Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie !

For August, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2014 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off numer:

AFRICA 69,300 Except: Egypt: 32,250 Nigeria:25,000
ASIA 12,700
EUROPE 40,150
NORTH AMERICA (BAHAMAS) CURRENT
OCEANIA 1,450
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 1,750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Średnie wykształcenie to minimalne wymaganie.

Jak masz wykształcenie wyższe (bo rozumiem, że dyplom z Politechniki świadczy, że masz wyższe wykształcenie), to tym dyplomem je potwierdzisz. Nieważne, czy po drodze skończyłeś trzy technika i dwa licea. Nie wiem, gdzie czytałeś, że w niektórych krajach krzywo patrzą na wyższe wykształcenie.

Nie chodzilo mi o wyzsze wyksztalcenie tylko o techikum ktore zwie sie po angielsku vocational high school. Na immigration.com conajmniej kilkanascie osob w ciagu ostatnich lat mowilo ze konsula nie obchodzil ich dyplom z uczelni (niektorzy mieli doktoraty) tylko swiadectwo ukonczenia high school bo to jest minimalne wyksztalcenie po ktorym w Ameryce mozna isc na studia. W niektorych krajach Europy mozna bez zdawania matury dostac sie na studia ale zajmuje to kilka lat wiecej, college, praktyka itp. Technikum jest szkola glownie z "bloku wschodniego" i calkiem sporo Rosjan mialo problem z udowodnieniem ze jest to wyksztalcenie rowne liceum + dodatkowe zajecia. Amerykanie maja problem z rozroznieniem zawodowki i technikum (vocational school i vocational high school) dlatego chcialem sie dowiedziec czy w Polsce nikt z techikum nie mial problemow na rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi o wyzsze wyksztalcenie tylko o techikum ktore zwie sie po angielsku vocational high school. Na immigration.com conajmniej kilkanascie osob w ciagu ostatnich lat mowilo ze konsula nie obchodzil ich dyplom z uczelni (niektorzy mieli doktoraty) tylko swiadectwo ukonczenia high school bo to jest minimalne wyksztalcenie po ktorym w Ameryce mozna isc na studia. W niektorych krajach Europy mozna bez zdawania matury dostac sie na studia ale zajmuje to kilka lat wiecej, college, praktyka itp. Technikum jest szkola glownie z "bloku wschodniego" i calkiem sporo Rosjan mialo problem z udowodnieniem ze jest to wyksztalcenie rowne liceum + dodatkowe zajecia. Amerykanie maja problem z rozroznieniem zawodowki i technikum (vocational school i vocational high school) dlatego chcialem sie dowiedziec czy w Polsce nikt z techikum nie mial problemow na rozmowie.

Nie przejmuj sie, ja pomimo kilku poswiadczen wyksztalcenia zostalem poproszony tylko o swiadectwo dojrzalosci, ktore bylo oddzielnym dokumentem. swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej nie interesowalo nikogo. kiedy rozmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie, ja pomimo kilku poswiadczen wyksztalcenia zostalem poproszony tylko o swiadectwo dojrzalosci, ktore bylo oddzielnym dokumentem. swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej nie interesowalo nikogo. kiedy rozmowa?

Hej

franko- mój mąż ma skończone technikum- był głównym aplikantem- nie było problemów w ambasadzie. wszystko poszło gładko szybko. Od lutego jesteśmy w NJ. pozdrawiam

Dzieki za potwierdzenie. Rozmowa w Londynie (dlatego pytalem o technikum) powinna sie odbyc w sierpniu. Jak sadze na dniach powinienem otrzymac mejla. Moj szczesliwy numer to 39.5k :) Musze przyznac, ze rok temu myslalem ze z takim numerem to juz po bulkach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...