Skocz do zawartości

Usafis- Green Card Lottery-Oszustwo


tilda789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powiedz jak wybrnąłes z tej sytuacji (czy poprostu zastrzegłes karte i juz?) Bo obawiam sie ze została podpisana umowa przez telefon i nie chciałbym miec wizyty komornika....

Dzisiaj udało mi się wygrać z tymi chujkami i odzyskać pieniądze, które mi ukradli.

Ja również dałem się nabrać na to ich mydlenie oczu. Chyba ciągle jeszcze wierzę w ludzi i ich dobroć, ale od dzisiaj koniec z tym.

Jak odzyskałem pieniądze? Stanowczo i regularnie zaspamowałem ich mailami. Napisałem pismo, które później dołączyłem do maila, że DOMAGAM się całkowitego zwrotu pieniędzy na moje konto w ciągu 3 dni, w przeciwnym razie sprawa trafi dalej do amerykańskich władz.

Byłem również na policji tu w Polsce i policjanci mówili żebym właśnie napisał takie stanowcze pismo i podpisał je . Mówili że mogę się powołać na polską policję, że mi pomaga i dba pilnuje tej sprawy.

Dzisiaj otrzymałem maila od tych zprzestępców, że po " wstawieniu się menadżera w mojej sprawie " zwróca mi całą kwotę 159 Euro , które mi zabrali.

Dzisiaj udało mi się wygrać z tymi chujkami i odzyskać pieniądze, które mi ukradli.

Ja również dałem się nabrać na to ich mydlenie oczu. Chyba ciągle jeszcze wierzę w ludzi i ich dobroć, ale od dzisiaj koniec z tym.

Jak odzyskałem pieniądze? Stanowczo i regularnie zaspamowałem ich mailami. Napisałem pismo, które później dołączyłem do maila, że DOMAGAM się całkowitego zwrotu pieniędzy na moje konto w ciągu 3 dni, w przeciwnym razie sprawa trafi dalej do amerykańskich władz.

Byłem również na policji tu w Polsce i policjanci mówili żebym właśnie napisał takie stanowcze pismo i podpisał je . Mówili że mogę się powołać na polską policję, że mi pomaga i dba pilnuje tej sprawy.

Dzisiaj otrzymałem maila od tych zprzestępców, że po " wstawieniu się menadżera w mojej sprawie " zwróca mi całą kwotę 159 Euro , które mi zabrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Masz rację, istnieje możliwość zawarcia umowy na odległość.

Jeżeli od zawarcia umowy minęło nie więcej niż 10 dni to możesz od niej odstąpić bez podawania przyczyny. Tak czy inaczej musiałeś poznać dokładnie tą umowę np. w formie elektronicznej lub też mogli Ci ją przysłać drogą pocztową (jednak z tego co piszesz, żadnego papierka nie widziałeś). Tak czy inaczej osoba która zawarła umowę na odległość ma większe prawa niż ktoś kto podpisywał ją osobiście.

Ten naciągacz z którego "usług" skorzystałeś jest z PL czy też zza granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, istnieje możliwość zawarcia umowy na odległość.

Jeżeli od zawarcia umowy minęło nie więcej niż 10 dni to możesz od niej odstąpić bez podawania przyczyny. Tak czy inaczej musiałeś poznać dokładnie tą umowę np. w formie elektronicznej lub też mogli Ci ją przysłać drogą pocztową (jednak z tego co piszesz, żadnego papierka nie widziałeś). Tak czy inaczej osoba która zawarła umowę na odległość ma większe prawa niż ktoś kto podpisywał ją osobiście.

Ten naciągacz z którego "usług" skorzystałeś jest z PL czy też zza granicy?

z USA numer z kierunkowym +1 i nienaganna angielszczyzna. Dzwoniłem do fderacji konsumentów powiedzieli mi że to prawo odstąpienia w ciagu 10 działa ale nie wiedza czy w USA tez.... W umo0wie na ich stronie ma informacji jak zrezygnować Pomocy...

Szukałem ustaw odnosnie prawa konsumanta w usa ale nic nie znalazłem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszustwo w tym przypadku jest rzeczą oczywistą. Myślę, że powinieneś wyjść z tego obronną ręką. A czy nie próbowałeś z nimi zerwać umowy? Pewnie warunki byłyby takie, że i tak by Cię oskubali ale może uda się rozwiązać ten problem bez angażowania sądów...

Napisałem do nich że nie godze sie na warunki przedstawione przez konsultanta (co jest równoznaczne z zerwaniem umowy) napisałem ze zgłosiłem sprawe na policje. I przestali dzownic dostałem autopodpowiedz ze skontaktuja sie ze mna w przeciagu 48 h. Czyli do jutra poza tym dzis ma zamiar chatować z pania z us gov:) spytam sie czy zna procedure a jezeli nie to gdzie sie moge zgłosić. Z postów powyzej wynika ze nawet zwracaja kase jak ich pocisnąc. Takze jak mi nic nie zabrali i napisałem to i ze zablokowałem karte wiec moze dadzą sobie spokój. Ciekaw jestem Czy ktos miał taki problem ze przyszło pismo jakies windykacyjne z żadanie zapłaty. Szkoda ze poszkodowani juz sie nie wypowiadaja. Jak dostane info to napisze co i jak trzeba zrobic wg prawa US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dzisiaj udało mi się wygrać z tymi chujkami i odzyskać pieniądze, które mi ukradli.

Ja również dałem się nabrać na to ich mydlenie oczu. Chyba ciągle jeszcze wierzę w ludzi i ich dobroć, ale od dzisiaj koniec z tym.

Jak odzyskałem pieniądze? Stanowczo i regularnie zaspamowałem ich mailami. Napisałem pismo, które później dołączyłem do maila, że DOMAGAM się całkowitego zwrotu pieniędzy na moje konto w ciągu 3 dni, w przeciwnym razie sprawa trafi dalej do amerykańskich władz.

Byłem również na policji tu w Polsce i policjanci mówili żebym właśnie napisał takie stanowcze pismo i podpisał je . Mówili że mogę się powołać na polską policję, że mi pomaga i dba pilnuje tej sprawy.

Dzisiaj otrzymałem maila od tych zprzestępców, że po " wstawieniu się menadżera w mojej sprawie " zwróca mi całą kwotę 159 Euro , które mi zabrali.

Witam Pana , szukam pomocy,ponieważ właśnie zostałem oszukany mi ukradziono z kąta 1000euro.Nie wiem jak to się stało, zadzwonili w sylwestra, z żoną prawie wychodziliśmy z domu, to wszystko tak się szybko stało (moja głupota) Najpierw rozmawiałem z pania , a potem z męszczyzną. Wiele nie rozumiałem, ponieważ mój angielski jest praktycznie zerowy. Czy mogę Pana poprosić o pomoc, w jaki sposób napisać pismo (może ma pan ten wzór swojego) i jak je wysłać do tej firmy ? Pomocy proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...