samo jak dla kazdej innej, placisz, wypelniasz piapierki, znajdujesz prace sama lub nie, lecisz.

wg mnie szkoda kasy, skoro mozesz jechac bez zadnych problemów, kupić bilet i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kto moze byc z obywatelstwem USA a kto obywatelowi da wize do paszportu ? ;)

hehe to jak jak by Polak w USA staral sie o wize pracownicza do Polski ;)

masz miec numer SSN i chec podjecia pracy i tyle

oczywiscie moze biuro Ci cos zalatwic z pracy-pracodawcy ale zadnych wiz,wypelniania papierow ..

ale z 2 strony majac paszport amerykanski chyba umiesz szukac pracy,znasz na tyle jezyk ze znajdziesz prace bez problemu?

bo musisz miec gdzie sie zatrzymac,reszta w Twoich rekach..

tak nie bylo takiego tematu bo chyba znasz swoje prawa,masz prawo do pracy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie mam racji, ale właśnie to 'załatwienie pracy' mi się wydaje najtrudniejszą częścią. oczywiście, umiem wyszukać ofertę i na nią odpowiedzieć, tylko myślę, że poprzez biuro byłoby bezpieczniej - że pracodawcy współpracujący z biurem po prostu są sprawdzeni i ryzyko bycia wystawionym do wiatru jest mniejsze ;p no nie wiem, może za bardzo kombinuję:) tak czy inaczej, dzięki. już wiem, że W&T jako taki nie jest dla mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...