Skocz do zawartości

Przedłużanie Pobytu Po Ślubie Z Gc


marika_2000

Rekomendowane odpowiedzi

kilka lat jesli bedzie tak dluga nauka w danej szkole oraz taka osoba bedzie chodzic sie uczyc i bedzie miec kase na to

Tak sa takie szkoly ze pomagaja ale czy zmieni sie status to juz zalezy od urzednika i urzadu a z tym nie ma tak latwo i prosto

czasami nalezy miec pewne dokumenty ,ze sie wroci do domu,ma sie za co,ma sie np bilet itd

Minely te czasy ze bylo latwo z taka zmiana

nikt tutaj nie dodal waznej i istotnej sprawy

zmieniajac status w USA i np wyjezdzajac po za USA nie mozna na tym statusie juz wroci do USA a trzeba isc po wize studencka i tutaj tez roznie bywa z tym .czasami daja wize a czasami nie daja.Wiec wyjazd do domu w waznej sprawie moze sie skonczyc na dluzszym pobycie po za USA.

Sa osoby ze tak zmieniaja ,ida po wize studencka ale to sa indywidualne sytuacje bo jak bedzie u Ciebie zalezy od roznych spraw,np jaka szkola,gdzie itd

a i nalezy zwrocic uwage na szkoly ,..troche pisalo na forum o tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

kilka lat jesli bedzie tak dluga nauka w danej szkole oraz taka osoba bedzie chodzic sie uczyc i bedzie miec kase na to

Tak sa takie szkoly ze pomagaja ale czy zmieni sie status to juz zalezy od urzednika i urzadu a z tym nie ma tak latwo i prosto

czasami nalezy miec pewne dokumenty ,ze sie wroci do domu,ma sie za co,ma sie np bilet itd

Minely te czasy ze bylo latwo z taka zmiana

nikt tutaj nie dodal waznej i istotnej sprawy

zmieniajac status w USA i np wyjezdzajac po za USA nie mozna na tym statusie juz wroci do USA a trzeba isc po wize studencka i tutaj tez roznie bywa z tym .czasami daja wize a czasami nie daja.Wiec wyjazd do domu w waznej sprawie moze sie skonczyc na dluzszym pobycie po za USA.

Sa osoby ze tak zmieniaja ,ida po wize studencka ale to sa indywidualne sytuacje bo jak bedzie u Ciebie zalezy od roznych spraw,np jaka szkola,gdzie itd

a i nalezy zwrocic uwage na szkoly ,..troche pisalo na forum o tym .

No faktycznie, zapomniałam o tym, że w takiej sytuacji nie da się swobodnie poruszać za granicę. Co do długości uczenia się, to wiem o szkole, w której możesz po skończeniu jednego paroletniego kursu zacząć kolejny... Jednym słowem idą na rękę dopóki dostają kasę. W takim przypadku, mogłaby (o ile koszta nie bybłyby przeszkodą) "przeczekać" w takiej szkole czas do kiedy nie dostanie zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tutaj nie dodal waznej i istotnej sprawy

zmieniajac status w USA i np wyjezdzajac po za USA nie mozna na tym statusie juz wroci do USA a trzeba isc po wize studencka i tutaj tez roznie bywa z tym .czasami daja wize a czasami nie daja.Wiec wyjazd do domu w waznej sprawie moze sie skonczyc na dluzszym pobycie po za USA.

Trzeba pokazać środki na pokrycie pobytu. Szkoły przeważnie informują ile należy mieć, żeby dostać I-20. Graduate w szkole stanowej około $15-17K rocznie. Z tution waiver oczywiście mniej w zależności od szkoły i do ambasady idzie się z offer letter. Gdyby uwzględnić tution nie miałem wystarczających środków kiedy ubiegałem się o F1, ale miałem list mówiący, że szkoła pokrywa tuition w 100% i rocznie będzie płacić XXXX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli majac sponsora (rodzine ktora chce wylozyc kase) moge zmienic status bez wiekszych problemow dostarczajac niezbednych dokumentow ktorych szkoa wymaga?? mi ostatnio mowil adwokat (znajomy rodziny) ze ciezko jest zmienic , ze duzo odmow jest, czy jest to prawda??

Nikt tu nie pisał, że bez większych problemów ;) tak jak pisał @sly - wszystko zależy od urząednika. Moja znajoma jest teraz w trakcie załatwiania zmiany statusu i wygląda na to, że jej się to uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaka szkola,kto wypelnia i jak papiery,.jakie oplaty sa ;)

poczytajcie troche forum i zobaczycie ze jedni mieli z gorki a inni nie ;)

Majac rodzine ktora wypelni,podpisze papiery mozna starac sie o zmiane statusu ale jak bedzie to juz zycie pokaze

Tak to racja ze nie ma tak latwo z tym jak kto bylo pare lat temu,poczytajcie ostatnie posty Kariny,ktos poszuka jej ostatnich postow o zmianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo czytam że każdy zmieniać chce, inni radzą zmieniaj, a ponoć od 2009 nie jest już to takie łatwe i więcej jest odmów niż zmian statusu.

Sam miałem namowy na zmianę statusu ale myśl o wiecznym uczeniu się i byciu na garnuszku kogoś nie do końca mi odpowiada, a pracować nie można a jak wejdzie amnestia ma być już dużo ciężej pracować nielegalnie

Jedno zdanie kariny zapadło mi w głowie. Ktoś pisał że zmienia status, a ona napisała tylko "gratuluję odwagi" i sama dodała że nie jest to łatwe

sly6 a jakie dokumenty trzeba mieć?

Ja wiem że kasa jest najważniejsza, oprócz tego list do urzednika po co mi szkoła i że jest mi potrzebna w pracy np w Polsce itd. Co jeszcze trzeba dostarczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...