Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to "zawsze z lewej"? Z lewej od viceprezydenta? Skoro tak, to właśnie zgodnie z moim postulatem: na środku Prezydent, po jego prawicy Viceprezydent (czyli Prezydent na lewo od Viceprezydenta), a na lewo od Prezydenta - sekretarz stanu, czyli ustawienie jak na podium olimpijskim: najważniejszy jest na środku. Tak mówi protokół dyplomatyczny i zasady precedencji.

Na ścianach w ambasadzie - miszmasz pod tym względem panuje.

Nie zawsze z lewej, ale najczęściej. A w ogóle to są ścisłe zasady wieszania portretów przywódców USA:

1. gdy wisza portrety całego Gabinetu z Prezydentem i Viceprezydentem (razem 23 osoby),bądź części Gabinetu:

- zdjęcie Prezydenta oraz Viceprezydenta wiszą na tej samej wysokości ,powieszone powinny być w centralnym punkcie ściany, portret Prezydenta z lewej strony, Viceprezydenta z prawej

- w takim przypadku Sekretarz Stanu oraz Gabinet (szefowie Departamentów oraz pozostali członkowie Gabinetu, obecnie zdaje się 21 osób ) zawisnąć powinni w drugim rzędzie poniżej

2. Jeżeli wiszą tylko portrety trzech najważniejszych osób to:

- zdjęcie Prezydenta powinno wisieć na środku

- Viceprezydent powinien wisieć po lewicy Prezydenta, Sekretarz Stanu po prawicy, jednak oba te portrety powinny wisieć niżej, ale nie niżej niż o połowę wysokości portretu. Wszystkie portrety powinny być tej samej wielkości.

3. Jeżeli portret Prezydenta jest większy od pozostałych to kolejność pozostaje jak w pkt 2, jednak portrety mogą wisieć na tej samej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak właśnie tera to ustawić się i będzie spoko, luz i kul

Mam pytanie odnośnie opłaty w ambasadzie - czy mogę zapłacić (330 $) w PLN żywą gotówką? Czy tylko karta lub $?

Ustawić się na opijanie green cards w NY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na co tak wcześnie? Nie lepiej było się porządnie wyspać, jak ja? ;)

Ale ja sie wyspalem, Hotel mialem 5 minut od ambasady :). Ilez mozna spac? :)

AMABO ostatnimi czasy tez sie stosuje do zasady, ktora zaszczepila mi kolezanka z bylej pracy "MIEJ WYJE BA NE A BEDZIE CI DANE" :). tak łatwiej, przyjemniej, bez stresu, bez rozczarowan i wszystko wychodzi :).

Serafina , płacic gotowka mozna w PLN lub $, dwa miesiace temu byl nawet komunikat na stronie ambasady, że do odwołania można płacić tylko gotowką.

Gratuluję, to już tylko się ustawiać w NY :D

Z przyjemnoscia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed rozmową wypełnialiście elektronicznie formularz DS-260 czy tylko wtedy gdy wysyłaliście do kentaki. Pytm bo dzisiaj przyszedł mi meli żeby wypełnić elektronicznie ten formulaż rozmowe mam 17 lipca, a jak dzwoniłem na info do ambasady w maju to mówieli że wystarczy ten co wysłałem do kentaki?


nie było tematu jest 2 mej żeby zignorować

jest jeszcze 3 ciekawe co piszą hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jeżeli wiszą tylko portrety trzech najważniejszych osób to:

- Viceprezydent powinien wisieć po lewicy Prezydenta, Sekretarz Stanu po prawicy, jednak oba te portrety powinny wisieć niżej, ale nie niżej niż o połowę wysokości portretu. Wszystkie portrety powinny być tej samej wielkości.

Nie zgodze sie z tym. Uniwersalnie przyjete jest, że wazniejsza jest zawsze prawa strona, a drugi w hierarchii po Prezydencie jest Viceprezydent, a więc winien wisieć po prawej stronie Prezydenta, natomiast 3-ci w kolejnosci Sekretarz Stanu - po lewej stronie.

AMABO ostatnimi czasy tez sie stosuje do zasady, ktora zaszczepila mi kolezanka z bylej pracy "MIEJ WYJE BA NE A BEDZIE CI DANE" :). tak łatwiej, przyjemniej, bez stresu, bez rozczarowan i wszystko wychodzi :).

Szczerze, to nie za bardzo rozumiem zasady twojej kolezanki z byłej pracy <_<

Kurcze

Bez obaw - w Warszawie kantorów pod dostatkiem. Tylko radzę unikać tych w okolicy Dworca Centralnego, bo strasznie zdzierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw - w Warszawie kantorów pod dostatkiem. Tylko radzę unikać tych w okolicy Dworca Centralnego, bo strasznie zdzierają.

Ja wiem bo jestem słoikiem od 8 lat :)

Ale nie bardzo mam ochote latać po kantorach. Na str ambasady jest napisane że płatność może być gotówką w PLN, jeszcze zadzwonię i się upewnię.

A co do zasady Karuska to niestety zgodzę się że osoby które najmniej przejmują się zawsze spadną na 4 łapy. Ale do takiego podejścia życiowego trzeba mieć wrodzony spryt (nie mylić z inteligencją :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zasady Karuska to niestety zgodzę się że osoby które najmniej przejmują się zawsze spadną na 4 łapy. Ale do takiego podejścia życiowego trzeba mieć wrodzony spryt (nie mylić z inteligencją :))

a, więc to o to chodziło!

niestety nie zrozumiałem zwrotu "mieć wyjebane", chyba za słabo otrzaskany jestem ze współczesną polską semantyką :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AMABO - to zapisy administracyjne USA - myślę że mają nieco lepsza wiedzę co do swoich rozporządzeń, niż my ;) (akurat ostatnio się między innymi tego właśnie uczyłam ;) )

edited - ok, wiem w czym rzecz - źle się określiłam - po lewej, a nie po lewicy (nie mam pojęcia dlaczego użyłam słów prawica i lewica) patrząc na portrety, czyli po prawej ręce Prezydenta - Viceprezydent, po lewej ręce Prezydenta - Sekretarz Stanu

Sorki za błędnie użyte słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AMABO - to zapisy administracyjne USA - myślę że mają nieco lepsza wiedzę co do swoich rozporządzeń, niż my ;) (akurat ostatnio się między innymi tego właśnie uczyłam ;) )

edited - ok, wiem w czym rzecz - źle się określiłam - po lewej, a nie po lewicy (nie mam pojęcia dlaczego użyłam słów prawica i lewica) patrząc na portrety, czyli po prawej ręce Prezydenta - Viceprezydent, po lewej ręce Prezydenta - Sekretarz Stanu

Sorki za błędnie użyte słowa :)

Nie no spoko - ze wszystkim co napisałaś sie zgadzam. Tylko do jednego zdania się przyczepiłem, zresztą własnie je sprostowałaś. Z ciekawości - studiujesz w USA nauki polityczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMABO ja tez byłem zdziwiony slownictwem jakiego uzyla duzo młodsza ode mnie koleżanka. Ale to, że slowa kore zacytowalem padly z ust PANI PSYCHOLOG zaskoczylo mnie niesamowicie. z czasem okazalo sie ze ma racje. :-)


A co do zasady Karuska to niestety zgodzę się że osoby które najmniej przejmują się zawsze spadną na 4 łapy. Ale do takiego podejścia życiowego trzeba mieć wrodzony spryt (nie mylić z inteligencją :))

E tam wrodzony.... ja ta umiejetnosc nabylem w wieku mocno dojrzalym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...