Skocz do zawartości

Przerażający Waiver


Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie ma co się dziać "wola Boża". Idziesz na rozmowę, będąc pewna, że dostaniesz odmowę. W tej chwili nie możesz dostać wizy. W papierach musisz uwzględnić overstay, konsul to zobaczy. Jeżeli jakimś cudem konsul to przeoczy, w Twoim najlepiej pojętym interesie jest zwrócenie mu na to uwagi.

Gdy dostaniesz odmowę, wtedy możesz rozpocząć procedurę składania waivera I-601. Jeżeli waiver będzie zatwierdzony (co trwa kilka miesięcy i wymaga trochę pracy w przygotowaniu), wtedy możesz iść do ambasady po raz kolejny i wtedy wizę masz szansę dostać.

W Twoim interesie jest również dowiedzenie się, czy masz w papierach P6C (material misrepresentation). Gdy byłaś w konsulacie po wizę, gdzie przyznałaś się do zatajenia informacji, dostałaś jakiś kwit z decyzją odmowną? Jest na nim coś zaznaczone, w stylu 214(B), 212(a)(6)©, 212(a)(9)(B), lub podobne cyferki/literki? Może warto zapytać konsula, jak już będziesz na rozmowie, jakie masz inadmissibility?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Po interview byłam tak tym wszystkim przybita i podenerwowana, że totalnie nie pamiętam czy dostałam jakieś papiery i co na nich było napisane, chyba nie. Jeśli tak to zaraz przejrzę wszystko co brałam w tamtym czasie do Ambasady. Bardzo dziękuję za radę, wreszcie coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zasada, że na forum sobie nie Panujemy. 212(a)(9)( B)(i)(II) to zakaz wjazdu na 10 lat ze wzlgędu na overstay. P6C (Paragraph 6C, czyli INA 212(a)(6)©) to marker, który ustawiają w systemie, gdy ktoś popełni material misrepresentation, czyli skłamie - poświadczy nieprawdę, zatai coś, etc. celem uzyskania wizy, wjazdu do USA lub innego dokumentu, gdzie informacja ta jest istotna i miałaby wpływ na decyzję urzędnika (material). To oznacza dożywotni zakaz wjazdu do USA. Może się okazać, że Ty material misrepresentation nie masz, ale to wiedzą tylko Ci w konsulacie. Dobrym znakiem jest to, że nie masz misrep. zaznaczonego na odmowie wydania wizy.

Oba te zakazy można "znieść", wypełniając aplikację o waiver I-601 po odmowie wydania wizy imigracyjnej w konsulacie (w przypadku wiz nieimigracyjnych procedura jest inna). Tak jak karina pisała wcześniej, sprawa o waiver komplikuje się, gdy masz na karku dodatkowo misrepresentation, aniżeli jakbyś miała jedynie overstay.

Ja na Twoim miejscu, na rozmowie zaakceptowałbym odmowę, zasygnalizował konsulowi, że znam procedurę, i będę się starać o waiver I-601. Potwierdziłbym, że chodzi jedynie o overstay i że to jest moje inadmissibility. Ważne jest Twoje psychiczne nastawienie. Masz tam iść nie z ziarnkiem nadziei, że się coś uda. Odmowa wydania wizy nie ma być szokiem, ma być dla Ciebie normalnym, kolejnym krokiem w docelowym uzyskaniu wizy imigracyjnej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radze aby ktos spojrzal na Twoje dokumenty - my tutaj mozemy sobie rozne rzeczy pisac, ale tak naprawde nie wiemy do konca jaka masz sytuacje. Tak jak napisalam wczesniej - jesli konsul uwzgledni (a na 99,99% tak bedzie) wszystkie mozliwe paragrafy pod jakie podlegasz, to trzeba bedzie zabrac sie powaznie za waiver.

Z mojego doswiadczenia powiem Ci, ze overstay czyli przesiedzenie wizy, nie jest tak zle jak klamstwo. I uwierz mi, ze wiem co mowie. Tutaj skumuluja sie 2 sprawy (chyba, ze jest cos jeszcze o czym nie wiemy...).

Pamietaj tez, ze hardship powienien dotyczyc Twojego meza - nie Ciebie..

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...