Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam po kilku miesiącach nieobecności :)

Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką GC :) Chyba wpisywałam już terminy związane z wizą K1 :) Teraz chcę się podzielić doświadczeniami z załatwianiem zielonej :)

Do USA wleciałam 19.07. 2013 roku.

Ślub kościelny odbył się 24.08.2013 roku.

Potem długo, długo nic się nie działo - wiza K1 mi wygasła a nam brakowało czasu, pieniędzy i trochę chęci na wysłanie dokumentów.

Wysłanie dokumentów - 19.03.2014 ( I-485, I-131 oraz I-765).

Akceptacja 21.03.2014 - i noa1 jakoś w 2 tygodnie później.

Maj - RFE.

Interweniowaliśmy również u kongresmena. W czerwcu chcieliśmy lecieć do Polski na ślub w rodzinie męża. Wiedziałam,że to śliska sprawa( przebywanie w USA bez statusu przez kilka miesięcy)... niemniej jednak - kongresmen przyspieszył procedury i 3 dni przed planowanym wylotem (czyli 9.06.2014) otrzymałam pozwolenie na podróż wraz z pozwoleniem na pracę. Leciałam na starym paszporcie z panieńskim nazwiskiem, aktem ślubu i pozwoleniem na wlot z nowym nazwiskiem i spokojnie mnie przepuścili w Polsce.

Interview - 23.07.2014. Zamiast decyzji dostaliśmy RFE - musiałam ponownie wykonać badania ( właściwie uaktualnić szczepienia, ponieważ wyszła mi ważność szczepienia na tężec) oraz dostarczyć więcej dowodów na to,że jesteśmy realnym małżeństwem.

Wysłanie brakujących dokumentów - 5.09.2014.

Otrzymanie GC - 24.09.2014 :) Dokładnie 1 rok i 1 miesiąc po ślubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Właśnie wróciłam z ambasady zaakceptowana, papiery złożone 12 sierpnia, NOA1 17 sierpnia bodajże, NOA2 30 września, rozmowa 15 stycznia z akceptacja. Dało by radę i wcześniej, ale akurat pojechałam narzeczonego w Stanach odwiedzić ;) Wizę do ręki dostanę w poniedziałek. A potem ślub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Poprawcie mnie, lub odeślijcie do właściwego wątku, jeżeli powtarzam pytanie. Podobno wiele zależy od stanu, w którym ubiegamy się o K-1?

Czy to prawda, że Teksas jest "przeładowany" i w związku z tym procedura może trwać w tym stanie dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi się na VJ to tak, Texas jest teraz bardzo opóźniony, jeśli nie podejmą jakichkolwiek kroków, żeby coś z tym zrobić to w najbliższym czasie to się nie zmieni :(

To do jakiego Service Center trafisz zależy od tego skąd jest Twój sponsor (aczkolwiek zdarzają się niespodzianki) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...