Skocz do zawartości

Pomocy. Pytanie Dla Znawcow Tematu.


sall

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam bardzo duzy problem i poszukuje odpowiedzi na moje pytania. Postaram sie opisac moja sytuacje. Otoz w sierpniu 2012 roku ozenilem sie z obywatelka usa, nie byl to slub z milosci raczej z wyrachowania, po 8 latach bycia w usa nielegalnie pomyslalem, ze w ten sposob sobie pomoge stalo sie jednak inaczej. Nasz zwiazek choc prawdziwy nie ukladal sie szczesliwie, byly wzloty i upadki jak u kazdego. Zona zlozyla na mnie petycje i wszystko wygladalo dobrze do momentu gdy doszlo miedzy nami do sprzeczki i ona powiedziala, ze nie chce byc ze mna dluzej (raptem 5 miesiecy po slubie) i nie chce dalej firmowac swoim nazwiskiem mojego procesu legalizacji. Oznacza to tyle, ze oznajmila mi, ze nie pojdzie ze mna na interview. wszystko juz jest w toku i nawet mamy wyznaczony dzien spotkania a ona sie upiera, ze nie pojdzie. Zmusiala mnie bym sie wyprowadzil co uczynilem. Mieszkamy teraz oddzielnie choc oficjanie nadal jestesmy malzenstwem. Mam zaten pytanie : Co wydarzy sie jesli ona naprawde nie pojdzie i na spotkanie w urzedzie sie nie zglosimy w wyznaczonym terminie? Jakie beda konsekwencje dla mnie (czy zostane deportowany?) ? Co czeka ja i jakie ona moze poniesc konswkwencje? Czy mozemy sie rozwiesc i moja sprawa bedzie odlozona ad acta? Bardzo pijnie szukam odpowiedzi do interwiev juz nie daleka a ja nie wiem co robic. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj AoS zostanie denied i prawdopodobnie zostana wszczete removal proceedings wzgledem Ciebie. Rozwiesc sie oczywiscie mozecie ale w tym przypadku nie bedzie mialo to zadnego znaczenia. Sprawa nie zostanie nigdzie odlozona bo dlaczego mialaby byc ?

Jej nie groza absolutnie zadne konsekwencje chyba ze chcesz oskarzyc ja w sadzie o udzial w immigration fraudzie ale z Twojego punktu widzenia byloby to rownie rozsadne jak skok z mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sjp.pl:

prawdopodobny: taki, który ma dużą szansę się wydarzyć, nastąpić; możliwy, przypuszczalny

Dodam jeszcze, że sprawa nie musi się skończyć odmową ani deportacją. Ważne, czy był to bona fide związek małżeński.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. odrobina zlosliwosci z wyjasnieniem znaczenia terminu prawdopodobny. bylo by to nawet smieszne gdyby nie powaga sytuacji. malzenstwo jest prawdziwe i zostalo zawarte w wyniku wybuchu nieokielznanego uczucia niestety nasze charaktery sie odpychaja. co zrobic takie zycie. a mam jeszcze jedno pytanie: Czy jesli moja zona jednak zgodzi sie i pojdzie ze mna na to spotkanie i przejdziemy je pomyslnie to mozemy po nim wystapic o rozwod a ja czy moge sie dalej sam sponsorowac i jakie sa szanse na pomyslnosc takiego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie pojdziecie to musi sie skonczyc odmowa - nie ma innej opcji. Jezeli pojdziecie i przejdziecie pomyslnie, to wtedy rozwod oczywiscie mozesz wziac.

Jezeli jestescie malzenstwem ponizej 2 lat, to pod dwoch lata od otrzymania GC musicie przejsc proces Removal of Conditions. Jezeli wezmiesz rozwod, to removal of conditions musisz przeprowadzic natychmiast po rozwodzie z divorce waiver i bedziesz musial przedstawic dokumentacje ze malzenstwo bylo in "good faith".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegos jak sponsorowanie samego siebie,Twoja zona podpisuje papiery ze Cie bedzie utrzymywac wrazie jakbys nie mogl i to trwa do obywatelstwa USA lub tez po 40 kwartalach przepracowanych..

Konsenkwencje wtedy beda dla niej jak wykaza ze wziela kase i slub byl na papiery ..tutaj musi cos napisac wiecej Karina co moze byc,jakie mozesz miec minusy pewnych spraw ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(...) Otoz w sierpniu 2012 roku ozenilem sie z obywatelka usa, nie byl to slub z milosci raczej z wyrachowania, po 8 latach bycia w usa nielegalnie pomyslalem, ze w ten sposob sobie pomoge stalo sie jednak inaczej (...)

(...) malzenstwo jest prawdziwe i zostalo zawarte w wyniku wybuchu nieokielznanego uczucia (...)

Podejrzewam, ze wiecej osob tobie pomoze, gdy bedziesz z nimi szczery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...