Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

16 hours ago, brygiii said:

Czytałam gdzieś, że na rozmowę potrzebne są 2 wydrukowane zdjęcia (paszportowe/wizowe), czy to nadal aktualna informacja? Na liście wymaganych dokumentów z Ambasady nie widnieje nic takiego.... 

Ktore zdj sa potrzebne wizowe czy paszportowe, bo juz zgupialam!? 

Do interview w ambasadzie jeszcze daleko, jestesmy dopiero z narzeczonym na etapie wypelniania dokumentow. Wiem ze mam czas ale ja wole juz miec z glowy wszystko gotowe na wiziyte u lekarza lub w ambasadzie. 

Czy duzo z was korzystalo z pomocy adwokata? Mieliscie wrazenie ze pomoglo to wam szybciejnprzejsc przez caly proces? 

Wraz z narzeczonym korzystamy z pomocy adwokata i we wszystkim ona nam pomaga i wypelnia. Ostatnio jak zajmowala sie sprawa K1, aplikacja zostala zaakceptowana po miesiacu. Wiem nie mam co liczyc bo kazdy jest w innej sytuacji, aczkolwiek mam cicha nadzieje ze pojdzie szybciej. 

Jakie sa wasze opinie na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, Justyna_ napisał:

Hej Dziewczyny :)

Muszę przyznać że to forum to kopalnia wiedzy i bardzo pomogło mi od czasu kiedy zaczęliśmy naszą przygodę z wizą narzeczeńską. Dzięki Wam!

NOA2 otrzymaliśmy dokładnie po 3 miesiącach od wysłania petycji. Przesłali dokumenty do NVC, zdobyliśmy już WRW i chciałabym prosić Was o radę dotyczącą pakietu 3.

Tak jak piszecie nie trzeba na niego czekać a instrukcje są ogólnodostępne:

1) Umówienie wizyty do Dr Gajera, wszelkie potrzebne informacje pod tym linkiem :

https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2016/09/IV-F11-POL-Medical-examinations-information-Sep-30-2016.pdf

2) Opłata wizowa i umówienie spotkania

Moje pytanie, po zakończonych badaniach Patipitts dzwoniłaś do Ambasady aby dowiedzieć się czy już mają Wasze dokumenty, czy mogłabyś podpowiedzieć jakich informacji potrzebowałaś dzwoniąc? Wystarczy podać numer WRW? Z tego co rozumiem dzwonić trzeba do : 
Ambasada USA w Warszawie
Sekcja Konsularna

Ulica Piekna 12
Warszawa 00-540

Telefon: +48-22/504-2000 

??

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :) Z ciekawości, czy byłyście same na spotkaniu z konsulem czy też można zabrać ze sobą narzeczonego? Chyba czułabym się pewniej.

Hej :) ja dzwoniłam pod numer 22/625-10-42 jest to numer tylko do spraw imigracyjnych, infolinia czynna jest w godzinach 14-16 w dni robocze. Potrzebowałam jedynie numer WRW zeby uzyskać informacje.

Co do badań to wszytsko pod tym linkiem co podałaś :) 

 

a jeszcze co do zdjeć to zdjęcia sa potrzebne jak do wizy amerykańskiej, 4 na badania i bodajże 2 na Interview, ja przy sobie i tak nosze cały komplet zdjeć bo zrobiłam aż 8 ostatnio ;) takze ile tam sobie wezmą to wezmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzałam w listę dokumentów wymaganych na rozmowę w Ambasadzie, rzeczywiście widnieje informacja o 2 kolorowych fotografiach wykonanych w ciągu 6 ostatnich miesięcy, nie piszą jednak, że wymagają zdjeć wizowych, a mam tylko paszportowe. 

 

czy na rozmowę drukowałyście potwierdzenie opłaty? tej informacji też nie ma liście z Ambasady..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patipitts napisał:

Hej :) ja dzwoniłam pod numer 22/625-10-42 jest to numer tylko do spraw imigracyjnych, infolinia czynna jest w godzinach 14-16 w dni robocze. Potrzebowałam jedynie numer WRW zeby uzyskać informacje.

Co do badań to wszytsko pod tym linkiem co podałaś :) 

 

a jeszcze co do zdjeć to zdjęcia sa potrzebne jak do wizy amerykańskiej, 4 na badania i bodajże 2 na Interview, ja przy sobie i tak nosze cały komplet zdjeć bo zrobiłam aż 8 ostatnio ;) takze ile tam sobie wezmą to wezmą.

Dzięki! Zadzwonię i  będę umawiać w tym tygodniu w takim razie, upewnie się też że mam zdjęcia :) 

Znalazłam dzisiaj  stronę Visa Status Check, wydaje mi się że status Ready oznacza że Ambasada dostała już dokumenty ale zadzwonię tam żeby się upewnić:

https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brygiii napisał:

zajrzałam w listę dokumentów wymaganych na rozmowę w Ambasadzie, rzeczywiście widnieje informacja o 2 kolorowych fotografiach wykonanych w ciągu 6 ostatnich miesięcy, nie piszą jednak, że wymagają zdjeć wizowych, a mam tylko paszportowe. 

 

czy na rozmowę drukowałyście potwierdzenie opłaty? tej informacji też nie ma liście z Ambasady..

Potwierdzenie opłaty masz na appointment conformation - jest tam ten nr, który dostajesz po uiszczeniu opłaty, to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Justyna_ napisał:

Dzięki! Zadzwonię i  będę umawiać w tym tygodniu w takim razie, upewnie się też że mam zdjęcia :) 

Znalazłam dzisiaj  stronę Visa Status Check, wydaje mi się że status Ready oznacza że Ambasada dostała już dokumenty ale zadzwonię tam żeby się upewnić:

https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx

 

Nie koniecznie. U mnie było ready a ambasada dopiero po 2 dniach od zmiany statusu na ready dostała dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, brygiii napisał:

zajrzałam w listę dokumentów wymaganych na rozmowę w Ambasadzie, rzeczywiście widnieje informacja o 2 kolorowych fotografiach wykonanych w ciągu 6 ostatnich miesięcy, nie piszą jednak, że wymagają zdjeć wizowych, a mam tylko paszportowe. 

 

czy na rozmowę drukowałyście potwierdzenie opłaty? tej informacji też nie ma liście z Ambasady..

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/narzeczona/rozpatrywanie-wnioskow-o-wizy-narzeczenskie-2/

 

link ze strony ambasady, tam jest napisane ze fotografie jak do wiz i paszportów USA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/4/2017 o 04:59, Kamila Chabros napisał:

Wraz z narzeczonym korzystamy z pomocy adwokata i we wszystkim ona nam pomaga i wypelnia. Ostatnio jak zajmowala sie sprawa K1, aplikacja zostala zaakceptowana po miesiacu. Wiem nie mam co liczyc bo kazdy jest w innej sytuacji, aczkolwiek mam cicha nadzieje ze pojdzie szybciej. 

Ja adwokata nie mialam a sprawe nam zaakceptowali po 2 tygodniach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...