Skocz do zawartości

Ja Zona I 2 Dzieci Chcemy Przeniesc Sie Do Usa Start Na Wizie Turystycznej Ale Z Pieniedzmi


maniek75

Rekomendowane odpowiedzi

ciezkie tematy poruszacie a to forum i nawet temat o tym nie mowi

a teraz spytaj sie Kozer czego sie uczy w USA,milosci do Ojczyzny i czego jeszcze ?moze od tego zacznij..

Mowisz o wykrwawieniu sie spoleczenstwa ale kto temu jest winien?Sami Polacy czy kto?

Francuzi? postapili jak postapili i zaplacili swoja cene..ale nie wiem czy wiesz ze tam nikogo nie karal za ukrywanie Zydow a Polsce?

dlaczego? poczytaj dobrze o tym

To samo wyliczenia sa tyle warte co nic..to mozna zobaczyc po dzieciach z domu dziecka,rodzin zastepczych a przeciez powinny w wiekszosci byc jak ich rodzice ;) pisze w wiekszosci a jak jest to kazdy widzi kto ma z nimi doczynienia :)

tak masz racje ze Nasze spoleczenstwo sie wykrwawilo i takie sa skutki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mowisz o wykrwawieniu sie spoleczenstwa ale kto temu jest winien?Sami Polacy czy kto?

Francuzi? postapili jak postapili i zaplacili swoja cene..ale nie wiem czy wiesz ze tam nikogo nie karal za ukrywanie Zydow a Polsce?

dlaczego? poczytaj dobrze o tym

To samo wyliczenia sa tyle warte co nic..to mozna zobaczyc po dzieciach z domu dziecka,rodzin zastepczych a przeciez powinny w wiekszosci byc jak ich rodzice ;) pisze w wiekszosci a jak jest to kazdy widzi kto ma z nimi doczynienia :)

tak masz racje ze Nasze spoleczenstwo sie wykrwawilo i takie sa skutki ..

sly6 rozmowa o historii zaczeła się przy okazji tematu o indoktrynacji i jego skutkach. Skutkiem wbijania do głów i indoktrynowania kolejnych pokoleń Polaków, że pięknie jest oddawać życie za ojczyzne, nawet w sytuacjach bezsensownych jest dzisiejsza sytuacja Polski i wyjałowione,bezsensowne społeczeństwo. nie wiem co ma wspólnego dziedziczenie z tym tematem,raczej niewiele. Z pewnościa te pseudo patriotyczne bzdury, a raczej antypatriotyczne, są przekazywane kolenym pokoleniom, sam wiem z jakim setmindem kończyłem szkołe. Co do żydów wierz mi, że tak elementarną wiedzę historyczną jednak posiadam. Żeby móc jednak zobaczyć dwie strony medalu, Polska szkoła nie daje tej możliwości, polecam poczytać, którzy znani Polacy,majacy ogromny wpływ na kulture i zycie w tamtym czasie to byli zydzi, zaskakujace odkrycie.Do tego na przykładzie pieknej historii Janusza Korczaka polecam poczytac jak traktowani byli w Polsce w latach 30'.nie wspominajac jak byli traktowani w czasie wojny i po wojnie np. pogrom kielecki. Mysle,ze warto przyjmowac tez taka wiedze o Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutki Katynia były bardzo odczuwalne po wojnie-brak inteligencji która została wymordowana w Katyniu i nie tylko na pewno także przesądził o uległości dla wielkiego brata. Rozumiem, że mieli dość prześladowania, lecz po co mam ginąć za kraj, w którym i tak nie będę żył bo będę martwy? Z drugiej strony Francuzi nas wystawili-gdy Polacy czekali na pomoc z zachodu ci sobie jeździli po granicy z transparentem "prosimy nie strzelać-my też nie strzelamy". Gdyby wtedy zaatakowali mielibyśmy bardzo duże szanse szybko razem z francuzami i anglikami zdusić rzeszę, a jeśli zrobilibyśmy to, to wielki brat bałby się zaatakować. Ostatnio oglądałem film pt. "upadek" opowiadający o upadku Hitlera. Występował tam mały chłopiec(Niemiec), który mimo tego że miał góra 6-7 lat sam chciał bronić do upadłego swojego posterunku razem z innymi nastolatkami. Na końcu on przeżyje, lecz cała reszta będzie się wzajemnie zabijała(z własnej woli) "za fuhrera". Woleli sami odebrać sobie życie, niż wpaść w ręce aliantów. Dzieci w Polsce wcale nie miały mniej wypranych dekli niż hitlerjugend, lecz objawiało się to mniejszym fanatyzmem, gdyż my praktycznie tworzyliśmy od zera swoje państwo. Gdyby teraz Piłsudski doszedł do władzy to żadna kaczka ani donald nie powiedziałby nic bo by się posrał ze strachu. Nawet sobie na ważnych zebraniach pasjansa układał i strasznie się złościł jak mu coś nie wychodziło dla ciekawostki. Mieliśmy przygotowaną armię na walkę z ZSRR(jazda konna), a nie na rzeszę, która była bardzo nowocześnie wyposażona. Gdybyśmy sprzymierzyli się z rzeszą, nakopali ZSRR, a potem na rzesze, to może coś byśmy ugrali. Tak samo mogliśmy nie oddawać takiego wielkiego terytorium Niemcom-przegrali wojnę, a ziem aż tak dużo nie stracili.

Wybaczcie za offtopa, ale musiałem tu co nieco naprostować i wyprzedzić komentarze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek strzelił focha, bo nikt mu nie podał adresu szkoły, do której można zapisać dzieci, ani nie podał nazwy dilera samochodowego, czy agenta nieruchomości, żeby mógł osiąść na stałe w USA na wizie turystycznej.

Biedny maniek, oby się nie załamał. I oby nie rozwalił szczęki konsulowi, który odmówi mu turystycznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny maniek, oby się nie załamał. I oby nie rozwalił szczęki konsulowi, który odmówi mu turystycznej ;)

Wtedy to by już na pewno stał na równi z latynosami :) Chociaż zapewne kulturą większość ich go przewyższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to by już na pewno stał na równi z latynosami :) Chociaż zapewne kulturą większość ich go przewyższa...

Ja do Latynosów póki co nic nie mam. Co tydzień przychodzą do osady w której mieszkam zagarniać liście, koszą trawniki itp., kiedy wychodzę z domu, to zawsze uśmiechnięci wołają pierwsi "How are you?" Mam szacunek do tych ludzi.

Dla manka to by było uwłaczające :P Tak jak uwałaczające jest bycie studentem czy czymś podobnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...