Skocz do zawartości

Waszyngton Czy Nowy Jork?


Bezimienna207

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem dlaczego w takich wątkach ktoś zawsze zapyta "na jakiej wizie jedziesz".. Co do ma do rzeczy?? Moze jedzie na dyplomatycznej, może zainwestowała milion$, co mnie to obchodzi. Pytanie dotyczy wyboru miedzy NY, , Washington.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego w takich wątkach ktoś zawsze zapyta "na jakiej wizie jedziesz".. Co do ma do rzeczy?? Moze jedzie na dyplomatycznej, może zainwestowała milion$, co mnie to obchodzi. Pytanie dotyczy wyboru miedzy NY, , Washington.

no widzisz...tak to juz jest.

forumowicze chca zweryfikowac czy to cos powaznego czy tylko dream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego w takich wątkach ktoś zawsze zapyta "na jakiej wizie jedziesz".. Co do ma do rzeczy?

Nie chodzi o to czy to coś ma do rzeczy, tylko czy warto w ogóle udzielać jakichś bardzo szczegółowych informacji, co zabiera sporo czasu. Najpierw ktoś pyta czy lepiej mieszkać w Bostonie czy w San Francisco, forumowicze piszą eseje, a potem okazuje się, że osoba i tak nie skorzysta z porad, bo nie ma podstaw, żeby ubiegać się o wizę inną niż turystyczną. A taki prawdziwy zainteresowany, który ma realne szanse zamieszkać w USA i tak nie będzie wertował forum zbyt długo w poszukiwaniu odpowiedzi, tylko założy nowy wątek i znów to samo ciasto będzie wałkowane na nowo.

Teraz rozumiesz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak leci na wizie dyplomatycznej to dlaczego pisze o zmywaku ;)

a jak na innej to jak dostanie prace w biurze?na turystycznej?

Pytanie padlo o miasta lecz o prace tak samo a tutaj aby cos wiecej napisac,odpowiedziec nalezy wiedziec jak ktos leci ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu zadał jasne pytanie ,a niektórzy zaraz pytają o wizę czy o prawo do pracy .A co Was to obchodzi? Aby odpowiedzieć na pytanie autora nie potrzeba nam informacji czy posiada wizę turystyczną czy jakąkolwiek inną .Ci co trochę mieszkają w Stanach mają pojęcie gdzie łatwiej o pracę i gdzie jest bezpieczniej niezależnie od tego czy ktoś posiada pozwolenie na pracę czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek to moze odpowiesz czy dostanie ktos prace w biurze majac wize turystyczna? bo takie pytanie tez padlo przeciez ,czy ma ktos zaczynac od zmywaka czy tez znajdzie prace w biurze

Ja moge napisac bez pytania o wize ale czy ta odpowiedz bedzie prawdziwa dla kogos?>

tak sa rozne biura ale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu zadał jasne pytanie ,a niektórzy zaraz pytają o wizę czy o prawo do pracy.

Ja bez takiej wiedzy zazwyczaj nie udzielam żadnych odpowiedzi. To tylko od autora zalezy czy chce sie podzielic z nami informacja na jakiej wizie jedzie czy nie liczac sie z tym ze my mozemy udzielic rad na postawie tego co juz wiemy lub nie. Nie wszystko jest takie czarne lub biale jak by sie chcialo :P a jak juz mam poswiecic czas i pisac esej, to chociaz chce wiedziec czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejon DC to specyficzny rejon, niektorzy pisza ze drogi , byc moze ale najlepiej rozwijajacy sie imajacy najmniejsze problemy z brakiem pracy , dlaczego ?? Bo głownym pracodawca jest Rzad :) 80 % kontraktow i miejsc pracy jest wytwarzane przez instytucje Panstwowe . Wiec wokół Stolicy mieszkaja głównie kontraktorzy rzadowi , branza dobrze platna : IT , Medyczna ,Prawnicy . Ja od wielu lat co roku bywam wpowiacie Fairfax , mijescowosc Reston ,Virginia ,przepiekna miejscowosc metro z stolicy dojezdza prawie 100 km Cud natury w porownaniu z naszastolica :) W tym roku juz rozpoczelem proces ubiegania sie o wize inwestorska . Kazdy kto zamierza imysli o tym zeby wybrac sie na dluzej do USA powinien popierwsze przemyslec co tam bedzie robil, wyladowanie tam i zastanawianie sie i co dalej minimalizuje wasze szanse na przetrwanie (sensowne) i nie pogorszenie swojego bytu do ) 0%. W dobie dzisiejszej gospodarki i koniunktury w USA maja dobrze tylko Ci ktorzy umieja sie dostosowac do rynku i go wyprzedzac . Jezeli ktos zamierza myslec o rejonie DC , piszcie bede przekazywal moja wiedze moze komus pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...