Skocz do zawartości

Advanced Placement (Ap)&honors (Hp)


Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszy post i pytania w nim zadane są dla mnie i mojej przyszłości bardzo ważne. Mam nadzieję, że nie zostanę "archeologiem", tak samo również że pozwolicie mi na posiadanie "mojego wątku". Gdybym zakładał wątek dla każdego pytania w odpowiednim dziale ... Podejrzewam że byłby to spam ... (mam na myśli nieracjonalną ilość nowych wątków).

Czy są jakiekolwiek wizy nieimigracyjne, dzięki którym mogę założyć firmę w USA? Jakie? Czy w ogóle potrzebuję do tego wizy? Czy nieposiadając pieniędzy na wyjazd mogę jakkolwiek założyć firmę w USA? Czy przy loterii wizowej (GC) jest omawiana kwestia finansowa, przy ewentualnej rozmowie o wizę, jeśli jestem wylosowany? Czy wiza pracownicza faktycznie traktowana (jej przydzielanie) jest tak rygorystycznie [w praktyce] jak "na papierze"; mam na myśli wykwalifikowanych pracowników, trudno dostępnych w USA? Podsumowując co [cokolwiek] mogę zrobić żeby założyć firmę w USA?

Nie chcę żebyście myśleli, że zadaję pytania bo nie chce mi się szukać, bo tak nie jest. Szukam samodzielnie, chcę jednak skorzystać z Waszego olbrzymiego (po zsumowaniu) doświadczenia.

Pozdrawiam społeczność forum, bardzo miło mi wrócić :) .

P.S. W pytaniach cały czas zaznaczam brak funduszy i wiem że bez tego P.S. ktoś na pewno zapytał by, po co w ogóle zakładam firmę, jeśli nie mam pieniędzy. Potrzebuję, żeby firma była zarejestrowana w USA, właśnie w tym celu. ... nie dziwię się, że Apple i inne największe korporacje powstały właśnie w USA, a nie w Polsce ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Firme to pewnie mozesz sobie zalozyc, tyle ze nie daje Ci to zadnych praw do przebywania tamze. O zalozeniu firmy i wystapieniu o wize pracownicza zapomnij - tak, przepisy sa bardzo rygorystycznie przestrzegane, poza tym same koszty wystapienia to $10k+ wlaczajac zakladanie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...