Skocz do zawartości

Przesiedziana Wiza, Powrot Do Usa, Jest Szansa ?


paulawiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałabym sie Was poradzic, byc moze ktos mial podobna sytuację - moja kolezanka wyjechala do USA na kurs jezykowy, zostala tam rok, po roku przedluzyla sobie wize studencka na kolejny rok. Poznala faceta (nielegalnego polskiego emigranta), milosc rozkwitla, zostala dla niego nielegalnie. Po 4 latach urodzilo im sie dziecko (caly czas oboje nielegalnie, on stara sie o zielona karte). Po 7 latach w USA, w tym po 5 nielegalnie Ona postanowila za namowa mamy wrocic do Polski. Decyzja spontaniczna z dnia na dzien. Niestety nie pomyslala, ze po tylu latach na nielegalu wrocic nie bedzie mogla. Myslala, ze jak ma ze soba malego amerykańca, to wpuszczą ja spowrotem do USA. Przyleciala, Polska rzeczywistosc ja zabija. Z tego co sie orientuję, ona nie ma szans na nową wize, na wjazd spowrotem, ale moze skoro ma dziecko z amerykanskim obywatelstwem, to jest jakas mozliwosc powrotu ze wzgledu na to dziecko ? Ojciec dziecka ubiega sie o zielona karte, "tesciowie" sa tam legalnie. Proszę kogos, kto wie cos na ten temat o poradę, nie moge juz patrzec jak ona sie tu meczy.

Oczywiscie jest sama sobie winna i moze miec pretensje tylko do siebie, ale moze jest jakas szansa ?

Z gory dziekuje za wszelkie wiadomosci.

Pozdrawiam,

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko - obywatel może sponsorować rodzica jak będzie pełnoletnie, czyli 21 lat.

Tak, o tym wiem, ciekawa jestem czy jest jakiekolwiek inne rozwiazanie, wczesniej, niz dziecko osiagnie pelnoletnosc, bo to za 19 lat...

Ojciec dziecka stara sie o to karte poprzez laczenie rodzin czy cos takiego. Nie znam dokladnie jego sytuacji, podobno sprawa w toku (cokolwiek to oznacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec nie ma szans na zadne laczenie rodzin.

Jesli wjedzie w zycie abolicja imigracyjna, to moze on sie na nia zalapie, ale jego zona nie ma szans na powrot.

Tak wiec dobra rada w tej chwili to wrocic do Europy.

On pewnie ma tam kogos z rodziny ktos go sponsoruje, tylko chyba nie czai ze w przypadku overstayu jak jego priority date bedzie current, zostanie wyslany na drzewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po zakazie wjazdu jest mozliwy wjazd do USA, niezaleznie czy zakaz byl na 3, 10 czy dozwotni (bo i takie przypadki znam, ze ktos dostal waiver).

Sam fakt, ze minie zakaz wjazdu wcale nie spowoduje, ze w konsulacie ktos dostanie wize i z otwartymi rekami przyjma go do USA. Nawet jesli wize dostanie to moze potem byc zawrocony na lotnisku. Pomimo tego ze minal zakaz wjazdu nadal musimy udowodnic, ze tym razem jedziemy tam TYLKO turystycznie. Jakby na to nie patrzec bedzie ciezko przekonac urzednika, ze matka z dzieckiem jedzie do meza, ktory mieszka w USA na stale... i ona tam jedzie turystycznie i nie, ze nie ma niebezpieczenstwa, ze przedluzy sobie pobytu po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zakazu skladania papierow przez kogos to sie nie kwalifikuje ,moze byc tez sprawa ze bedzie sie konczyc a na koniec nici z GC a do tego z nakazem opuszczenia USA

co do wizy studenckiej to nalezy sprawdzic czy ma zakaz wjazdu,,jesli nawet tego nie ma to dostanie wizy nie imigracyjnej to jak wygrac 6-tke w lotto a do tego wjechac na teren USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...