Skocz do zawartości

Wyrabianie Zielonej Karty, A Wyjazd Z Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post.

Przeszukałem forum, ale nigdzie nie znalazłem znaczącej odpowiedzi.

Zielona Karta stracila termin waznosci. Wyslane są juz dokumenty o wyrobienie nowej, ale potrzebny jest wyjazd z USA do Polski w naglej sprawie. Co trzeba zrobic, aby pozniej nie miec problemow z wjazdem? Dokument ktory zostal w kieszeni jest przeterminowany. Czy trzeba zglosic się do infopass zeby wbili w paszport jakąś pieczątke? Kiedys tak juz mialem(10 lat temu) , ale nie wiem jak to wyglada teraz, bo troszke sie pozmienialo. Wyjazd jest nagly i nie mozna czekac z tym pare tygodni. Co mozna zrobic w tej sytuacji?

Pozdrawiam serdecznie!

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, karta jest 10-letnia. Tylko jak długo czeka się na spotkanie o stempel w paszporcie? Mam dzwonic i sie umawiac, czy isc tak po prostu i powiedziec jaki mam problem. Nie moge czekac np. 2 tygodni na umowiony termin. Przeciez to tylko pieczatka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dlugo - musisz sprobowac sie umowic przez strone i tam Ci pokaze jakie sa nablizsze terminy - zwykle nie sa natychmiastowe. Isc po prostu mozesz probowac - nie masz w sumie nic do stracenia, ale masz spora szanse ze nie beda chwili z Toba rozmawiac.

To ze nie mozesz czekac to jakby Twoj problem w tej chwili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10-letnią zieloną kartą jest tak, że ona wygasa, ale Twój status już nie. Z tego, co się orientuję, nawet jak musisz wyjechać natychmiast, to w ambasadzie będziesz mógł się starać o list przewozowy, by wrócić do USA. Propnuję jednak przejść się do biura USCIS z zaproszeniem Infopass po pieczątkę, bo uniknąć problemów. W zależności od biura, terminy są nawet na następny dzień.

A tak w ogóle, nie czas pomyśleć już o obywatelstwie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie myślalałem, żeby iść po list przewozowy w Warszawie jakby termin po pieczątkę się przedłużył. Bardzo dobre pytanie jkb ;) Niestety moje życie układa się tak, że balansuję pomiędzy USA, a Polską. zbyt wiele obowiązków po 2 stronach i nie mam ciągłości pobytu. Co za tym idzie staranie się o obywatelstwo mija się z celem, bo i tak prawdopodobnie mi go nie przyznają:)

Wiem, że to nie to miejsce na forum, ale orientujecie się może jak najtaniej dostać się do Toronto z NYC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie myślalałem, żeby iść po list przewozowy w Warszawie jakby termin po pieczątkę się przedłużył. Bardzo dobre pytanie jkb ;) Niestety moje życie układa się tak, że balansuję pomiędzy USA, a Polską. zbyt wiele obowiązków po 2 stronach i nie mam ciągłości pobytu. Co za tym idzie staranie się o obywatelstwo mija się z celem, bo i tak prawdopodobnie mi go nie przyznają :)

Co do obywatelstwa - sprawdź wymagania. 30 miesięcy fizycznego pobytu na terenie USA, ciągła rezydentura przez ostatnie 5 lat. Może jednak się kwalifikujesz :)

Wiem, że to nie to miejsce na forum, ale orientujecie się może jak najtaniej dostać się do Toronto z NYC?

Samochodem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie to miejsce na forum, ale orientujecie się może jak najtaniej dostać się do Toronto z NYC?

Najtaniej to będzie chyba autobusem, o ile odpowiednio wcześnie kupisz bilet może nawet kosztować przysłowiowe grosze.

Jeśli zalezy ci na samolocie, to Porter Airlines ma b. dobre ceny, zwłaszcza gdy sa promocje (trzeba sprawdzać na www.flyporter.com )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...