Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

chciałem jeszcze coś podpytać:

- co to jest formularz I-34? czy my musimy mieć takie coś na rozmowie z Konsulem?

- czy możemy pojechać do USA (ja + Żona), gdzie Żona jako główny aplikant, po czym ja zostanę i dogram wszystko a Żona wróci do PL i w późniejszym terminie

przyjedzie z dziećmi? Jak to wygląda, żeby miało to ręce i nogi, tzn ile czasu dzieci mają na pojawienie się w USA, żeby nie stracić wizy, czy Żona musi być na miejscu

ileś czasu i dopiero wrócić do PL itp. - będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

tomey: napisałeś mi

6) czy na spotkaniu będzie trzeba podać miejsce planowanego pobytu czy nie ma to znaczenia, i dopiero na miejscu starając się o GC i SSN

trzeba podać mailing address?

Trzeba podać adres na rozmowie, później można go zmienić na granicy. Na ten adres m.in. przyjdą Wasze GC

jeśli ja chciałbym jechać do Atlanty, a znajomych mamy w New Jersey, to kiedy mamy zmienić ten adres na Atlantę?

Na spotkaniu z Konsulem podam NJ, na granicy zostawię też ten adres (zakładam że do czasu zalogowania się w nowym miejscu w ATL

muszę się wstrzymać z podaniem nowego miejsca pobytu), to kiedy i komu potem mam podać nowy adres (powiedzmy w ciągu tygodnia

od zalogowania), żeby GC przyszedł mi na właściwy? Do tego rozumiem że jak złożę podanie o SSN to od razu podam tam adres z ATL?


przepraszam ale chodzi chyba o I-134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Was (nawet dzieci) ma określony czas na wyjazd (żeby wizy nie przepadły).

Zwykle jest to 180 dni. Data ważności wizy będzie na niej napisana.

Może tak być, że wyjedziecie z żoną, po czym ona wróci, a Ty zostaniesz, dopinając wszystko na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem jeszcze coś podpytać:

- co to jest formularz I-34? czy my musimy mieć takie coś na rozmowie z Konsulem?

- czy możemy pojechać do USA (ja + Żona), gdzie Żona jako główny aplikant, po czym ja zostanę i dogram wszystko a Żona wróci do PL i w późniejszym terminie

przyjedzie z dziećmi? Jak to wygląda, żeby miało to ręce i nogi, tzn ile czasu dzieci mają na pojawienie się w USA, żeby nie stracić wizy, czy Żona musi być na miejscu

ileś czasu i dopiero wrócić do PL itp. - będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

tomey: napisałeś mi

6) czy na spotkaniu będzie trzeba podać miejsce planowanego pobytu czy nie ma to znaczenia, i dopiero na miejscu starając się o GC i SSN

trzeba podać mailing address?

Trzeba podać adres na rozmowie, później można go zmienić na granicy. Na ten adres m.in. przyjdą Wasze GC

jeśli ja chciałbym jechać do Atlanty, a znajomych mamy w New Jersey, to kiedy mamy zmienić ten adres na Atlantę?

Na spotkaniu z Konsulem podam NJ, na granicy zostawię też ten adres (zakładam że do czasu zalogowania się w nowym miejscu w ATL

muszę się wstrzymać z podaniem nowego miejsca pobytu), to kiedy i komu potem mam podać nowy adres (powiedzmy w ciągu tygodnia

od zalogowania), żeby GC przyszedł mi na właściwy? Do tego rozumiem że jak złożę podanie o SSN to od razu podam tam adres z ATL?

przepraszam ale chodzi chyba o I-134

Generalnie jest tak, że na rozmowie musisz mieć adres, który możesz sobie zmienić na granicy po przylocie,

bo zmieniły Ci się plany i jednak jedziesz gdzie indziej. Ten adres jest dla Ciebie ważny, ponieważ na niego przyjdą

dla całej Waszej rodziny SSN i GC, więc podajesz tam gdzie fizycznie będziesz przebywał. Tak jest najwygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/docs_checklist_dv.html

tutaj znajdziesz informacje dot dokumentów, też jest info o zdjęciach

lepiej przekserować dyplomy i inne dokumenty, tak na wszelki wypadek - niewiele to kosztuje a nie wiadomo czy konsul nie będzie chciał czegoś sobie zatrzymać

Pani w ambasadzie tak mi poradziła :)


musisz jeszcze zarejestrować się aby odebrać paszport po przyznaniu wizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym expiry date na wizie? Jak mam koniec sierpnia to co z tą wizą po przekroczeniu granicy? dają jakąś pieczątkę na lotnisku?

Chodzi mi o te sytuacje, kiedy się jedzie dla formalnosci np. na wakacje a potem wraca do Polski, żeby pozmykać sprawy. Nie planujemy tego ale jestem ciekawa. No bo wracam do Polski a tu mi się kończy wiza, i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...