Skocz do zawartości

I-130


Robsen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zwracam sie z prosbą o radę.

Zdecydowalismy sie w tym roku złożyc aplikacje na sponsorowanie mojej mamy i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby ne jeden problem. Otóż moja mama pozostaje narazie w związku partnerskim z zamiarem zawarcia małzeństwa. Oczywiscie jej przyszły mąż (nie jest moim ojcem) chciałby przyjechac razem z nią. Pytanie czy lepiej jest dla szybszego załatwienia sprawy wziąć slub przed złozeniem aplikacji i podac ją jako mężatka, czy nie ma to znaczenia i składać aplikacje juz teraz jako niezamężna. Chciałbym sie tez dowiedziec jak wydląda procedura przyznawania GC dla współmałżonków naszych rodziców i jak to sie rozkłada w czasie. Dodam tylko że oczywiscie jestem obywatelem i kwalifikuję sie na sponsora.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas oczekiwania kolo 1 roku czasu,taki sam czas przy mezu-zonie .To jest ta sama kategoria wizowa.

Najlepiej to zrobic jak juz Twoja mama bedzie miec slub i wtedy wyslac papiery

wiesz ze wtedy podpisujesz papiery na sponsorowanie na 2 osoby i musisz miec wiekszy dochod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uscis.gov...000082ca60aRCRD

Patrz dzial o step-parent.

Dla rodzica - jak sly pisze - ok roku. Dla malzonka Twojej mamy nie ma innej drogi niz jej imigracja i wyslanie petycji przez nia na niego. Potrwa jakies ~3 lata. Jezeli nie zostanie malzonkiem to w ogole nie ma zadnej drogi do imigracji chyba ze Twoja mama wysle petycje dla narzeczonego - ale do tego by musiala zostac obywatelem (po 5 latac) a i tak w koncu musieli by wziac slub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, faktycznie nie pomyslałem o tym co napisał sly6... wydaje mi sie że z dochodami na sponsorowanie 2 osób nie powinienem miec problemu, ale przyznam sie szczeze że nie znam za dobrze przyszłego męża mamy i tu rodzą sie następne wątpliwosci. Może mi ktos naswietlić jakie obowiązki, konsekwencje i za co biore odpowiedzialnosć będąc sponsorem. I na jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, faktycznie nie pomyslałem o tym co napisał sly6... wydaje mi sie że z dochodami na sponsorowanie 2 osób nie powinienem miec problemu, ale przyznam sie szczeze że nie znam za dobrze przyszłego męża mamy i tu rodzą sie następne wątpliwosci. Może mi ktos naswietlić jakie obowiązki, konsekwencje i za co biore odpowiedzialnosć będąc sponsorem. I na jak długo?

Robsen - ale na razie nie masz z tym wielkiego problemu, bo Ty sponsorowac go nie mozesz. Jezeli Twoja mama wyemigruje i bedzie chciala go sponsorowac a Ty bedziesz wspolsponsorem, to sie bedziesz wtedy martwil...

Jako sponsor rzad moze Cie pozwac o zwrot wszelkich mean tested benefits jezeli z takich sponsorowany skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...