Skocz do zawartości

Usafis- Green Card Lottery-Oszustwo


tilda789

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 40 min. temu dzwoniła do mnie pewna Pani z NYC. Z takimi samymi pytaniami, jak co do poniektórych. Po tych wszystkich pytaniach i odpowiedziach, w końcu "doczekałem się" jej magicznych słów, o podaniu numeru karty kredytowej i potwierdzieniu imienia i nazwiska. Niestety, ale podałem jej, a za razem jej zaufałem. W tym całym zamieszaniu, zapomniałem, że nie dysponuję kartą kredytową, ale tylko debetówką, na której w dodatku, widnieje marnych parę groszy :) Po sprawdzeniu mojej karty, zapytała się czy nie mam przypadkiem jakiejś innej karty, z której mogłaby ściągnąć pieniądze. Odpowiedziałem, że niestety, ale jest to jedyna karta, którą posiadam. Więc wysłała mi na maila stronkę i linka do niej, przez którą mogę opłacić jej za ten program. Całe szczęście, że z debetówki (zwykłej karty, na której nie mam nawet dojścia do debetu) nie można ściągnąć żadnej sumy. (mam nadzieję, że się nie mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Asiu czy aby na pewno?

Tak się właśnie zastanawiam, mam kartę debetową, ale specjalnie prosiłam o wyrobienie karty, że tak to nazwę z wypukłymi cyframi, żeby mogła mi służyć do transakcji w internecie. Nie znam się kompletnie na tym jak działają tacy oszuści, ale też szczerze mówiąc nie wiem jak można z jakiejkolwiek karty pobrać przez internet pieniądze. Tzn. nie zrozum mnie źle, jeśli wiesz coś więcej na ten temat to nie chcę, żebyś tu o tym pisała, tylko chodzi mi o ta kartę debetową, którą można realizować płatności w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej rozumując, jaka jest ta moja karta debetowa? To taka, którą mogę płacić w sklepie za zakupy, robić przelewy z internetowego konta bankowego, no i sprawa oczywista wybierać kasę z bankomatu i to na tyle. I dlatego zastanawia mnie, czy aby napewno można ściągnąć pieniądze z takiej karty, poprzez podanie numeru szesnastocyfrowego owej karty i ostatnich 3 liczb z jej tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytałam, czy to jest karta debetowa do konta.

Ja mam kartę debetową do osobistego rachunku bankowego i nie mogę nią dokonywać żadnych transakcji przez internet.

Mogę nią tylko płacić w sklepie i wypłacać pieniądze w bankomacie.

Nie wybiorę więcej pieniędzy, niż mam na koncie i większych zakupów też nie zrobię.

Natomiast karta kredytowa (kompletnie niezależna od rachunku, na który wpływają moje pobory) ma swój limit, rozliczana jest bezodsetkowo w terminie 50 dni (teoretycznie).

Tą kartą mogę dokonywać transakcji przez internet, robić zakupy w sklepach internetowych i inne takie, więc gdybym podała jej dane komuś nieuprawnionemu, to jak najbardziej mógłby mi pobrać z niej pieniądze (gdybym oczywiście miała na niej wolne środki). Wystarczyłoby, żeby wykorzystał ją do zrobienia jakiejś transakcji, której byłby odbiorcą.

haneczka - karty debetowej, którą można dokonywać transakcji przez internet nie mam, nie znam nikogo, kto by miał, więc niestety nie rozwieję Twoich wątpliwości. Ale wydaje mi się, że jeśli można nią dokonywać płatności przez internet, to podanie jej danych komuś nieodpowiedniemu może skutkować zabraniem pieniędzy. Jak? Pewnie tak samo, jak w przypadku karty kredytowej. Najlepiej by było zapytać w banku, który wydał taką kartę.

sasha - karta służy Ci do robienia przelewów z konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewy robiąc z mojego konta internetowego, używam swojego numeru konta bankowego. Kartą się nie posługuje. Wpisuje adres i numer kogoś konta, na które chcę przelać pieniądze. Kiedyś chciałem zapłacić rachunek za usługi abonamentowe, dzwoniłem do UPC i chciałem podać ten numer karty, ale odpowiedzieli mi, że to musi być karta kredytowa, a tą którą podałem, nie nadaje się do tego. Ponieważ sprawili mi ją, i okazało się, że nie mogą ściągnąć kasy, musiałem zrobić przelew bankowy. Mam nadzieję, że i oni nie będą mogli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Sam dopiero zauważyłem, co żem nie tak napisał. Przelewów nie robię, używając karty, tylko używając numeru konta bankowego. Także, mam nadzieje, że nie grozi mi jakieś ściągnięcie kasy z konta, przez tych oszustów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...