Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie sobie założyłem konto + kartę w t-mobile usługi bankowe (dawny alior sync). Konto w USD prowadzone jest za free i to samo z kartą płatniczą. Dlatego jeżeli ambasada pobiera opłatę w USD to nic nie płacę za żadne przewalutowania itp. Ale jeżeli mówisz, że kurs 3,10 był ambasady a nie banku (chyba, że Ciebie źle zrozumiałem) to nie miałoby to znaczenia.

W każdym razie wydaje mi się, że to rozwiązanie z kontem jest lepsze generalnie niż kantory - taniej możesz wymienić walutę itp. (i wszystko on-line).

Ja właśnie testuję takie rozwiązanie (konto już mam bo miałem złotówkowe z Sync'u więc on-line założyłem walutowe i teraz czekam na kartę):

1) założyłem konto walutowe z t-mobile (mam tam złotówkowe + teraz USD)

2) założyłem konto w walutobox'ie (kantor online) i zdefiniowałem moje rachunki (PLN i USD) z t-mobile (do t-mobile przelewy od nich są za free)

3) dzisiaj zrobię przelew PLN na walutobox i przewalutuję na USD automatycznie wpłacając do t-mobile na walutowe

Walutobox pobiera opłatę tylko 0,2% (właśnie sprawdziłem ich kurs jest ok bo 1 USD = 3,60 PLN), a zarówno kartą t-mobile mogę płacić za free w USA jak i w Polsce pobrać USD w oddziale za free. Jak chcesz wziąć z bankomatu w USA to płacisz 5 zł od pobrania (bez względu na kwotę).

Myślę, że to jest wygodniejsze niż bieganie po kantorach... jak dzisiaj przetestuję czy faktycznie to tak działa to podzielę się z Wami wrażeniami :-)

Pozdrawiam,

arbo

Nie mam glowy do takich "zagmatwanych" i czasochlonnych operacji. Wydaje mi sie ze lepiej korzystac z karty kredytowej majacej jakis program lojalnosciowy. Najprostzy przyklad na jaki sie przed chwila natknalem na stronie internetowej jednego z bankow: Placac karta kredytowa zbierasz np. punkty Miles & More za kazde wydane 5 PLN jest 1 pkt M&M, po oplacie ktora dokonasz w ambasadzie ponad okolo 1050 PLN masz 210 punktow, płacąc karta rocznie na sume 30000 PLN uzbiera ci sie sporo :) . Przy zakupie biletow lotniczych to sie nawet oplaca.

3,60 PLN za 1$ to troche duzo :) no chyba ze sie pomyliłes a 4 grosze roznicy pomiedzy kursem ambasady a kantorem przy tej kwocie to naprawde niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie mam glowy do takich "zagmatwanych" i czasochlonnych operacji. Wydaje mi sie ze lepiej korzystac z karty kredytowej majacej jakis program lojalnosciowy. Najprostzy przyklad na jaki sie przed chwila natknalem na stronie internetowej jednego z bankow: Placac karta kredytowa zbierasz np. punkty Miles & More za kazde wydane 5 PLN jest 1 pkt M&M, po oplacie ktora dokonasz w ambasadzie ponad okolo 1050 PLN masz 210 punktow, płacąc karta rocznie na sume 30000 PLN uzbiera ci sie sporo :) . Przy zakupie biletow lotniczych to sie nawet oplaca.

M&M w tym roku o połowę ściął liczbę punktów na lotach w ramach EU (nie wiem jak dalsze) i generalnie przelicznik jest dość słaby. Z racji pracy latam kilka razy w miesiącu i co rok mam punktów tyle że jakąś zabawkę mogę zamówić. Jedynie status Frequently ... się przydaje przy bagażach. A za 30000PLN masz 6000 pkt - to nawet na lot Warszawa-Kraków nie wystarczy :) www.worldshop.eu . Najtańsze nagrody wartości ok 100zł to 12000pkt. Więc naprawdę żeby cokolwiek zebrać to trzeba wydawać setki tyś PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po 3 miesiacach moj credit score z zerowego skoczyl na 780, takze jest to dosc fajna opcja dla ludzi ktorzy chca zaczac budowac historie kredytowa.

W jakim biurze?

Jak maja wglad w linie kredytowa i ilosc kont, to nawet majac 780 nie da to za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim biurze?

Jak maja wglad w linie kredytowa i ilosc kont, to nawet majac 780 nie da to za wiele.

Dokladnie. 780 ktore gdzies tam wyskoczy bez sensownej dluzszej historii nie daje nic poza mozliwoscia otrzymania kolejnych kart (z dosc wysokim APR - zwykle maja 3 poziomy). Tak wiec specjalnie numerkiem nie ma sie co sugerowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My dzis po rozmowie (2+1), wizy przyznane.

Mielismy nietypowa sytuacje, w tym roku mija 10 letni ban po przekroczeniu poprzedniego pobytu. Termin rozmowy wypadl 3 tygodnie po dacie bana wiec sie denerwowalismy - no i nie mielismy dowodow naszego powrotu. Przemila pani konsul zadala pare standartowych pytan i powiedziala ze wszystko w pozadku i paszporty za 2-4 dni do odebrania. Nie pytala nas o zadne dowody - ani powrotu, ani finansowe.

We wrzesniu Santa Monica,

Pozdrawiam nerwowo oczekujacych na ostatni biuletyn.

Jeszcze jedna rzecz- wylosowany bylem 2 razy - w 2012 - wtedy jeszcze nie wiedzialem ze DV nie kasuje bana. Jak sie dowiedzialem to sie zalamalem ale papierow nie odsylalem. W kolejnej znow wygralem i tym razem sie udalo. Przez te lata naczytalem sie tego forum wiec dziekuje ze wszystkie dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam glowy do takich "zagmatwanych" i czasochlonnych operacji. Wydaje mi sie ze lepiej korzystac z karty kredytowej majacej jakis program lojalnosciowy. Najprostzy przyklad na jaki sie przed chwila natknalem na stronie internetowej jednego z bankow: Placac karta kredytowa zbierasz np. punkty Miles & More za kazde wydane 5 PLN jest 1 pkt M&M, po oplacie ktora dokonasz w ambasadzie ponad okolo 1050 PLN masz 210 punktow, płacąc karta rocznie na sume 30000 PLN uzbiera ci sie sporo :) . Przy zakupie biletow lotniczych to sie nawet oplaca.

3,60 PLN za 1$ to troche duzo :) no chyba ze sie pomyliłes a 4 grosze roznicy pomiedzy kursem ambasady a kantorem przy tej kwocie to naprawde niewiele.

Oczywiście, że kurs jest 3,06 :-) Ja też używam katy z punktami payback. Ale to jest kata kredytowa Citibank (generalnie mam zasadę, że jak płacę powyżej 10 zł to zawsze kartą - rocznie ok. 80-90 tys.) i jak znam życie to pewnie dzisiaj by mi policzyli przynajmniej po 3,20 PLN za $1 i to biorąc pod uwagę, że katę mam rozliczaną w USD, drugą kredytówkę u nich mam w EUR więc tam pewnie by wyszło po 3,50 :-)

Ja właśnie wolę tamtą formę (z kontem) bo dla mnie jest szybciej i łatwiej (po pierwszej konfiguracji cała operacja trwa max minutę).

No i myślę, że różnica jest większa niż 4 gr. - banki liczą sobie zawsze niezły spread, a ja muszę a ambasadzie zapłacić 1320 USD :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M&M w tym roku o połowę ściął liczbę punktów na lotach w ramach EU (nie wiem jak dalsze) i generalnie przelicznik jest dość słaby. Z racji pracy latam kilka razy w miesiącu i co rok mam punktów tyle że jakąś zabawkę mogę zamówić. Jedynie status Frequently ... się przydaje przy bagażach. A za 30000PLN masz 6000 pkt - to nawet na lot Warszawa-Kraków nie wystarczy :) www.worldshop.eu . Najtańsze nagrody wartości ok 100zł to 12000pkt. Więc naprawdę żeby cokolwiek zebrać to trzeba wydawać setki tyś PLN.

No to faktycznie kiepsko z tym M&M :-). Podalem przyklad nie wglebiajac sie w szczegoly. Sa inne prograny lojalnosciowe z ktorych mozna byc zadowolonym :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My dzis po rozmowie (2+1), wizy przyznane.

Mielismy nietypowa sytuacje, w tym roku mija 10 letni ban po przekroczeniu poprzedniego pobytu. Termin rozmowy wypadl 3 tygodnie po dacie bana wiec sie denerwowalismy - no i nie mielismy dowodow naszego powrotu. Przemila pani konsul zadala pare standartowych pytan i powiedziala ze wszystko w pozadku i paszporty za 2-4 dni do odebrania. Nie pytala nas o zadne dowody - ani powrotu, ani finansowe.

We wrzesniu Santa Monica,

Pozdrawiam nerwowo oczekujacych na ostatni biuletyn.

Jeszcze jedna rzecz- wylosowany bylem 2 razy - w 2012 - wtedy jeszcze nie wiedzialem ze DV nie kasuje bana. Jak sie dowiedzialem to sie zalamalem ale papierow nie odsylalem. W kolejnej znow wygralem i tym razem sie udalo. Przez te lata naczytalem sie tego forum wiec dziekuje ze wszystkie dobre rady.

Gratuluje i pozdrawiam!!!

To ja oczekująca na ostatni biuletyn...we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...