Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Odpowiem sobie sam, bo mieliśmy dziś rozmowę. Tak, dobrze jest zabrać ze sobą kopię dokumentów. Ponadto polecam nie brać ze sobą innego sprzętu elektronicznego niż telefony. Pan wpuszczający do ambasady powiedział, że nie można wnieść iPada Mini który moja żona miała wziąć po interview do pracy. Musieliśmy w stresie szybko zawieźć go do pracy i wracać. Polecam też zabrać ze sobą coś do czytania, bo proces może się przedłużyć. Myślę, że warto pomyśleć też, o jedzeniu dla dzieci. Z ambasady wyszliśmy o 13, czyli trochę posiedzieliśmy. Mimo wszystko zielone karty przyznane po kilkuminutowej rozmowie z konsulem. Jak macie papiery okej i spełniacie wszystkie wymagania to nie ma co sobie głowę zaprzątać stresem! Pozdrawiam wszystkich którzy pomagają w tym temacie, tych którzy już mają GC jak i tych co czekają na rozmowę!

P.S. Czy kopertę z papierkami oddawaną na granicy otrzymam z paszportami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam nie brać ze sobą innego sprzętu elektronicznego niż telefony.

P.S. Czy kopertę z papierkami oddawaną na granicy otrzymam z paszportami?

Gratulacje.

Co do sprzętu elektronicznego to można zostawić u fotografa naprzeciwko za niewielką opłatą - 10zł.

Paszporty wraz z kopertą przyjdą do wyznaczonego wcześniej miejsca przy rejestracji w TNT. Koperty to my oddajemy na granicy i pamiętaj aby ich nie otwierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam, bo mieliśmy dziś rozmowę. Tak, dobrze jest zabrać ze sobą kopię dokumentów. Ponadto polecam nie brać ze sobą innego sprzętu elektronicznego niż telefony. Pan wpuszczający do ambasady powiedział, że nie można wnieść iPada Mini który moja żona miała wziąć po interview do pracy. Musieliśmy w stresie szybko zawieźć go do pracy i wracać. Polecam też zabrać ze sobą coś do czytania, bo proces może się przedłużyć. Myślę, że warto pomyśleć też, o jedzeniu dla dzieci. Z ambasady wyszliśmy o 13, czyli trochę posiedzieliśmy. Mimo wszystko zielone karty przyznane po kilkuminutowej rozmowie z konsulem. Jak macie papiery okej i spełniacie wszystkie wymagania to nie ma co sobie głowę zaprzątać stresem! Pozdrawiam wszystkich którzy pomagają w tym temacie, tych którzy już mają GC jak i tych co czekają na rozmowę!

P.S. Czy kopertę z papierkami oddawaną na granicy otrzymam z paszportami?

Gratuluje.

Dlugo Wam to zeszlo:)

Ja wszedlem do dzialu imigracyjnego jako p[ierwszy (w maju) o 7.20 bylem juz przed ambas. o 930 było po wzystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie może głupie pytanie - czy rano, pod Ambasadą ustawia się jakaś kolejka? Czyli najlepiej być kilka minuty po 7?

Jest kolejka. My byliśmy przerzuceni na sam początek bo byliśmy z naszą czterolatką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Bardzi prosze o przypomnienie, wszystkich dokumnetów, ktore nalezy załatwić na rozmowę do konsula, bo się gubię w tym,
"zapytanie o udzielenie informacji o sobie" o co chodzi, ja mam to wysłać pocztą? jeśli chodzi o lekarza to jak długo sie czeka,
lub

jesli macie jakiegoś linka to podeślijcie proszę, bo nie mogę znaleźć

mam rozmowę 14 licpa, myslałam ze to szybko ogarnę ale jak się już zabrałam to nie mogę ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Bardzi prosze o przypomnienie, wszystkich dokumnetów, ktore nalezy załatwić na rozmowę do konsula, bo się gubię w tym,

"zapytanie o udzielenie informacji o sobie" o co chodzi, ja mam to wysłać pocztą? jeśli chodzi o lekarza to jak długo sie czeka,

lub

jesli macie jakiegoś linka to podeślijcie proszę, bo nie mogę znaleźć

mam rozmowę 14 licpa, myslałam ze to szybko ogarnę ale jak się już zabrałam to nie mogę ruszyć

DV-2014

Dokumenty potrzebne na spotkanie w ambasadzie:

-dokumentacja z badań, którą dostajemy od lekarza (szara koperta)

-ważny przez co najmniej 8 mcy paszport

-zaświadczenie o niekaralności z zaznaczoną Kartoteką Karną i Kartoteką Nieletnich

-dyplom ostatniej ukończonej szkoły; dyplom ukończenia studiów wyższych, szkoły średniej (łącznie 12 - letni system nauki)

-wydruk z "entrant status" z zaproszeniem na rozmowę w ambasadzie (ten ostatni list z informacjami co gdzie, kiedy i jak, z barcode'em)

-odpis zupełny aktu urodzenia z USC

-jeżeli jesteśmy w związku małżeńskim, odpis zupełny aktu małżeństwa z USC (może odebrać rodzeństwo, rodzice, współmałżonek)

-Można zabrać ze sobą 2 fotografie do wizy - mogą poprosić o nowe zdjęcie jeżeli np. twój wygląd uległ zmianie (zdjęcie mojej 4-letniej córki, od momentu wysłania wniosku online do rozmowy mieliśmy ponad rok odstępu), możesz też podczas rozmowy z konsulem wymienić zdjęcie na ładniejsze (zdjęcie mojej żony :> )

-wydruk z TNT z barcode'ami i numerami UID (by ambasada mogła odesłać paszporty i koperty, które daje się oficerom imigracyjnym na granicy USA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...