Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Dla Studentki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wiec widzisz monika jak to jest..od jutra zaczynasz lekture dzialu o wizach B2...zajmie Ci to tydzien...zaczna Ci sie nasuwac pytania....

zobaczysz jak ja to nazywam bardziej ktytyczne przypadki niz twój....[bardziej gorsze...]

ocenisz te przypadki i porównasz do twojego....JEST TO ELELENT PRZYGOTOWANIA SIE DO ROZMOWY

bylo juz duzo osob na tym forum, ktore to spierd...maxymalnie rozmowy jak sie tylko da....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociesze Cie :) ja w podobnej sytuacji dostałam wize na 10 lat :) rozmowa trwala 3 minuty , w ds160 wpisalam , ze jade w celu turystycznym , wpisalam adres hotelu w ktorym mam sie zatrzymac , jako dane do kontaktu wpisalam muzeum . Bardzo mily Pan konsul zapytal sie w jakim celu jade , ja ze turystycznym , kto sponsoruje moja podroz , ja ze tata , trzecie pytanie czym sie tata zajmuje , ma wlasna firme zajmuje sie w niej tym i tym , i ostatnie pytanie czy byla kiedys pani poza granicami polski , tak wymienilam kraje . na to on otrzymuje pani wize na 10 lat , ja dziekuje :) tez jestem na studiach magisterskich i tez nie pracuje ani nie mam nic swojego tak naprawde w polsce , takze nie stresuj sie :) powodzenia i nie sluchaj za duzo ludzi i ich opinii w sprawie tego czy dostaniesz czy nie , tu sa super administratorzy wytlumacza Ci napewno jak wypelnic wniosek jesli bedziesz miec watpliwosci sa bardzo zyczliwi :) ale co do samego prognozowania nie martw sie , wg mnie dostaniesz :) pozdrawiam

ps. a jak jestes ubrana nikt nie patrzy , ledwo Cie w tym okienku bedzie widac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dziekuje bardzo za taka mila wiadomosc.. naprawde :) chyba sobie ja skopiuje i wkleje do worda i bede czytac na dobranoc dopoki tej wizy nie dostane :D

imani, a jak dawno staralas sie o wize? kurcze, ja to myslalam ze ta rozmowa odbywa sie w jakims wielkim pokoju, gdzie za biurkiem siedzi konsul na tle flagi USA, a kandydat do otrzymania wizy zasiada w wielkim skorzanym fotelu i dostaje ciepla kawusie hehe;) a czy mozna poprosic o tlumacza jakiegos czy cos takiego? moj angielski jest tak slaby, ze dramat ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nic nie musisz mieć przy sobie jako student tylko legitymacja i indeks są Ci potrzebne ,ewentualnie zaswiadczenie ze szkoly , ze studiujesz , poproś wystawią Ci w dziekanacie w 5 minut :) nic konsulowi sama nie dajesz oprócz paszportu ( żadnych dokumentów , którymi ewentualnie masz zamiar sie podpierać w rozmowie ) i potwierdzenia zlozenia wniosku ds160 , oni raczej nie pytaja o nic wiecej , ale legitymacje , indeks lepej weż ze sobą , żadne zaświadczenia z banku , zaproszenia od znajomych z usa nic Ci nie pomogą , to Ty masz przekonac konsula swoja postawa i podejsciem do rozmowy a nie dokumenty , że jedziesz w celu turystycznym .dokumenty na dobra sprawę moze Ci pomoc rożniaste każdy wystawić jak ladnie poprosisz ;) więc one same się nie liczą , ja zaczęłam rozmowe z konsulem po angielsku , był jeden żart odnosnie odcisków palców z mojej strony i konsul nawet sie zasmiał ;) podejdz na luzie i z wyobrażnią do tej rozmowy i będzie dobrze , będe 3mać kciuki :)

a skad wiesz ? w okienku nie widac ale w monitorze konsula widac...na sali sa kamery ponadto...

z kamerami czy bez dekolt nie pomoże dziewczynie ani strojenie się , może trafic na kobiete lub faceta , kobiety często niestety nie lubią ładniejszych od siebie więc z tym dekoltem bym uważała :) nie za dekolt i strój dostajemy wizę , wiekszośc po pociągu nocnym wygląda jak wygląda czy w slicznym stroju czy w mniej ładnym , strój ma byc CZYSTY :) ale przede wszystkim trzeba mieć czysty umysł i cos do powiedzenia :) i byc powaznym czlowiekiem , widziałam jak tam przychodza ubrani ludzie i nie widziałam nikogo specjalnie na galowo :)

hehe dziekuje bardzo za taka mila wiadomosc.. naprawde :) chyba sobie ja skopiuje i wkleje do worda i bede czytac na dobranoc dopoki tej wizy nie dostane :D

imani, a jak dawno staralas sie o wize? kurcze, ja to myslalam ze ta rozmowa odbywa sie w jakims wielkim pokoju, gdzie za biurkiem siedzi konsul na tle flagi USA, a kandydat do otrzymania wizy zasiada w wielkim skorzanym fotelu i dostaje ciepla kawusie hehe;) a czy mozna poprosic o tlumacza jakiegos czy cos takiego? moj angielski jest tak slaby, ze dramat ;D

możesz zacząc rozmowe od " dzien dobry " zamiast "good morning" i będziecie rozmawiac po polsku z konsulem , to są obywatele usa ale rozmawiaja w stopniu komunikatywnym po polsku także spokojnie możesz w sowim ojczystym rozmawiać z nimi , a podchodzisz do okienka jak na poczcie z numerkiem , nie denerwuj sie , też panikowałam bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a wlasnie odnosnie indeksu to mam jeszcze takie pytanie. studia magisterskie zaczelam 3 tygodnie temu, a o wize chcialabym sie starac na poczatku listopada. wiadomo, ze do sesji jeszcze kupa czasu wiec indeks bedzie czytsy-bez zadnych wpisow. to ma jakies znaczenie? zalezaloby mi na tym wyjezdzie jeszcze w tym roku, jakos poczatkiem grudnia gdyby wszystko sie udalo..

nie chce zeby konsul pomyslal ze specjalnie dostalam sie na studia zeby dostac wize i martwie sie czy to nie bedzie tak wygladalo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałam czysty indeks , tak jak pisałam jestem w podobnej sytuacji , dlatego napisałam wez zaświadczenie ze szkoły tez lepiej , takie jak wystawiają w dziekancie jak ktoś potrzebuje do stypendium socjalnego czy alimentów , takie zwykle . Jeślii ukonczyłas licencjat i są to studia drugiego stopnia to mozesz zabrać ze sobą dyplom licencjacki i stary indeks , ja tak zrobiłam , jak będziesz miała jakieś pytania pisz do mnie wiadomość prywatną . Dodatkowo poczytaj sobie forum profilaktycznie , żeby w razie czego znać odpowiedzi na niektóre pytania jakie mogą paść ze strony konsula takie niespodziewane , żebyś wiedziała jak wybrnąć żeby nie palnąć głupoty ale to tak profilaktycznie . i nie denerwuj się pamiętaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...