Skocz do zawartości

Spontaniczny Ślub Na B1, A Powrót Do Kraju Przed Rozpoczęciem Procedury Gc


Jad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jad ,,to masz malo,masz kogos kto Cie kocha,przyjal Cie i zakceptowal takim jakim jestes to tak malo?

tak czeka sie dlugo,tak bedziesz w rozlace ale milosc chyba ma wieksze znaczenie ;) czyz nie

ja moge tak czekac na kogos ,,,wiem nie kazdy moze i jest to wkurzajace ale milosc jest :) i to jest wazne i chyba najwazniejsze

ktos czeka,ktos wyglada ,ktos kocha :)

Absolutnie nie mam mało, wręcz przeciwnie :)

Tak jak napisałem powyżej, sądziłem że ta procedura nie jest aż tak zagmatwana, wielowarstwowa i rozmyta, ale w podobnej niewiedzy pewnie pozostawała większość ludzi, którzy się z nią musieli finalnie zmierzyć. Cieszę się że jest takie forum i osoby jak Wy, które dzielą się swoją wiedzą. Dzięki serdeczne raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę , nawet z taka polak potrafi :D a tak serio to juz teraz wiem kto jest ale tak na poczekaniu wymysliłem to no i trudnooooo

Nie jest indianką. Zrozumiałem co pacio miał na myśli i odpowiedziałem na jego pytanie, ale oczywiście pyśka ma rację co do tego kto to 'native'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jad to moze zrob tak

zapoznaj sie dobrze z forum,jak bedziesz miec jakies pytania to pisz,zadaj je :)

Kolejne pytanie, dotyczące ew. problemów podczas wjazdu do kraju na B1 następnym razem.

W formularzach dotyczacych zawarcia malzenstwa nie figuruje nigdzie moj paszport, posluzylem sie dowodem osobistym -> czy Waszym zdaniem jezeli nie wypelnimy do tego czasu I-130, sa szanse ze wyskocze w systemie jako 'No AoS'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlozcie papiery na I-130 juz dzis, aby zaczac procedure. Ty wylec z kraju. Jak bedziesz musial wleciec ponownie na B1, to wlatuj, ale nie z zamiarem, by tu zostac. Pamietaj, by przy wjezdzie miec I-797C do tego I-130, by ewentualnie pokazac na granicy, ze chcecie zrobic wszystko zgodnie z procedurami. Spedz sobie z zona troche czasu. A nuz najdzie Cie np. po dwoch miesiacach ochota by jednak zostac na stale - wtedy mozesz skladac AoS, bo przy wjezdzie zadnego fraudu nie bylo.

Alternatywnie, przeloz albo olej swoj lot, skladajcie I-130 i I-485 juz teraz (zbierzcie dokumenty najpierw, niech ktos Ci wysle zupelny akt urodzenia z Polski), po czym jak dostaniesz Advance Parole, to mozesz wrocic do kraju i pozamykac sprawy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlozcie papiery na I-130 juz dzis, aby zaczac procedure. Ty wylec z kraju. Jak bedziesz musial wleciec ponownie na B1, to wlatuj, ale nie z zamiarem, by tu zostac. Pamietaj, by przy wjezdzie miec I-797C do tego I-130, by ewentualnie pokazac na granicy, ze chcecie zrobic wszystko zgodnie z procedurami. Spedz sobie z zona troche czasu. A nuz najdzie Cie np. po dwoch miesiacach ochota by jednak zostac na stale - wtedy mozesz skladac AoS, bo przy wjezdzie zadnego fraudu nie bylo.

Alternatywnie, przeloz albo olej swoj lot, skladajcie I-130 i I-485 juz teraz (zbierzcie dokumenty najpierw, niech ktos Ci wysle zupelny akt urodzenia z Polski), po czym jak dostaniesz Advance Parole, to mozesz wrocic do kraju i pozamykac sprawy.

Pozdrawiam!

Dziekuje za odpowiedz.

Niestety lotu nie moglem przelozyc i musialem wrocic do Polski zeby zamknac reszte swoich spraw. I-130 nie moglismy zlozyc przed moim wylotem, poniewaz procedura wydania licencja trwa 10 dni biznesowych - dlatego dopiero za pare dni bedziemy mogli wystapic o kopie licencji (Certified copy), ktora mozemy zalaczyc do I-130.

To czego ja sie obawiam - to czy sam fakt zgloszenia I-130 nie sprawi ze bede mial problemy z wlotem do kraju, nawet jezeli bede mogl to uwarunkowac i udowodnic wzgledami biznesowymi... Czy Waszym zdaniem istnieje takie niebezpieczenstwo?

Czym jest I-797C (wiem że to Form I-797C, Notice of Action), bo rozumiem ze nie odpowiedzia na zlozenie I-130... w takim przypadku nie będę jej miał podczas pokonywania granicy. W czym miałoby to pomóc, a w czym może zaszkodzić jeżeli nie będę mial w/w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-797C jest dokladnie odpowiedzia na zlozenie I-130 - powiadomieniem ze I-130 zostalo przyjete. Problem z wjazdem oczywiscie ze mozesz miec, ale nikt Ci nie okresli jak wysokie - moim zdaniem stosunkowo niskie. To czy NOA bedziesz mial przy sobie czy nie jest bez znaczenia (w ogole to po cholere Ci one - one jest dla petitionera, Tobie do niczego nie potrzebne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...