Jump to content

Praca W Kalifornii

Misuzu

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie odnośnie pracy. Skończę liceum w tym roku. Chciałabym wyjechać do Kalifonii do pracy. Mój chłopak mieszka tam. Chce zapytac czy jest to w ogóle mozliwe, abym dostała sie do USA do samej pracy powiedzmy na 1 rok. Mam zamiar zacząc studia i nawet, jesli by to było mozliwe po pracy, w USA. Znam mniej-więcej kategoprie wizowe, ale czy dostane jakąkolwiek z nich jesli chce jechac do samej pracy nie mając zaczetych studiów w Polsce ani nigdzie?

• Replies 43
  • Created
  • Last Reply

No tak... Najprostsze rozwiazanie. A czy np. Moglabym wyjechac na wizie turystycznej a przebywajac tam zmienic na wize pracownicza jesli znalazlabym prace? Albo na studencka?

Najpierw znajdujesz pracodawcę który występuje o wizę pracowniczą dla Ciebie udowadniając ,że jesteś osobą o bardzo wysokich kwalifikacjach w danym kierunku i nie można znaleźć nikogo w USA na Twoje miejsce ( praktycznie nie realne).

Jeśli chcesz się ubiegać o wizę studencką musisz określić którą uczelnię w USA wybrałaś i opłacić koszty nauki.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/studenci-i-pracownicy-naukowi.html#F1

No tak... Najprostsze rozwiazanie. A czy np. Moglabym wyjechac na wizie turystycznej a przebywajac tam zmienic na wize pracownicza jesli znalazlabym prace? Albo na studencka?

Prawie na pewno nie kwalifikujesz się na wizę pracowniczą.... Zresztą H-1B w tym roku skończyły się po 5 dniach, następne za rok... Poza tym zobacz wyżej co Darek pisze...

Rozumiem... Prawie za dnych szans... Ale tutaj na syronie w wizach J1 o wizy pracodawczej pisza tak ze moze bylyby jednak jakiesszanse? Kzielu piszesz ze wizy H1 sie skonczyly ale moze inne wizy pracownicze?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...