Skocz do zawartości

Przesiadki,sfi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wybieram się niedługo do USA (z przesiadkami) i mam kilka pytań:

1.Jeśli mój bilet wygląda tak

Leave Sun, Jan 13 17hr 5min Total time Depart Krakow LOT Polish Airlines 3910

Economy | Embraer 170

153 mi | 0hr 50min 6:00 AM J. Paul II Balice Intl (KRK) | Terminal D Stop 1 Warsaw 6:50 AM Frederic Chopin (WAW) Seats: 15-D | Seats are confirmed.

Change planes. Time between flights: 0hr 55min Depart Warsaw LOT Polish Airlines 281

Economy | Embraer RJ170-195

899 mi | 2hr 50min 7:45 AM Frederic Chopin (WAW) Stop 2 London 9:35 AM Heathrow airport (LHR) | Terminal 1 Seats: 22-D | Seats are confirmed.

Change of airlines. Time between flights: 3hr 40min Depart London American Airlines 47

Economy | Boeing 777

3,953 mi | 8hr 50min 1:15 PM Heathrow airport (LHR) | Terminal 3 Arrive Chicago, Illinois 4:05 PM O'Hare Airport (ORD) | Terminal 5

to znaczy że bagażem nie muszę się martwić?

2.Jak wygląda sprawa w Londynie-wysiadam z samolotu LOT,szukam AA i tyle?

3.Posiadam e-ticket.Wystarczy, że wydrukuję to powyżej i nic więcej?

4.Znając angielski w stopniu komunikatywnym dam sobie radę?

5.Secure Flight Information-muszę się tym martwić?

6.W W-wie i Londynie będę przechodził kontrolę?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc. "Stresa" mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie musisz się martwić

2. wysiadasz i szukasz odpowiedniej bramki (idziesz do connecting flights, a nie do baggage claim), przy okazji zmieniasz terminal (najlepiej zapoznaj się z mapą lotniska; choć masz bardzo dużo czasu, żeby się ewentualnie zgubić i odnaleźć ;)

3. wystarczy (choć teoretycznie nie musisz go nawet drukować, ale w razie W lepiej mieć)

4. zdecydowanie tak

5. możesz podać wszystkie dane tutaj: http://www.aa.com/i1...le=secureflight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O bagażu zawsze też informuje pracownik przyjmujący bagaż na pierwszym lotnisku - KRK- powinien Ci powiezdieć, że bagaż bedzie do odbioru dopiero w Chicago. Jeśli nic nie powie, zawsze możesz zapytać.

2. Na Heathrow musisz przemieścić się między terminalami autobusem albo kolejką - najlepiej sobie to obadaj na jakiejś mapce, bo to lotnisko jest ogromne - a jesli będzie jakieś opoznienie z Wawy to może być nerwowo. Na stronie Heathrow jest bardzo fajny przewodnik o tym jak poruszać się między terminalami.

6. Kontrolę bezpieczeństwa na pewno będziesz mieć w KRK i w Wawie, w Londynie możliwe, że też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Wyjaśniło się parę rzeczy ;)

Jeszcze jedno pytanie.

Lecę z KRK do WAW. Szybko znajdę mój lot w W-wie? Nie mam podanego terminalu ani nic, 50 minut między lotami ;)

WAW to zasadniczo prowincjonalne lotnisko - kilka jak nie kilkanascie razy mniejsze od europejskich hubow. w 50 minut mozna obejsc je 5 razy dookola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...