Skocz do zawartości

Brak Szkoly Sredniej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zostałem szczęśliwie wylosowany lecz w tym roku uwalił mnie gość i mam tylko 3 lata technikum imam pytanie czy będzie mi się to wliczać do 2 lat praktyki zawodowej czy jest sens jechać na rozmowę bez świadectwa ukończenia.czy wystarczy mi sponsor którym jest siostra mojego ojca która mi sfinansuje wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z tym tematem:

http://forum.usa.info.pl/topic/21221-dv-2014-faq-przeczytaj-zanim-zadasz-pytanie/

Tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, łącznie z możliwością sprawdzenia, w której Job Zone mieści się Twoje doświadczenie zawodowe. Dobrze rozumiem, że praktyka zawodowa jest tożsama z doświadczeniem zawodowym?

Bo jeśli nie i nie jest to to samo, to w ogóle nie spełniasz wymogów loterii. A co zaznaczyłeś wypełniając aplikację?

Ale załóżmy, że to jest 2-letnie doświadczenie zawodowe, to jeśli Twój zawód jest w odpowiedniej strefie, to spełniasz wymagania loterii.

Jeśli nie, to w ogóle nie powinieneś brać udziału, bo nie spełniasz minimalnych wymagań na dzień składania aplikacji (czyli na październik 2012).

Loteria zielonych kart jest niezależna od jakiejkolwiek finansowej pomocy rodziny, czy kogokolwiek innego.

Oczywiście na rozmowie takie zapewnienie, że ktoś komuś pomoże, czy będzie go utrzymywał, może być przydatne. Ale na samo losowanie nie ma żadnego wpływu. Trzeba spełniać wymagania, żeby się kwalifikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zostałem szczęśliwie wylosowany lecz w tym roku uwalił mnie gość i mam tylko 3 lata technikum imam pytanie czy będzie mi się to wliczać do 2 lat praktyki zawodowej czy jest sens jechać na rozmowę bez świadectwa ukończenia.czy wystarczy mi sponsor którym jest siostra mojego ojca która mi sfinansuje wszystko?

zorientuj sie czy mimo, ze nie skonczyles tego technikum to czy juz moga Ci potwierdzic, ze masz praktyke zawodowa. tj 2 czy tam 3 lata...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale plus taki ze do wrzesnia 2014r mzna skladac te podania i papiery i wyrobie sie ze szkola do tego czasu

Widzę, że nie zrozumiałeś tego, co napisałam i nie przeczytałeś instrukcji do loterii.

Jeśli chcesz/chciałeś aplikować w loterii na podstawie wykształcenia (minimum średniego), to wykształcenie takie powinieneś mieć na dzień aplikowania w loterii. Nie na dzień losowania, ani na dzień rozmowy w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta praktyke jaka miales,jako pracownik mlodociany czy w innym rodzaj?

i pamietaj ze liczy sie zawod na stronie www i jakie masz doswiaczenie w nim a nie kazdy zawod ;)

juz 1 osoba nie przeszla ani przez szkole ani tez przez zawod..

a ile Ty masz lat nauki laczenie?masz te 12 lat czy moze mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...