Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nawet. Meczysz strasznie, wygraj najpierw. Takie marudzenie przynosi pecha, Ci co się zastanawiali co zrobią jak już będą w US nic nie wygrali.

Musiałeś to powiedzieć?! :angry:

Ale za to Cię lubię :)

Serafina nic się już za moim pośrednictwem nie dowiesz, nie będę więcej zapeszał, pretensje do kzielu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mniej lub bardziej obeznanych z tematem.

Pierwszy raz piszę i będę wdzięczny za wyrozumiałość :)

Zdaję sobie sprawę, że zapewne odpowiedzi na większość pytań, które chciałbym zadać, już były opisywane,

ale chyba nie jestem w stanie ogarnąć tego całego natłoku informacji umieszczonych w różnych miejscach forum.

Aplikowaliśmy razem z Żoną na loterię o GC.

Mnie nie wylosowano, ale Żonę tak. Dlatego z szans 50/50 udało się chociaż jej ale w rezultacie także mi i naszym

dzieciakom (2 szt.).

Dopełniliśmy wszelkich formalności i dostaliśmy zaproszenie do Konsula na koniec maja 2014r.

Większość wymaganych dokumentów/procedur już ogarneliśmy ale jak zawsze jest kilka pytań:

1) czy zaświadczenie o niekaralności mamy też brać dla dzieci (5 i 10 lat)? - wiem że jest to może głupie pytanie, ale wolę

się upewnić i mieć jasną sytuację

2) czy na spotkanie z Konsulem mamy mieć xero paszportów (wszystkich - 4 szt.) a jeśli tak to które strony?

3) mamy mieć ze sobą zdjęcia 51x51mm - wg mnie po 2 sztuki na osobę - czy tak bo Żona moja twierdzi że nie musimy ich mieć?

4) czy wystarczy moja zwykła książeczka wojskowa (nie odbywałem służby wojskowej - kategoria "D - w razie wojny zastrzelić" :)) czy

muszę mieć jakieś zaświadczenie i ew. skąd?

5) jeśli nie mamy sponsora, to w jaki sposób mamy przedstawić że damy sobie radę finansowo na miejscu w USA ? - podobno Konsul

mówi na spotkaniu ile dana/e osoba/y muszą mieć środków

6) czy na spotkaniu będzie trzeba podać miejsce planowanego pobytu czy nie ma to znaczenia, i dopiero na miejscu starając się o GC i SSN

trzeba podać mailing address?

7) jeśli otrzymamy zgodę na wyjazd to ile czasu mamy na pojawienie się w USA? - ja wyczytałem że 6 m-cy, a moja Żona twierdzi że w jakichś

dokumentach było to 12 m-cy

8) czy jeśli moja żona była wylosowana a ja z dziećmi jako "pijawki" na jej wniosku, to czy mogę ja jako pierwszy pojechać na miejsce (przygotować

grunt) i dopiero potem ich sprowadzić już na gotowe (np. po 3 m-cach)?

9) czy formularz DS-160 nas dotyczy? Wydawało się, że my musimy wypełnić tylko TNT.

Będę wdzięczny za każdą wypowiedź, nawet krytyczną co do mojej niewiedzy :)

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mniej lub bardziej obeznanych z tematem.

Pierwszy raz piszę i będę wdzięczny za wyrozumiałość :)

Zdaję sobie sprawę, że zapewne odpowiedzi na większość pytań, które chciałbym zadać, już były opisywane,

ale chyba nie jestem w stanie ogarnąć tego całego natłoku informacji umieszczonych w różnych miejscach forum.

Aplikowaliśmy razem z Żoną na loterię o GC.

Mnie nie wylosowano, ale Żonę tak. Dlatego z szans 50/50 udało się chociaż jej ale w rezultacie także mi i naszym

dzieciakom (2 szt.).

Dopełniliśmy wszelkich formalności i dostaliśmy zaproszenie do Konsula na koniec maja 2014r.

Większość wymaganych dokumentów/procedur już ogarneliśmy ale jak zawsze jest kilka pytań:

1) czy zaświadczenie o niekaralności mamy też brać dla dzieci (5 i 10 lat)? - wiem że jest to może głupie pytanie, ale wolę

się upewnić i mieć jasną sytuację

Nie

2) czy na spotkanie z Konsulem mamy mieć xero paszportów (wszystkich - 4 szt.) a jeśli tak to które strony?

Żadnych ksero tylko oryginały w które wkleją Wam ewentualne wizy i odeśłą przez TNT

3) mamy mieć ze sobą zdjęcia 51x51mm - wg mnie po 2 sztuki na osobę - czy tak bo Żona moja twierdzi że nie musimy ich mieć?

Podobno nie potrzeba ale lepiej mieć przy sobie

4) czy wystarczy moja zwykła książeczka wojskowa (nie odbywałem służby wojskowej - kategoria "D - w razie wojny zastrzelić" :)) czy

muszę mieć jakieś zaświadczenie i ew. skąd?

Nie wiem czy potrzebna jest w ogóle książeczka wojskowa (?)

5) jeśli nie mamy sponsora, to w jaki sposób mamy przedstawić że damy sobie radę finansowo na miejscu w USA ? - podobno Konsul

mówi na spotkaniu ile dana/e osoba/y muszą mieć środków

Nic nie mówi, trzeba go po prostu przekonać, że poradzicie sobie w stanach i nie będziecie korzystać z pomocy społecznej

Dobrze jest rodzinę lub znajomych tam na miejscu która pomoże w pierwszym okresie. Wszelkie dokumenty finansowe jak

wyciąg z konta, akcje, obligacje mile widziane ale dopiero na życzenie konsula.

6) czy na spotkaniu będzie trzeba podać miejsce planowanego pobytu czy nie ma to znaczenia, i dopiero na miejscu starając się o GC i SSN

trzeba podać mailing address?

Trzeba podać adres na rozmowie, później można go zmienić na granicy. Na ten adres m.in. przyjdą Wasze GC

7) jeśli otrzymamy zgodę na wyjazd to ile czasu mamy na pojawienie się w USA? - ja wyczytałem że 6 m-cy, a moja Żona twierdzi że w jakichś

dokumentach było to 12 m-cy

Wiza wbita w paszporcie jest ważna 6 m-cy i w tym czasie trzeba wyjechać

8) czy jeśli moja żona była wylosowana a ja z dziećmi jako "pijawki" na jej wniosku, to czy mogę ja jako pierwszy pojechać na miejsce (przygotować

grunt) i dopiero potem ich sprowadzić już na gotowe (np. po 3 m-cach)?

Żona jako główny aplikant musi jechać z Tobą, sam nie przekroczysz granicy

9) czy formularz DS-160 nas dotyczy? Wydawało się, że my musimy wypełnić tylko TNT.

Będę wdzięczny za każdą wypowiedź, nawet krytyczną co do mojej niewiedzy :)

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7) jeśli otrzymamy zgodę na wyjazd to ile czasu mamy na pojawienie się w USA? - ja wyczytałem że 6 m-cy, a moja Żona twierdzi że w jakichś


dokumentach było to 12 m-cy



Wiza wbita w paszporcie jest ważna 6 m-cy i w tym czasie trzeba wyjechać



Nie do końca tak jest. Wiza ograniczona jest badaniami lekarskimi, które zazwyczaj ważne są 6 miesięcy. Także, jeśli zrobicie badania miesiąc przez rozmową w konsulacie, to Wasza wiza będzie miała termin ważności 6 miesięcy od daty badania.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mick, na jedno wychodzi. Wiza ma ważność 6 m-cy, nie ważne od kiedy, i w tym czasie trzeba wyjechać :)

Jeśli zrobisz badania miesiąc przed wizytą w konsulacie, to po otrzymaniu paszportu z wizą, będziesz miał 5 miesięcy na wyjzad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...