Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

A można znac powody rezygnacji ?

:)

Ja też zrezygnowałem więc kolejne 3 wizy idą do puli :) A powody? Generalnie bilans zysków. W stanach byłem na W&T, widziałem, znam nie tylko z filmów. W Polsce mam dobrą pracę, żona również i perspektywy na dalszy rozwój. Rodzinę i wszystko co znamy. I w odróżnieniu od sporej części Polaków uważam że Polska to kraj możliwości - tylko tak jak w stanach trzeba pracować a nie narzekać i czekać aż ktoś da. Jasne, są minusy, afery itp. ale gdzie ich nie ma. Stany mają wiele plusów jednak jak dla mnie to w pierwszych latach musiałbym zarabiać mniej niż w Polsce i to dosłownie. Do tego koszty dodatkowe typu ubezpieczenia, przedszkola, szkoły które w Polsce mamy publiczne. Więc pomimo sentymentu do USA zostajemy w PL :) .

Powodzenia dla tych z wyższymi numerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja rozumiem wszelkie powody zostania czy wyjazdu - ale skoro tak to że tak powiem: Po jasna cholerę brałeś udział w loterii i tym samym zmniejszałeś szansę innych??

Naprawde jestem zdania że sam udział w loterii powinien był płatny :angry: Każdy by się wtedy 5 razy zastanowił czy chce brac udział just for fun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espe czyli nie byłeś na rozmowie w ambasadzie? Pamiętam, że faktycznie pisałeś że nie chcesz jechać, ale odniosłam wrażenie że jednak szykujesz się na rozmowę

Dobrze pamiętasz, nawet dokumenty miałem już skompletowane i przygotowane :) . Decyzja była trudna jednak finalnie jest jak wyżej.

ja rozumiem wszelkie powody zostania czy wyjazdu - ale skoro tak to że tak powiem: Po jasna cholerę brałeś udział w loterii i tym samym zmniejszałeś szansę innych??

Naprawde jestem zdania że sam udział w loterii powinien był płatny :angry: Każdy by się wtedy 5 razy zastanowił czy chce brac udział just for fun...

Sory, ale co ci do tego? Po to aby ktoś mógł zadawać takie pytania. Szans nikomu nie zmniejszyłem bo liczba wylosowanych jest i tak większa niż wiz więc moje wizy wracają do puli i ci z wyższymi numerami mają szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem - ale gdyby nie było Ciebie w losowaniu to może na to miejsce wylosowałby ktoś kto jest zdecydowany.

I nic mi do tego - po prostu uważam że powinni wprowadzić opłaty za udział w loterii - takich osób jak Ty (które brały udział wiedząc że właściwie to raczej nie wyjadą, a niektórzy nawet wiedzieli że na pewno nie wyjadą) które wylosowały znam kilka i szlag mnie trafia.

Do loterii powinni przystępować tylko Ci którzy są zdecydowani na emigrację

Jeśli Cię irytuje że zadaję takie pytania - cóż, wybacz, ale jestem wśród tych, którzy może, gdyby Ciebie w loterii nie było, mieliby nieco więcej szczęścia. I nie chodzi personalnie o Ciebie ale ogólnie o osoby, które biorą udział w loterii "bo mogą" wiedząc z góry że i tak z tego nie skorzystają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem wszelkie powody zostania czy wyjazdu - ale skoro tak to że tak powiem: Po jasna cholerę brałeś udział w loterii i tym samym zmniejszałeś szansę innych??

Naprawde jestem zdania że sam udział w loterii powinien był płatny :angry: Każdy by się wtedy 5 razy zastanowił czy chce brac udział just for fun...

Udzial w loterii bralem, nie wygralem i tych, ktorzy brali udzial i wygrali a nie skorzystali, nawet nie przyszloby mi winic czy miec do nich pretensje. Nie jestem frustratem (jest w ogole takie slowo? :)) Argument "bo mozna" jest dla mnie wystarczajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem - ale gdyby nie było Ciebie w losowaniu to może na to miejsce wylosowałby ktoś kto jest zdecydowany.

Tak i statystycznie nic to nie zmienia w porównaniu z sytuacją że rezygnuję i dostaje ktoś kto ma wysoki numer.

Jeśli Cię irytuje że zadaję takie pytania - cóż, wybacz, ale jestem wśród tych, którzy może, gdyby Ciebie w loterii nie było, mieliby nieco więcej szczęścia. I nie chodzi personalnie o Ciebie ale ogólnie o osoby, które biorą udział w loterii "bo mogą" wiedząc z góry że i tak z tego nie skorzystają .

To zrozum że statystycznie Twoja sytuacja niewiele by się zmieniła - bo co z tego jak byś wylosowała jak numer byłby np. powyżej 80 tyś a wszyscy co aplikowali byliby zdecydowani. Jedyna szansa była by że ktoś nie spełni warunków. To jest zwykła statystyka i rachunek prawdopodobieństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś potem nie żałował, jak się sytuacja w PL zmieni, a wiele na to wskazuje. To nie moja sprawa ale jak patrzyłam na rozczarowanie wielu osób 1 maja to też uważam, ze powinno być płatne. Ludzie startują po kilka razy i szkoda, że komuś odebrałeś szanse. Nawet tego tak nie odbierasz, ale taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś potem nie żałował, jak się sytuacja w PL zmieni, a wiele na to wskazuje. To nie moja sprawa ale jak patrzyłam na rozczarowanie wielu osób 1 maja to też uważam, ze powinno być płatne. Ludzie startują po kilka razy i szkoda, że komuś odebrałeś szanse. Nawet tego tak nie odbierasz, ale taka jest prawda.

mighs

masz 100% racji, szkoda, że ludzie zabierają szansę innym. Moja znajoma też wylosowała, już jest po rozmowie, ale w sierpniu jak się zgadaliśmy na ten temat to zrobiła wielkie oczy, że trzeba jakieś papiery wypełnić i wysłac do Kentucky:). gdzie ja wysłałem 10 maja...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...