Skocz do zawartości

Dv2014 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2014?  

186 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2014?



Rekomendowane odpowiedzi

Moze beda ..

pilkarz a dlaczego nie poszlesz do Pan-Pani kierownik USC i nie poprosiles o przyspieszenie slubu,czasami tak slub moze byc i w 1 tydzien

Ja bym poczekal ten 1 miesiac i wtedy wyslal papiery aby nie dosylac nic ;)

pamietaj tez ze jak Twoja zona przyjmie Twoje nazwisko nalezy tez wymienic paszport,,o dowodzie nie wspomne ;) ale na etapie formularzy-wysylania moze Twoja zona miec taki sam paszport ,

Zgodnie z przepisami ślub można zawrzeć miesiąc po zgłoszeniu. Są jakieś odstępstwa od tego ale tylko bardzo wyjątkowe sytuacje.

A co do tego czekania, to boję się że miesiąc czasu to zbyt późno na odesłania papierów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 616
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zgodnie z przepisami ślub można zawrzeć miesiąc po zgłoszeniu. Są jakieś odstępstwa od tego ale tylko bardzo wyjątkowe sytuacje.

A co do tego czekania, to boję się że miesiąc czasu to zbyt późno na odesłania papierów

Zgadza się, ale możesz podanie wystosować, opisać sytuację i odpowiednio umotywować prośbę. Ja też czytałam, o tym, że ślub przyspieszyć się da do tygodnia ;) Chyba nie ma nic do stracenia, a wiele do zyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telesfor, jestem ZA utowrzeniem nowego wątku dot. tych dyskusji ;)

Ciesze sie :) To moze bedzie taki: Emigracja (forum ogolne) - "Petycja o wprowadzenie limitu wiz pracowniczych dla Polski", a moze wcisnac go gdzies w poblizu wiz zwiazanych z H1B...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie :) To moze bedzie taki: Emigracja (forum ogolne) - "Petycja o wprowadzenie limitu wiz pracowniczych dla Polski", a moze wcisnac go gdzies w poblizu wiz zwiazanych z H1B...

Wydaje mi się, że dział Emigracja (forum ogólne) będzie ok, tam jest też temat o amnestii ;)

A co do tytułu to "..wprowadzenie limitu.."? Może "zwiększenie limitu", bo limit to już chyba jest... Nie wiem, nie jestem pewna poprawności mojego rozumowania ;) Trochę mi się głupio w ogóle wypowiadać w tak ważnych kwestiach, bo na forum jestem świeżakiem, wielu rzeczy też pewnie nie wiem, więc nie chcę się wymądrzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowicie o kryteriach ,o testach jezykowych ,czy wyzsze wyksztalcenie czy tez znajomosc jezyka to niby podstawa ze ktos sobie poradzi ale czy napewno?

jesli nie bedzie pracy w danym zawodzie a bedzie praca za tzw min i aby pracowac w zawodzie nalezy isc sie uczyc,wylozyc kase i wtedy moze byc ciekawie czy dana osoba tak zrobi ;)

Nie twierdzę, że osobę z wykształceniem i znajomością języka Ameryka od razu przyjmie z otwartymi ramionami, ale w przypadku takiej osoby, jest mniejsze ryzyko, że nie ściągną sobie kolejnego potencjalnego bezdomnego albo żerującego na socjalu. Wiadomo, że za granicą zazwyczaj zaczyna sie od zera, ale osoby, które znają jezyk i maja wyksztalcenie beda "bezpieczniejsze" i bardziej wartościowe, dlatego trochę nie rozumiem polityki tej loterii. W ten sposób dodatkowo generują sobie getta narodowościowe, bo jak np. zjedzie się 1000 Polaków, którzy nie znają angielskiego, to wiadomo, że pojadą do Chicago, gdzie i tak masa Polaków, którzy może pomogą, a w ten sam sposób 2000 osób Hispanic do Los Angeles, gdzie mogą liczyć na pomoc Meksykanów. I jakie to diversity??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w temacie wiz H1B limit jest odgorny dla calego swiata na poziomie 65 000 i wiekszosc tych wiz idzie do Indii a Polska nie ma zadnych przywilejow. Sa w USA plany zwiekszenia tej liczby do 110 000 a w tej dyskusji wyrwania czegos dla nas ;) Zeby sprawa byla bardziej jasna chyba slowo "limit" mozna zastapic slowem "pula".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że osobę z wykształceniem i znajomością języka Ameryka od razu przyjmie z otwartymi ramionami, ale w przypadku takiej osoby, jest mniejsze ryzyko, że nie ściągną sobie kolejnego potencjalnego bezdomnego albo żerującego na socjalu. Wiadomo, że za granicą zazwyczaj zaczyna sie od zera, ale osoby, które znają jezyk i maja wyksztalcenie beda "bezpieczniejsze" i bardziej wartościowe, dlatego trochę nie rozumiem polityki tej loterii. W ten sposób dodatkowo generują sobie getta narodowościowe, bo jak np. zjedzie się 1000 Polaków, którzy nie znają angielskiego, to wiadomo, że pojadą do Chicago, gdzie i tak masa Polaków, którzy może pomogą, a w ten sam sposób 2000 osób Hispanic do Los Angeles, gdzie mogą liczyć na pomoc Meksykanów. I jakie to diversity??

Z tym bezdomnym i żerującym na socjalu bym nie przesadzała ;) Po pierwsze dlatego, że na rozmowie z konsulem musisz udowodnić, że sobie tam poradzisz, tzn. że albo masz kasę, albo konkretną propozycję pracy. Po drugie, wątpię, że są tacy dobroduszni kamikadze, którzy ściągną do siebie człowieka, którego trzeba będzie utrzymywać, bo nic nie będzie robił.

Jasne są również tacy, o których piszesz, ale nie generalizowałabym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Inicjatywa ruchu społecznego jak najbardziej właściwa, ale samo nasze forum nie starczy. Czy ma ktoś może dosyć czasu (i wiedzy) dzisiaj aby na FB stworzyć profil, który będziemy mogli rozpropagować także na gruncie amerykańskim? Siłę mediów społecznych w tym właśnie FB pokazała ostatnia akcja z umowami abonenckimi jednej z platform satelitarnych po połączeniu z inną.

@telesfor - dokładnie dobór słów jest bardzo ważny -> będziemy walczyć o minimalną pulę, tak aby nie zamykać ew. dodatkowym rodakom.

2. Kwestię opłat (np. USD 10 - USD 30) za zgłoszenie można w ramach koncepcji zgłaszać bezpośrednio, także za pomocą FB, do DoS. Myślę, że podrzucenie im argumentów, o których wszyscy piszą tj. zapewnienie udziału osób zdecydowanych, wykluczenie złośliwego dublowania wpisów (tak - nie można wykluczyć, że pojawiają się takie osoby, które złośliwie wysyłają zgłoszenie na znajomych których nie lubią - bo przecież nic ich to nie kosztuje - a Polak Polakowi wilkiem) etc etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...