Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, karusek, to prawda.

Teraz w codziennej mowie panuje moda na tandetne i mocno nadużywane zwroty typu "masakra", "nie ogarniasz", "mieć wyjebane", albo bezmyślne kalki z języka angielskiego ("wyglądasz jak milion dolarów", "epicki film").

Ja raczej staram się tego unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak, karusek, to prawda.

Teraz w codziennej mowie panuje moda na tandetne i mocno nadużywane zwroty typu "masakra", "nie ogarniasz", "mieć wyjebane", albo bezmyślne kalki z języka angielskiego ("wyglądasz jak milion dolarów", "epicki film").

Ja raczej staram się tego unikać.

Racja po Twojej stronie, jednak warto zastosowac takie slowa w niektorych przypadkach. Z doswiadczenia wiem ze przekazujac informacje i uwagi mlodszemu pokoleniu w "ich jezyku" (nie za czesto oczywiscie) mozna uzyskac niezly efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) za chwilke zostalem poproszony do okienka kasowego dalem karte krdytowa, skasowali mi okolo 1050 PLN (...)

Karusek, czy ambasada pobiera z karty w PLN, czy USD. Czyli skąd wiesz ile Ci pobrali - z wyciągu bankowego czy z potwierdzenia płatności w ambasadzie?

Bo zastanawiam się czy nie wyrobić sobie już teraz konta w USD razem z kartą - przyda się pewnie już teraz.

Pozdrawiam,

arbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karusek, czy ambasada pobiera z karty w PLN, czy USD. Czyli skąd wiesz ile Ci pobrali - z wyciągu bankowego czy z potwierdzenia płatności w ambasadzie?

Bo zastanawiam się czy nie wyrobić sobie już teraz konta w USD razem z kartą - przyda się pewnie już teraz.

Pozdrawiam,

arbo

Na potwierdzeniu platnosci otrzymanego w ambasadzie widnieje kwota 330$, kurs ambasady 1$ = 3,10PLN. Reszta to koszty przewalutowania, ale to zależy od banku i konta jakie posiadasz oraz warunków karty kredytowej. Jesli taniej bedzie Cie kosztowac wymiana w kantorze bankowym (w co watpię) to Warto podłączyc subkonto dolarowe do karty ktora masz No chyba ze masz wplaty w $ na konto :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potwierdzeniu platnosci otrzymanego w ambasadzie widnieje kwota 330$, kurs ambasady 1$ = 3,10PLN. Reszta to koszty przewalutowania, ale to zależy od banku i konta jakie posiadasz oraz warunków karty kredytowej. Jesli taniej bedzie Cie kosztowac wymiana w kantorze bankowym (w co watpię) to Warto podłączyc subkonto dolarowe do karty ktora masz No chyba ze masz wplaty w $ na konto :-).

Ja właśnie sobie założyłem konto + kartę w t-mobile usługi bankowe (dawny alior sync). Konto w USD prowadzone jest za free i to samo z kartą płatniczą. Dlatego jeżeli ambasada pobiera opłatę w USD to nic nie płacę za żadne przewalutowania itp. Ale jeżeli mówisz, że kurs 3,10 był ambasady a nie banku (chyba, że Ciebie źle zrozumiałem) to nie miałoby to znaczenia.

W każdym razie wydaje mi się, że to rozwiązanie z kontem jest lepsze generalnie niż kantory - taniej możesz wymienić walutę itp. (i wszystko on-line).

Ja właśnie testuję takie rozwiązanie (konto już mam bo miałem złotówkowe z Sync'u więc on-line założyłem walutowe i teraz czekam na kartę):

1) założyłem konto walutowe z t-mobile (mam tam złotówkowe + teraz USD)

2) założyłem konto w walutobox'ie (kantor online) i zdefiniowałem moje rachunki (PLN i USD) z t-mobile (do t-mobile przelewy od nich są za free)

3) dzisiaj zrobię przelew PLN na walutobox i przewalutuję na USD automatycznie wpłacając do t-mobile na walutowe

Walutobox pobiera opłatę tylko 0,2% (właśnie sprawdziłem ich kurs jest ok bo 1 USD = 3,60 PLN), a zarówno kartą t-mobile mogę płacić za free w USA jak i w Polsce pobrać USD w oddziale za free. Jak chcesz wziąć z bankomatu w USA to płacisz 5 zł od pobrania (bez względu na kwotę).

Myślę, że to jest wygodniejsze niż bieganie po kantorach... jak dzisiaj przetestuję czy faktycznie to tak działa to podzielę się z Wami wrażeniami :-)

Pozdrawiam,

arbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich tych co wyjechali, lub panuja wyjazd - Tmobile ma dosc fajna oferte, place $60 miesiecznie, mam nielimitowane rozmowy, smsy + 1gb danych a dop tego polaczenia do Polski (i wielu innych panstw) na domowe za darmo, i darmowe SMSy.


Co do kart kredytowych - ja na poczatku, dla budowania kredytu, wzielam Capital One Platinum - linia kredytowa 300dol miesiecznie, po 5 miesiacach zwieksza sie do 350, a po 3 miesiacach moj credit score z zerowego skoczyl na 780, takze jest to dosc fajna opcja dla ludzi ktorzy chca zaczac budowac historie kredytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich tych co wyjechali, lub panuja wyjazd - Tmobile ma dosc fajna oferte, place $60 miesiecznie, mam nielimitowane rozmowy, smsy + 1gb danych a dop tego polaczenia do Polski (i wielu innych panstw) na domowe za darmo, i darmowe SMSy.

Zawsze jak jestem w USA to nie mogę się nadziwić dlaczego u nich jest tak droga telekomunikacja. Kiedyś było zupełnie odwrotnie... W Polsce taka oferta kosztuje mniej niż $20 (no może bez dzwonienia za granicę, ale od tego jest VoipDiscount).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...