Skocz do zawartości

Kupno Leków W Usa


Sleak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji tego, iż mam cukrzycę i potrzebuję insuliny z moich magicznych wyliczeń wychodzi mi błąd. Mianowicie mógłbym wziąć insulinę na jakieś 3 m-ce, lecz musi być ona przechowywana w lodówce(a lodówki do samolotu chyba nie będę targał:D). Tu pojawia się moje pytanie: czy na insulinę w USA potrzebna jest recepta? Czy będę w stanie bez kosztownych wizyt u lekarzy takową załatwić? Jakie insuliny są w USA?(ja biorę Humalog, bądź Novorapid) Oraz jaka jest ich cena? Poza tym insulina jest w szklanych ampułkach i mógłbym wsadzić ją do torby termoizolacyjnej, lecz w samolocie mogłyby źle skończyć(wystarczy zobaczyć jak się na lotniskach z bagażem obchodzą...).

Ps. Jeśli ktoś się interesuje-jaka jest cena wkłuć do pompy insulinowej Medtronic paradigm 722, ponieważ obiło mi się o uszy, że takie rzeczy są tam tańsze niż w Polsce(u nas średnio ok.35zł, są refundowane do 25 roku życia, lecz po prostu refundacja jest na kwartały i data W&T mogłaby się nie pokryć z datą wydania wkłuć i wtedy zostałbym na lodzie a dać około 1 tyś zł to trochę dużo.)

Ps2. Umieszczam to w dziale W&T, ponieważ interesują mnie te rzeczy w trakcie trwania takowej wizy, dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehem a co do objętości nie ma ograniczeń? bo tego się uzbiera taka mała torba hmm może 40x40x40cm. Ciężkie to to nie jest ale trochę duże:D Poza tym na podróż też coś trzeba zabrać, chociaż fakt nie wiele to wazy ale zawsze coś poza tym zapas na kilka m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno pytanko zeby nie robic nowego tematu. Mianowicie nie dlugo czekaja mnie studia i ostatnio tak zaczalem sie sastaawiac po przeczytaniu jakiegos tam tematu. Mianowicie wybieram sie na architekture i urbanistyke, lecz powiem wprost bone sie egzaminu wstepnego z rysunku. Zastanawialem sie takze nad jakims kirunkiem informatycznym, gdyz latwiej sie na taka prace zalapac w usa i wiecej sie z gory dostaje. Mi osobiscie bardziej odpowoadala architektura, ale rozum i ped do pieniedzy mowi informatyka. Co zrobic? Sam juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu dwoch mlodych kuzynow, obaj ok. trzydziestki. Obydwaj skonczyli Washington Univ. w Seattle. Jeden budownictwo, mlodszy informatyke. Ten od budownictwa jest rozszarpywany, znajdzie robote wszedzie a ten mlodszy mial problem z dobra robota. Na szczescie udalo mu sie przekwalifikowac na finance i teraz robi w bodaj ubezpieczeniach. Z IT jest tak ze trzeba byc naprawde dobrym a do tego nie zawsze jest potrzebny papier ze szkoly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehem a co do objętości nie ma ograniczeń? bo tego się uzbiera taka mała torba hmm może 40x40x40cm. Ciężkie to to nie jest ale trochę duże:D Poza tym na podróż też coś trzeba zabrać, chociaż fakt nie wiele to wazy ale zawsze coś poza tym zapas na kilka m-cy.

Dzisiaj z ciekawości to poważyłem i pomierzyłem i wyszło mi, że: miesięczny zapas waży ok 450g i ma wymiary 25x15x10cm, a więc zapas na 4 m-ce to ok 1,8kg i wymiary 25x30x20cm, lecz niestety jest to trochę hmm delikatne. Poza tym jak już wspominałem nie mogę ze sobą targać lodówki do samolotu, więc mała część z tych wymiarów odpadnie, ponieważ trochę insuliny będę musiał kupić na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj z ciekawości to poważyłem i pomierzyłem i wyszło mi, że: miesięczny zapas waży ok 450g i ma wymiary 25x15x10cm, a więc zapas na 4 m-ce to ok 1,8kg i wymiary 25x30x20cm, lecz niestety jest to trochę hmm delikatne. Poza tym jak już wspominałem nie mogę ze sobą targać lodówki do samolotu, więc mała część z tych wymiarów odpadnie, ponieważ trochę insuliny będę musiał kupić na miejscu.

Mozesz zapakowac w termoizolacyjna torbe o do srodka wlozyc taki "akumulator zimna". Spokojnie leki przetrzymaja czas potrzebny na podroz z PL do USA.

Sposob tani i znakomicie dzialajacy - kilka warstw gazet jest znakomitym izolatorem termicznym. Kto jezdzil zima do dziewczyny na WSK wie o czym mowie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...