Skocz do zawartości

Stan Dla Emigranta.


Ras Bobson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tell me about it!

Zależy który branch zresztą, do Army jest chyba całkiem łatwo, najtrudniej do USAF.

Poza tym trzeba się przygotować na raczej słabe prace, ponieważ mając podwójne obywatelstwo nie ma co liczyć na wysokie security clearance. Chyba, że ktoś chce się zrzec polskiego, to wtedy inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wlasnie - mnie security clearance tez interesuje bo otwiera mi droge do interesujacych pozycji w firmie. Mozna dostac secret z podwojnym ? Jakiekolwiek wyzsze kategorie - mozna je dostac w ogole jezeli otrzymalo sie obywatelstwo w drodze naturalizacji (zakladajac ze sie zrzekne polskiego) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli się zrzekniesz polskiego to wszystko powinno być ok. Ja nie zamierzam się go pozbywać, i mimo, że na ASVAB miałem 85 punktów to będę tankował benzynę do samolotów bo na nic lepszego nie dostanę clearance raczej. Miałem już rozmowę z kolesiem z FBI i mimo, że nie powiedział tego wprost, to z zadawanych pytań i jego miny wywnioskowałem, że z podwójnym obywatelstwem raczej nie mam co liczyć na secret albo top secret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle co wiem od znajomych, bo znam wiele osób, z uwagi na kierunek studiów pracujących w dziedzinach "wrażliwych" i nawet z obywatelstwem mają ograniczony clerance. Z tego tez powodu pracują dla kontraktów, żeby trochę to ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ludzie w USA są dużo dużo niżsi, dlatego trzeba uważać, żeby ich czasem nie rozdeptać. Od Meksykańczyków dużo niżsi są hobbici, ale oni mieszkają w Oklahomie, a każde dziecko wie, że to nie jest prawdziwy stan, więc oni się nie liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...